Salon De Thé Luhačovice: jednoduše WOW

Ta prokoukla! Kdo? No kolonáda, přece. Nejen díky velmi citlivé rekonstrukci, která půvabné stavbě Oskara Pořisky vrátila vzdušnost, ale také díky novým podnikům, které tu rozkvetly. Mezi nimi i nová crepérie Salon de the Heleny Větříškové. Pojďte na jahody se šlehačkou. 

Návštěva tady byla tak trochu sázka na jistotu. Helena Větříšková totiž vede už dvě skvělé kavárny - Myslivnu jen pár kroků od kolonády a Café Malá Scéna ve Zlíně. Obě v úchvatných historických prostorách, obě s nezaměnitelným šarmem. A hlavně s dorty. Domácími dorty. Pro ty máme slabost. 

 Salon de The Luhačovice Zlínsko a Luhačovicko tipy na výlety

Salon de the má vlastně velmi jednoduchý koncept. Většinu vnitřních prostor zabírá bíle okachličkovaný bar, za kterým se připravují tenoučké křupavé palačinky a wafle. Voní po celé kavárně. Teď v létě si s nimi můžete sednout ven na zahrádku, která patří k těm opravdu povedeným kouskům rekonstrukce kolonády. Ze zarostlé džungle tu vykoukla stinná atria, kam se vešly nejen zahrádky barů a bister, ale také třeba lavičky s citáty Dušana Jurkoviče a Leoše Janáčka. Letní ráno tady se velmi nebezpečně blíží dokonalosti. 

 Salon de The Luhačovice Zlínsko a Luhačovicko tipy na výlety

Ani uvnitř v salonu se ale neochudíte o krásný zážitek. Elegantní interiér umocňuje jednoduchý nábytek, a také široké výlohy, ve kterých se můžete uvelebit s horkým čajem v zimě nebo osvěžujicí skleničkou v létě. Jenom pozor, čas tady hrozně rychle utíká. 

Salon de The Luhačovice Zlínsko a Luhačovicko tipy na výlety

Nechoďte sem po snídani. Bude vás to mrzet. Nás to mrzelo tak, že jsme si museli dát aspoň jahody se šlehačkou. Tady si jahody žijou na vysoké noze. V broušené skleničce s domácí šlehačkou. V jednoduchosti, s jakou tady servírují podobné dezerty nebo palačinky a wafle je ukrytý francouzský smysl pro pohodlí a krásu života. Jakoby tu tohle místo stálo už dlouho. Přesně tak se tady cítíme. 

Salon de The Luhačovice Zlínsko a Luhačovicko tipy na výlety

Rekonstrukce kolonády byl velký projekt, který stál hodně času, úsilí a peněz. Nikdy by to ale nebylo dokonalé, kdyby se nenašel někdo, kdo do posledního puntíku dotáhne i kavárny a obchůdky, které se tu ukrývají. A také někdo, kdo kavárny a bistra umí. Naštěstí se obojí povedlo. 

 

  • Salon De Thé Luhačovice: jednoduše WOW
    Lázeňské náměstí 554
    76326 Luhačovice
  • Denně 9-22

V okolí také najdete