Bouřlivák v čele hotelu

Ředitel hotelu, frontman metalové kapely, moderátor, zastupitel, táta. Kolik rolí může stihnout jeden člověk? Povídali jsme si o tom s Pepou Michálkem, který řídí hotel Pohoda v Luhačovicích. A u toho stíhá ještě pár dalších věcí.

Pod pojmem ředitel hotelu si často představujeme drobného uhlazeného pána, který je vždycky tak nějak nenápadně poblíž, ví o všem, co se kde šustne a zdvořile vítá hosty. Ředitel hotelu Pohoda se dost vymyká stereotypům. Vysoký chlap v obleku s dlouhými vlasy staženými v copu, velmi vážný a seriózní. Dokud se nezačne smát.

Většina hostů v hotelu ho osobně zdraví, protože sem jezdí pravidelně a často kvůli skvělému wellness a příjemnému prostředí. V čele Pohody stojí už od roku 2002, mezitím hotel prošel opravdu zásadní rekonstrukcí, která mu dodnes velmi sluší. Pepa však není jenom ředitelem. Kromě toho je věrným fanouškem rocku a metalu, moderuje pořad Czechblade na TV Rebel, je zpěvákem a frontmanem kapely Forrest Jump. Jak to stíhá?

„Ráno vstávám kolem 6, v 7 už jsem v kanceláři. Trávím tady většinu dne, věnuji se provozu hotelu, řešíme marketing, péči o hosty. V poslední době nás hodně zaměstnávalo i nové hřiště Dětský ráj, na to jsem opravdu pyšný. Otevřeli jsme ho nejen pro hosty, ale hlavně pro místní, aby se měli s dětmi kde hrát,“ říká Pepa. „V hotelu bývám do 6 nebo 7 hodiny večer, pak utíkám domů za rodinou. Jakmile děti usnou, sedám k práci pro kapelu nebo pro TV Rebel. Naštěstí nepotřebuji moc spát,“ dodává se smíchem.

K natáčení pořadu pro jedinou českou rockovou televizi se dostal před nějakými dvěma lety, kdy byl s kapelou na turné, kde dělali pro Rebel rozhovor. Slovo dalo slovo a dneska už je na světě více než sto dílů pořadu o české a slovenské scéně. Co je na tom nejtěžší? Ta tréma, která prý neopadá ani po stém natáčení. „Lidé, které si zvu, jsou hvězdami v daném žánru, mají za sebou stovky rozhovorů a já si jich samozřejmě nechci ptát na to samé. Takže mě před každým natáčením čeká pečlivá příprava, u které navíc rozvažuju, jestli jim bude zrovna tahle otázka příjemná nebo ne.“

Na našem dnešním setkání nás zaráží to, že Pepova devíza – vlasy dlouhé do půli zad, je pryč. „Děvčata, z těch nejméně důležitých věcí jsou samozřejmě dlouhé vlasy tou nejdůležitější,“ směje se Pepa. Metalové háro však letos obětoval pro projekt rádia Rock Max ROCKOVÝMI VLASY PRO DĚTSKÝ A ŽENSKÝ ÚSMĚV. Vlasy, ze kterých se pak dělají paruky pro onkologicky nemocné pacientky, by měly mít délku alespoň 35 centimetrů. A to Pepa rozhodně splnil.

Než se rozloučíme, jdeme se ještě podívat na nový Dětský ráj. Velké venkovní hřiště by mohl ještě v dohledné době doplnit bratříček v podobě hřiště vnitřního, které by bylo v provozu po celý rok. Když pak Pepa v obleku střiženém na míru leze po dětských prolézačkách a ukazuje nám, která je nejlepší, říkáme si, že to je správný člověk na svém místě. 

  • Bouřlivák v čele hotelu

V okolí také najdete