Penzion U Přehrady Luhačovice: proč bydlet nad přehradou? 

Jenom si to představte. Je líný dovolenkový prázdninový večer. Sedíte si na terase, pomalu se smráká, ale pořád je příjemně teplo. Dole pod vámi se přelévají vlnky přehrady a vy si dáváte skleničku vína ke své oblíbené knížce nebo tu sedíte s přáteli a povídáte si. Nebyla by to krása? Tak přesně takové to je v nově otevřeném Penzionu U Přehrady v Luhačovicích. 

Sama Luhačovická přehrada je dílo úctyhodné. Její stavba v údolí říčky Šťávnice v Pozlovicích začala už v roce 1913. Stavělo se dlouho a poprvé byla napuštěna v roce 1930. Vznikla tu mimo jiné proto, aby už žádné ničivé povodně nezničily lázeňské Luhačovice. Dnes je ale úžasným místem, kolem kterého vyrostly hotely a penziony, kam se jezdí na in-line brusle, na kolo, na lodičky a šlapadla nebo jenom tak koukat na krásnou přírodu. 

 

No a právě nad touhle slavnou přehradou vyrostl v letošním roce Penzion U Přehrady. Nádherná terasa, ze které je dokonalý výhled na celou přehradu, uvnitř se dokončuje wellness a kavárna. Každý z pokojíčků se jmenuje podle jiné země. Jestlipak uhodnete, proč tomu tak je? 

 

Penzion U Přehrady totiž otevřeli majitelé brodské pražírny Jamai Café, jejichž káva je známá široko daleko. A pokojíčky jsou pojmenované po zemích, odkud jejich káva pochází. Díky tomu můžete spát v Guatemale, Mexiku nebo Hondurasu. A nevystrčit přitom paty z Česka. 

 

Příjemný interiér penzionu brzy doplní velkorysé wellness, a taky kavárna, která bude stát dole pod penzionem, přímo na břehu Luhačovické přehrady. Vy si tak budete moct vybrat, jestli dáte přednost klidné terase a posezení u knížky nebo skleničky, nebo se půjdete podívat dolů na čilý ruch cyklostezky, která vede okolo celé přehrady. Obojí má něco do sebe a obojí taky vřele doporučujeme.   • Penzion U Přehrady Luhačovice: proč bydlet nad přehradou? 
    Pozlovice ev. č. 64
    76326 Pozlovice
  • +420 724 462 734
  • urubcikova@jamai.cafe

V okolí také najdete