AB Manufaktura

 • Když se sejdou dvě šikovné holky s hlavou plnou nápadů, je hned jasné, že z toho bude něco zajímavého. A protože v Luhačovicích nevyvěrají jenom prameny léčivé, ale také prameny inspirace, vznikla tu AB Manufaktura. A jako Anna, B jako Bára. Společně si otevřely maličkou reklamní agenturu a grafické studio. Původně si myslely, že budou dělat dekorace na svatby a oslavy, namísto toho dnes připravují grafiku a tisky pro řadu firem v regionu, v Čechách, a dokonce i v zahraničí.

  Tyhle dvě se sešly vlastně náhodou. Jedna pochází z Prahy, druhá z Nového Hrozenkova a obě se do Luhačovic přivdaly. A protože z nich najednou byly sousedky, začaly se navštěvovat. Když pak Anna hledala někoho, s kým by mohla v Luhačovicích otevřít malou dílnu, byla to právě Bára, koho oslovila.

  AB Manufaktura

  Přestože by se mohlo zdát, že začátky budou v pětitisícovém městečku těžké, měla AB Manufaktura zakázky snad ještě dřív, než oficiálně otevřela. Anna s Bárou totiž vytiskly pár letáčků a obešly místní firmy s tím, že budou otevírat reklamní a grafické studio. Na první zakázky nemusely dlouho čekat.

  AB Manufaktura

  Dnes už to jsou dva roky od chvíle, kdy se Anna s Bárou rozhodly splnit si svůj sen. „Když jsme slavili druhé narozeniny, měli jsme oslavu v  Jizbě Luhačovice. Říkali jsme, že když oslava, tak pořádná a pojali jsme ji jako tropickou párty s palmami, ananasy a papoušky. Samozřejmě, že všechno bylo z papíru,“ směje se Anna.

  AB Manufaktura

  Od papírových dekorací a tisků, které byly původně v plánu, se posunuly také k firemní identitě, tedy k návrhu firemních log a vizuálů, k návrhům letáků a vizitek, správě sociálních sítí a tvorbě webů. Jak říká Bára: „Práce s papírem nám teď zabírá tak pět procent času. Ale je to krásných pět procent. Většinou si večer sedneme u Anny doma, otevřeme si láhev vína a jako na přástkách vyrábíme papírové květiny, rozety a nevím, co ještě.“ Papírové dekorace také dodávají do mnoha míst v Čechách. Obří papírové diamanty třeba vyráběly pro jeden ples v Pardubicích. Jak se tak křehká věc dostane přes půl republiky? Většinou kurýra zaskočí manžel jedné z dam nebo využijí vlaků Českých drah. Což jim ostatně poradil jeden z klientů.

  AB Manufaktura

  Rukopis AB manufaktury je velmi dobře čitelný a snadno ho rozpoznáte mezi desítkami jiných. A když přijdete do maličkého studia, které leží kousek od nádraží v Luhačovicích, zjistíte, že všechno to, co holky dělají, dělají s velkou láskou a nadšením. A s plným lázeňským hrníčkem kreativity.

 • AB Manufaktura
  Družstevní 187
  76326 Luhačovice
 • +420 730 989 349
 • info@abmanufaktura.cz

V okolí také najdete