Korunka Luhačovice: nejkrásnější suvenýry z lázní

Taky rádi vozíte domů z výletu dárečky? Samozřejmě nejlepší jsou ty, které se dají sníst a vypít. Oplatky, Luhačovická bylinná nebo lázeňská káva je prostě tutovka. Jestli ale máte rádi dárky, které vydrží, máme pro vás malý tip. Panenky Korunky se dají sehnat přímo v Luhačovicích a stojí za nimi příběh lidí, kteří se snaží pomoci druhým.

Organizace Korunka Luhačovice pomáhá ve Zlínském kraji už více než 15 let. V jejím hledáčku jsou především děti, které potřebují speciální léčbu nebo rehabilitační pomůcky, rodiny, které se dostaly do těžkých situací nebo lidé, kteří potřebují pomoc ostatních. Zatímco korunkovský Vánoční koncert nebo módní přehlídku si domů odvezete možná ve vzpomínkách, s sebou do kufru můžete na cestu domů přibalit některou z rozkošných panenek Korunek.

Zlínsko a Luhačovicko

Panáčci s dlouhýma nohama a úsměvem od ucha k uchu vznikají v chráněné dílně ve Zlíně. Původně to byli plyšáčci, kterými chtěla ředitelka Korunky Veronika Záhorská udělat radost dětem v nemocnicích, jejichž osudy se Korunky nějak dotýkaly. Dnes to jsou roztomilí maskoti, které si můžete z Luhačovic odvézt. Peníze z prodeje panenek putují na účet Korunky a odtud pak k těm, kteří je nejvíc potřebují.

Zlínsko a Luhačovicko

Některé panenky vznikají tematicky, jako třeba vánoční Korunka nebo Korunka hasičská. Teď se chystá panenka stardanceovská, pořad, u kterého v sobotu večer sedí polovina republiky si určitě vybavujete. Za širokými úsměvy panenek se skrývají příběhy, které hýbou osudy celých rodin. Malí kloučci s rakovinou, děti, které se narodily příliš brzy a jejich tělo na to ještě nebylo připravené, rodiny bez peněz, děti, které mají rodiče ve vězení, malí obyvatelé dětských domovů. Třeba drobeček Terezka, která se narodila s nevyvinutými střevy a žádný doktor nevěřil, že přežije. Holčička je bojovník, ale musí být denně 16 hodin připojená ke kapačce s výživou, která visí na stojanu větším než je děvčátko samotné. Bez pomoci organizací, jako je Korunka, se Terka prostě neobejde.

Zlínsko a Luhačovicko

Korunky se prodávají na recepcích hotelů Royal Spa v Luhačovicích, seženete je ve Zlíně v květinářství Halky Adamové nebo je můžete koupit na akcích Korunky a na vánočních jarmarcích v okolí. Jsou miloučké a navíc pomáhají. Znáte lepší dáreček?

  • Korunka Luhačovice: nejkrásnější suvenýry z lázní
    Bezručova 338
    76326 Luhačovice
  • +420 728 519 378

V okolí také najdete