10+ nejkrásnějších wellness na Zlínsku a Luhačovicku

Kde si dopřát špičkovou saunu, kde si dát vířivku, která jen nebublá, ale poskytuje poctivou hydromasáž? Kde to voní, kde najdete po masážích ničím nerušenou oázu klidu s dokonalým výhledem? Tady jsme vám to dali všechno dohromady. Černé na bílém. Za očistou těla i duše se můžete vydat do Luhačovic, Slavičína či Zlína a počítejte s tím, že vám bude zatraceně dobře úplně všude.


Náš tip: Darujte zážitek v některém z wellness svým milým. Vybrali jsme pro vás dárkové poukazy, které jsou super lokálním dárkem. 


Luhačovice

Slavičín

Zlín

ALEXANDRIA Spa & Wellness hotel, Luhačovice

Římské lázně se štíhlými sloupy, modrá hladina bazénu s mozaikami, vyhřívané lavice, sauny, páry, minerálka a božský klid, to je wellness hotelu Alexandria. Zničehonic se tu ocitnete v antickém chrámu s příjemným příšeřím. Uvnitř wellness vás okouzlí bazén, má dobrých 16 metrů, a to už je délka vhodná i pro plavce. Pod vámi pableskuje zlaté slunce na dně bazénu a voda je tu neuvěřitelně modrá. Dvě hodiny jsou na tohle wellness opravdu málo, protože vás ještě čekají luxusní sauny. Finská, bylinková, solní, parní nebo s marockým jílem. A také odpočívárny s výhledem. Tento antický klenot hledejte v samém centru Luhačovic.

Římské lázně hotelu Alexandria

 

Střešní terasa v Alexandrii s panoramatickým výhledem na Luhačovice a vířivkami

Wellness Hotel Pohoda, Luhačovice

Do wellness světa hotelu Pohoda vyrazte nejen za saunovým světem, ale také za procedurami a relaxem. Čekají vás hydromasážní vany, udělají vám tu zábal, masáž, bylinkovou lázeň, perličkovou koupel i suché uhličité koupele. Až budete mít hotovo, můžete si jít zaplavat do bazénu, 15 metrů s protiproudem, stojí za oprášení správné plavecké techniky. Zasloužený odpočinek si pak dopřejte v některé z vířivek. Saunový svět tu najdete v podobě tepidária, bylinkové sauny, parní solné sauny nebo té tradiční finské. Prostě Pohoda.

Vířivky, sauny i velký bazén jsou součástí wellness hotelu Pohoda

 

Hotel Vega, Luhačovice

Když budete přijíždět k hotelu Vega, ucítíte naprostý klid a uvolnění, jen louky a lesy kolem, město necháte daleko za sebou. Už teď je to pěkný začátek. Ale pojďme dál, dovnitř do tepla jejich wellness. Mají tady finskou a infrasaunu, ochlazovací bazének můžete střídat s vědrem s ledovou vodou. Z vířivky lze sledovat dění v bazénu, v ní si dopřejte ideálně dvacetiminutovou hydromasáž a pak se uložte do odpočívárny, jak jinak než s výhledem ven. Nebo si naplánujte návštěvu masérny a perličkové vany. A nesmíme opomenout zážitkovou sprchu, umí udělat třeba letní bouřku s hromy a blesky. Tady se jednoduše budete chtít vracet znovu a znovu.

 

Krásně zrekonstruované zážitkové wellness hotelu Vega

A nádherný výhled od hotelu směrem na Luhačovickou přehradu a Pozlovice

 

Augustiniánský dům, Luhačovice

Je jen několik míst, které vás vtáhnou už z dálky. Wellness hotelu Augustiniánský dům nejde úplně jednoduše popsat. Musí se totiž zažít! Ochutnáte skutečnou oázu relaxu a odpočinku. Na úvod si zaplavejte v bazénu s protiproudem a přes vířivku to vezměte do saun. Tady vás čeká solná a mentolová parní lázeň, finská a bylinková sauna, masážní sprchy, relaxační místnost s malým občerstvením, samozřejmostí je pak ručníkový servis. Opravdový zážitek vás však čeká ve venkovním koupacím jezírku s vodopádem, kam se po saunování můžete ponořit. Jezírko je součástí jejich Wellness retreat center, které zahrnuje meditační jurtu, relaxační a meditační zóny v Zahradě 6 smyslů a přilehlém lesíku. Wellness retreat center tedy umocňuje celkový prožitek z wellness a posouvá ho do zcela jiné a prozatím skoro neexistující kategorie.

Dokonalé prožitkové wellness hotelu Augustiniánský dům

Nádherná augustiniánská zahrada s jezírkem a meditační jurtou

 

Hotel Nivamare, Luhačovice

Lázeňský hotel NIVAMARE je nově součástí komplexu Lázeňských hotelů MIRAMARE Luhačovice. Hotel ještě voní celý novotou po nedávné rekonstrukci, k té vůni si přidejte výhled na Luhačovickou přehradu a okolní přírodu se zvlněnými kopci luk a lesů. Wellness centrum hotelu Nivamare se rozkládá hned na dvou podlažích. Zaplavat si tu můžete ve vnitřním nebo venkovním vyhřívaném bazénu, k dispozici je klasická finská a bylinková sauna, vířivky, iglú i relaxační lehátka. A když se pak příjemně znaveni odeberete do odpočinkového prostoru, poslouží vám k závěrečné relaxaci vyhřívané lavice. Po celou dobu pobytu bude relaxovat i vaše mysl, wellness je totiž speciálně navrženo jako odpočinkové místo s uvolňujícími terapiemi různých barev a vůní. 

 

Místo pro dokonalý odpočinek ve wellness Nivamare

 

 

Penzion U přehrady, Luhačovice

Saunování v sudu, venkovní vířivka, ze které koukáte na hvězdy, starořímské tepidárium nebo třeba pořádné prohřátí ve finské sauně. Jestli hledáte místo, kde si fakt krásně odpočinout, stavte se do wellness centra, které v roce 2023 otevřeli v našem oblíbeném Penzion Jamai Cafe U Přehrady v Luhačovicích

Sauny v sudu, které voní cedrovým dřevem

 

Wellness hotel Ambra, Luhačovice

Hotel Ambra byste našli v klidné části Luhačovic zvané Solné. Jen pár kroků od hotelu v lese je schovaný stejnojmenný pramen, ke kterému se vážou krásné pověsti. Ze síly vody čerpá také hotelové wellness. Ponoříte se tu do bublinkových a perličkových koupelí, dostanete skvělou masáž nebo si můžete užít rituály a procedury s kouzelnými názvy jako je Dotek karpatské bohyně nebo Krása mojí milé. Nechejte se hýčkat, tady to fakt umějí. 

Hotel Radun, Luhačovice

V nádherném prvorepublikovém Radunu mají prožitkový klub s masážemi, vodoléčbou i privátní saunou, kterou budete mít jenom pro sebe. To, co je pro Radun typické je úslužnost a péče, jakou místní hosté znali ještě za první republiky. Svěřte se proto do rukou lidí, kteří v hotelu Radun pracují a odložte úplně všechny starosti venku za dveřmi. Radun je pro to místo jako stvořené. 

 

Hotel Vila Viola

V Luhačovicích v Bílé čtvrti vyrostlo hned několik lázeňských domů se zářivě bílou fasádou. Mezi nimi i Vila Viola, která vás přivitá vřelou rodinnou atmosférou, klidnou elegancí s nádhernými pokoji a příjemným wellness se saunou, hydromasážní vanou a procedurami pro zklidnění a uvolnění těla i myšlenek, které vám létají kde všude. 

 

Zámek Wichterle, Slavičín

Ponořit se do bublinek, dát si k tomu místní pivo, relaxovat v zámeckém sklepení. Tak přesně tohle můžete dělat v Pivních lázních zámku Wichterle. Najdete tu finskou saunu a infrasaunu, páru, vířivku a odpočívárnu. Objednat si tu můžete i různé masáže a zábaly. To hlavní ale najdete dole ve sklepení, v klenutém prostoru tu stojí hned několik dřevěných kádí. Stačí se ponořit do pivních bublinek a užívat si vůni bylinek. Kolem je příjemné přítmí a ticho. K dokonalému uvolnění vám možná pomůže i zámecký ležák Hugon. Abyste si to užili se vším všudy, tak můžete využít zámecký taxík, ten vás vyzvedne klidně ve Zlíně nebo kdekoliv do 50 kilometrů od samotného zámku, a pak zase hezky odveze zpátky domů. 

Pivní lázně v dřevěných vanách v zámeckém sklepení

 

Hotel Tomášov, Zlín

Odpočinout si a vyjít jako znovuzrozený? Proč ne. Vyzkoušejte Spa centrum v jednom z nejluxusnějších hotelů ve Zlíně. A ani tady si neodpustíme zmínit umístění na kopci u lesa, a když na kopci, tak přece s výhledem na Baťovo město pod vámi. A teď k tomu znovuzrození. Wellness Hotelu Tomášov vám nabídne prostorný whirlpool, finskou saunu i sanárium. Ochlazení pak probíhá pod sprchami s poctivými dubovými vědry. Celkovou regeneraci můžete dokončit na Kneippově chodníku. A pak hlavně nikam nespěchat a využít odpočinková lůžka. Pokud toužíte po absolutním soukromí není nic jednoduššího než si objednat privátní wellness. Chcete si dopřát i poctivou masáž? Vybírejte ze sportovních, relaxačních, až po baňkování či masáž lávovými kameny. Jejich masáže jsou totiž ve Zlíně už nějakou dobu vyhlášené, a to je ta nejlepší vizitka.

 

Hotel Lázně Kostelec, Zlín

Kousek od Zlína v klidném prostředí dostatečně vzdáleném od města najdete moderní lázně Hotelu Kostelec. Pohodovou atmosféru dotváří golfový areál a stará kaštanová alej. Zcela unikátní je tu však vyvěrající minerální sirný pramen, který je využíván k celé řadě léčivých procedur. Místní léčebné lázně můžete po předchozím objednání navštívit sedm dní v týdnu a dopřát si jen jednotlivé procedury nebo celé balíčky služeb a užít si tak třeba léčivý půlden. Zajděte si poležet ve vaně se sirnou, švestkovou nebo skořicovou minerální koupelí. Prohřejte se v rašelinovém nebo parafínovém obkladu nebo si vychutnejte zábal s mořskou řasou. Tady vás čeká léčba opravdovou přírodou.

 

Fyzio Garden, Zlín

Na exotickou masáž si můžete zajít přímo v centru Zlína. Profesionální masérky a maséři z Fyzio Garden Obchodním domě Zlín jsou specialisté na thajské, ayurvédské i khmérské masáže. Zážitkem je i samotná vůně přírodních produktů, které jsou při masáži použity. V přívětivém prostředí vám k masáži nabídnou také šálek čaje. Ručník a župan je tu samozřejmostí. Po samotné masáži určitě využijte odpočinkovou místnost. Dění města můžete sledovat přímo z pohodlí vašeho lehátka. Ve Fyziogarden si můžete objednat také služby fyzioterapie a rehabilitace. To se hodí nejen z preventivních důvodů, ale také když vám tělo dává signál a vy cítíte, že se potřebujete zbavit bolesti či různých fyzických obtíží.

Kam po wellness? Na kafe a za kulturou

Pokud pojmete relaxačně celý den, tak se vám možná budou hodit tipy Kam podívat a co zažít v Luhačovicích, krasný prožitek tam můžete mít i díky jejich úžasně zpracované Zvukové mapě. Ve Slavičíně si zpříjemněte pobyt o Procházku po slavičinských parcích, dá se tam chodit v kterémkoliv ročním období. A nebo se nechte inspirovat tím nej: Co musíte vidět ve Zlíně!

 

  • 10+ nejkrásnějších wellness na Zlínsku a Luhačovicku

V okolí také najdete