Myslivna Luhačovice: Na aperol i domácí dorty

Když jsme byli děti a jezdili jsme s maminkou do Luhačovic, museli jsme se vždycky stavit do Myslivny na pohár. Byl to takový ten klasický s ananasem a jahodami z konzervy, se zmrzlinou, se šlehačkou a s barevným cukrovým sypáním nahoře. Dneska už ale v Myslivně mají panečku jiné věci. Nadýchané pavlovy s lesním ovocem, rafinované red velvety s krémem, voňavou kávu a nádherný výhled. No dobře, ten tam byl vždycky. Ale tyhle dobroty ne.

Lázeňský penzion Myslivna, skrytý v zeleni svahu nad kolonádou, tu stojí od konce 19. století. Křehký pavilon přimknutý k penzionu je o něco mladší. Prosklená přístavba malebně dotváří ráz Myslivny, krásně se tu sedí a lázeňský park máte jako na dlani.

Zlínsko a Luhačovicko

Mlhavá rána, jiskřivé večery i líná odpoledne jsou přesně tou správnou dobou, kdy je příjemné na chvilku se v Myslivně zašít. Na dobrou kávu, na nějaký dobrý drink nebo na skvělé dorty Heleny Větříškové. Paní majitelka si totiž dezerty a dorty peče sama každý den. Díky tomu jsou lahodné, čerstvé a domácí. A je to na nich poznat.

Zlínsko a Luhačovicko

“Kromě Myslivny mám kavárnu i ve Zlíně na Malé scéně. Dorty do obou peču sama a každý den jsou vyprodané. Původně jsem pekla jen pár dortů a doplňovala jsem je kupovanými, ale lidé se ptali, které že to jsou ty domácí a jiné už ani nechtěli,” směje se paní Větříšková.

Zlínsko a Luhačovicko

Uvažuje teď o tom, že by si ráda otevřela třetí kavárnu, tentokrát takovou, která by měla kuchyni. “Moc by mi to ulehčilo práci, mohla bych péct do všech tří cukráren z jedné kuchyně a zaměstnat třeba i cukrářku,” říká Helena.

Zlínsko a Luhačovicko

Až pojedete do Luhačovic, tohle místo rozhodně nesmíte minout. V zimě si dejte horkou čokoládu se šlehačkou a v teple se kochejte, jak se na Luhačovice snáší sněhové vločky. V létě se zase pohodlně usaďte na zahrádce, dejte si aperol a podebatujte o tom, jak je to v těch Luhačovicích fajn.

  • Myslivna Luhačovice: Na aperol i domácí dorty
    Dr. Palka Blaho 122
    76326 Luhačovice

V okolí také najdete