Barum Czech Rally Zlín 2022

Letos se koná již 51. ročník Barum Czech Rally Zlín. Na jeho start se letos postaví kolem 100 posádek se soudobými vozy a 65 posádek historiků. Ani v letošním roce nechybí legendární rychlostní zkoušky jako Bunč, Slušovice, Pindula či Semetín. Na posádky čeká celkem 13 rychlostních zkoušek. Barumka startuje 26. srpna 2022.   
Barum Czech Rally Zlín

Noční RZ v ulicích Zlína. Foto: Barum Czech Rally Zlín

Zlín a jeho okolí je během tohoto víkendu velkým lákadlem pro tisíce fanoušků rally. Ti se mimo jiné těší na početnou startovní listinu v čele s vedoucím jezdcem evropského šampionátu Efrénem Larenou, možná obhajujícího vítěze loňského ročníku Jana Kopeckého nebo pekelně dravého Erika Caise. Kdo se letos zapíše do historie Barum Rally vedle legend jako jsou například jezdci Roman Kresta, Enrico Bertone či Vladimír Hubáček?

 

Barum Czech Rally přímo na náměstí ve Zlíně. Foto: Ivo Novák, Barum Rally

Společně se soudobým polem odstartují v pátek na náměstí Míru Star Rally Historic a Legendy. Mezi těmito vozy bude určitě úřadovat silný Ford Escort RS Cosworth, který bude řídit Vlastimil Neumann. Jeho konkurentem bude BMW M3 v rukách Jaroslava Vančíka. Navštivte Barum Czech Rally Zlín 2022 a buďte součástí historie, současnosti i budoucnosti barumky!

Co ještě zažít na Barumce? 

 

  • Barum Czech Rally Zlín 2022

V okolí také najdete