Penzion U Přehrady Luhačovice

Jenom si to představte. Je líný dovolenkový prázdninový večer. Sedíte si na terase, pomalu se smráká, ale pořád je příjemně teplo. Dole pod vámi se přelévají vlnky přehrady a vy si dáváte skleničku vína ke své oblíbené knížce nebo tu sedíte s přáteli a povídáte si. Nebyla by to krása? Tak přesně takové to je v nově otevřeném Penzionu U Přehrady v Luhačovicích. 

Sama Luhačovická přehrada je dílo úctyhodné. Její stavba v údolí říčky Šťávnice v Pozlovicích začala už v roce 1913. Stavělo se dlouho a poprvé byla napuštěna v roce 1930. Vznikla tu mimo jiné proto, aby už žádné ničivé povodně nezničily lázeňské Luhačovice. Dnes je ale úžasným místem, kolem kterého vyrostly hotely a penziony, kam se jezdí na in-line brusle, na kolo, na lodičky a šlapadla nebo jenom tak koukat na krásnou přírodu. 

 

No a právě nad touhle slavnou přehradou vyrostl stojí Penzion U Přehrady. Nádherná terasa, ze které je dokonalý výhled na celou přehradu, útulná kavárna, také s výhledem, a uvnitř se dokončuje wellness. Každý z pokojíčků se jmenuje podle jiné země. Jestlipak uhodnete, proč tomu tak je? 

 

Penzion U Přehrady totiž otevřeli majitelé brodské pražírny Jamai Café, jejichž káva je známá široko daleko. A pokojíčky jsou pojmenované po zemích, odkud jejich káva pochází. Díky tomu můžete spát v Guatemale, Mexiku nebo Hondurasu. A nevystrčit přitom paty z Česka. 

 

Příjemný interiér penzionu brzy doplní velkorysé wellness. Součástí penzionu je i zmíněná kavárna, která stojí dole, přímo na břehu Luhačovické přehrady. Vy si tak budete moct vybrat, jestli dáte přednost klidné terase a posezení u knížky nebo skleničky, nebo se půjdete podívat dolů na čilý ruch cyklostezky, která vede okolo celé přehrady. Obojí má něco do sebe a obojí taky vřele doporučujeme.   • Penzion U Přehrady Luhačovice
    Pozlovice ev. č. 64
    76326 Pozlovice
  • +420 724 462 734
  • urubcikova@jamai.cafe

V okolí také najdete