Barum Czech Rally Zlín

16.–18. srpna 2024 se koná 53. ročník Barum Czech Rally Zlín. Tato automobilová soutěž začínala v roce 1971 jako závod amatérů, ale už následujícho roku se stala součástí mistrovství ČSSR a dnes patří mezi největší rally podniky v republice. To oceňují zejména fanoušci, kteří v průběhu Barumky zaplňují celý Zlín i okolí a vytváří zde neopakovatelnou atmosféru, kterou stojí za to zažít.
Barum Czech Rally Zlín

Noční RZ v ulicích Zlína. Foto: Barum Czech Rally Zlín

Závod, který spadá pod Mistrovství České republiky a Mistrovství Evropy v rally se odehrává každoročně v průběhu srpna. Auta českých i zahraničních posádek se přitom řítí trasami napříč Zlínským krajem. Epicentrem dění však zůstává město Zlín, ve kterém má soutěž své sídlo, start i cíl, a kde se také pravidelně odehrává hojně sledovaná večerní speciálka. A největší osobnosti v historii soutěže? To jsou trojnásobní vítězové Vladimír Hubáček, John Haugland z Norska, Ital Enrico Bertone, Roman Kresta a Jan Kopecký. 

Barum Czech Rally přímo na náměstí ve Zlíně. Foto: Ivo Novák, Barum Rally

V průběhu soutěžního víkendu se ve Zlíně odehrává bohatý doprovodný program, který potěší milovníky automobilů i adrenalinu. Pokud chcete být u toho, nezapomeňte si v předstihu rezervovat ubytování. Hotely ve městě i blízkém okolí bývají ve dnech závodu zaplněny na maximum svých kapacit.

 

  • Barum Czech Rally Zlín

V okolí také najdete