Glamping Luhačovice

Glamping už ve světě podivných ubytování kraluje nějakou dobu. Můžete se ubytovat v domečku na stromě, v jurtě, v týpí, v chaloupce plovoucí po vodě. Kluci z Glamping Luhačovice si to chtěli taky vyzkoušet. Lokálně, udržitelně, bez zásahů do přírody a maximálně šetrně. Představujeme vám domeček na kolečkách neboli hutku, která občas putuje krajinou, a ve které se nádherně spí. Ověřeno. 

Kamil a Dan postavili svou hutku na místě, které prozradí jen ubytovaným. To proto, abyste tu měli opravdu klid. Schovaní na stráních a loukách, bez lidí, jen sami se sebou nebo s těmi, koho máte nejraději. Jejich hutka stojí kousek od Luhačovic už od roku 2020. Zvenku vypadá jako plechový domeček na kolečkách, uvnitř je na maličkém prostoru všechen komfort, který byste chtěli mít. Kuchyňka, záchod, sprcha, patro na spaní, gauč na lenošení, jídelní stůl, krb i vinotéka. 

Glamping Luhačovice

Pro Dana a Kamila znamená glamping nejen únik do přírody, ale taky možnost přemýšlet o cestování a ubytování trochu jinak, než jsme zvyklí. Namísto luxusních hotelů hledají soukromí a jedinečnost, hotelové bazény vyměnili za přehradu dole pod kopcem, ke které se musí dojít, snídaňový bufet za jednoduché a dobré jídlo z lokálních surovin. Tahle hutka je natolik soběstačná, že když ji chtějí přestěhovat, zbude po ní jen několik otisků v zemi po pilonech, na kterých stála. Příspívají k tomu nejmodernější technologie, kterými je hutka vybavená (ano, na spalovací záchod jsme dost valili oči), a díky kterým to také není žádná levná záležitost. 

Glamping Luhačovice

Najít dobré místo pro takový glamping není vůbec jednoduché. Musí být dost daleko od hlavních cest, ale zase dost blízko na to, aby se v něm dalo pohodlně ubytovat. Musí mít nádherný výhled a za zády les, do kterého se můžete koukat z postýlky. Musí tu být dost tma na to, abyste mohli v noci pozorovat myriády hvězd, ale taky dost sluníčka, abyste si mohli dát ráno snídani na terásce. Letos už se hutka jednou stěhovala a tak mají kluci nejspíš docela dobrý přehled o krásných místech široko daleko, kdybyste se jich chtěli zeptat. 

 Glamping Luhačovice

 

A kdo že sem jezdí? Hutka není ubytování pro partu kamarádů, ale spíš pro menší rodiny nebo páry. Jezdí sem z celé republiky, občas se ukáže i samostatný cestovatel, který se chce na víkend nebo na týden schovat někam do ticha a soukromí. Tady plyne čas pomalu a líně. V rytmu pomalu plynoucích mraků po obloze, v tichém šumění stromů a v zapadajícím slunci. Beze spěchu a bez nutnosti být neustále v pozoru a k dispozici. 

Glamping Luhačovice

Glamping je ideální místo na ubytování, když si chcete odpočinout, poznat krajinu a možná se i trochu zamyslet nad tím, čemu věnujete svůj čas a pozornost. Dejte si k tomu bylinkový čaj od Fryzelků z Vlachovic nebo voňavý šálek Lázeňské kávy a popřejte klukům, ať se jim daří hledat nová místa a možná jednou přijít s novým glampingovým nápadem. My už se na něj moc těšíme. 

Kam na výlet v okolí? 

  • Glamping Luhačovice

V okolí také najdete