Wellness hotel Ambra Luhačovice

Na samém konci Luhačovic, tam kde se říká „V Solném“ stojí wellness hotel Ambra. Hned kousek za ním se zvedají prudké kopce bělokarpatských lesů, u potoka tu ze země vyvěrá pramínek Solné s pověstí o veliké lásce. Ambra je jako stvořená pro dovolenou s dětmi. Je tu bazén, velké dětské hřiště, hernička i klidné místo pro unavené rodiče. Jestli chcete do luhačovic s dětmi, zaměřte svou pozornost právě na hotel Ambra v Solném. 

Hotel Ambra Luhačovice | Dovolená s dětmi


Pověst o prameni v Solném

Kdysi dávno, ještě dlouho před tím než na Východní Moravu přišli pustošit Tataři, zamilovala se jedna Rozárka z Luhačovic do Toníka z Prakšic. Na mladé lásce by nebylo nic divného, kdyby spolu právě tyhle dvě dědiny nesoupeřily o to, kudy povede obchodní stezka. Provdat se z Luhačovic do Prakšic tak bylo úplně nemyslitelné. Lásce se ale poroučet nedá a tak se ti dva scházeli tajně v lesích a kopcích mezi dědinami. Brzy znali každý potůček a pramen.

Jednou v noci je tu ale nachytal hajný z Luhačovic a to byl vlastně začátek celého smutného příběhu. Toníka za takovou opovážlivost pověsili a Rozárku zavřeli do komory, kde měla zůstat až do konce svých dnů. A že byla nešťastná, sama si nakonec život vzala. V ten den najednou z lesních pramenů, které Rozárku a Toníka tak dobře znaly, začala vyvěrat slaná voda, jako by i příroda plakala nad zbytečnou ztrátou dvou mladých životů. Od té doby se pramínek nad Ambrou jmenuje Solné a jeho voda se pila a pije na chmury srdce a mysli a zahání zoufalství. Na jaře i začátku léta je les kolem Solného celý promočený po deštích a voda ukazuje, jakou má sílu, i když vyvěrá jen tenkým čůrkem.


Raději se proto jdeme podívat přímo do Wellness hotelu Ambra na tu příjemnou sílu vody, na tu léčivou. Vedoucí balneo centra nás provádí celým wellness a ukazuje nám pestrobarevné víly, pramínky, potůčky a bylinky vyvedené na zdech. Pomáhají uvědomit si, že tu na své problémy a starosti nejsme sami, ale že je tu kolem nás příroda se svou obrovskou léčivou silou. Nejlépe se o tom přemýšlí v perličkové koupeli nebo na masáži, takže se s noříme do bublinek ve vodě a necháme se pořádně vylouhovat, namasírovat, namazat voňavými oleji, zabalit a odpočívat. Lákavé jsou už samotné názvy procedur: Tajemství karpatské bohyně, Krása mojí milé, Šohajův čas, ať může zas! a podobně. 

Hotel Ambra Luhačovice | Dovolená s dětmi

Hotel Ambra má kromě velmi příjemného wellness také jedno z největších dětských hřišť v okolí, chodí sem řádit děťátka z celých Luhačovic. Najdete tu prolézačky pro maličké, ale i větší skluzavky nebo kladku, na které se můžou vozit větší děti a bude je to bavit. Hned u hřiště je hospůdka U Solného pramene, takže si rodiče můžou dát kávu nebo limču a v klidu si číst nebo povídat, zatímco budou mít jejich děti plné ruce práce na hřišti. Kdyby pršelo, mají U Solného pramene i bowling. 

Hotel Ambra Luhačovice | Dovolená s dětmi

Ambra stojí na kraji lesa, v klidné části Luhačovic, a proto je jako dělaná pro rodiny s dětmi. Kromě velkého hřiště je tu i vnitřní hernička, kam se můžete uchýlit ještě před spaním nebo když je venku ošklivo. Velkým lákadlem pro děti je také místní bazén s vířivkou, který je přístupný od rána do večera, a ve kterém se zabaví úplně všechny děti bez rozdílu věku. 

I hotelová restaurace je šmrncnutá folklorním stylem. Navečer se podávají bohaté bufety, snídaně jsou pestré a plné dobrot včetně domácích koláčů a bábovek. Vaří tu výborně a na večeře se budete těšit. 

Jestli hledáte místo pro dovolenou s dětmi, je hotel Ambra přímo tím pravým. Můžete odtud podnikat vycházky nejen do lázní, ale také do okolních lesů, které už se zvedají k hřebenům Bílých Karpat. Je tu nádherně a budete se sem rádi vracet. 

 

  • Wellness hotel Ambra Luhačovice
    Solné 1055
    76326 Luhačovice

V okolí také najdete