5 tipů na skvělé zážitky na Valašském Klobucku

Valašské Klobucko oplývá krásnou přírodou, živými tradicemi a poutavou historií. vydejte se za zážitky, přinášející zábavu, relax i hlubší poznávání regionu. Můžete se vydat do Vlachovic za vůní dřeva, ovoce a bylin, na hrad Brumov vyzkoušet novou hradní hru, za zvířaty a bylinkami do Envicentra ve Vysokém Poli, za unikátní přírodou hřebenem Královce nebo do Valašských Klobouk za architekturou Huberta Gessnera. Připravili jsme pro vás přehlede zážitků na valašském klobucku. stačí si jen vybrat!

1. Do Vlachovic za vůní dřeva, ovoce a bylin 

 

Exkurzní pátky

Kterýkoli pátek od května do září vás čekají exkurze do tradičního Bednářství Fryzelka, na rodinnou farmu Květomluva za vůněmi čajů a sušeného ovoce a do malebného Muzea lidové kultury a tradic Vlachovska. Podíváte se do výroby, navštívíte tradiční sušírnu, poslechnete vyprávění místních a určitě i ochutnáte dobroty z kraje.
 
Výletní neděle
Udělejte si hezkou neděli. Projděte se naučnou stezkou po tradičních sušírnách ovoce ve Vlachovicích - zachovalo se jich zde rekordních osm! Užijete si krásnou krajinu a poznáte ovocnářské dědictví regionu. Prozkoumejte místní historii v malebném Muzeu lidové kultury a tradic Vlachovska - každou neděli od května do září vás zde čeká průvodce. 
 
Více informací o žážitcích ve Vlachovicích najdete tady
 

2. Za zvířaty a bylinkami do Envicentra

Zažijte pohodový výlet do Vysokého Pole ve Vizovických vrších, vhodný nejen pro rodiny s dětmi či seniory. Dejte si terapii přírodou v Envicentru. Pozorujte a pohlaďte si zvířata. Relaxujte v zahradě u potůčku. Projděte se Kočárkovou stezkou. Přivoňte k bylinkám, napijte se léčivé vody. Trasa je sjízdná i s kočárky! Envicentrum je kdykoli přístupné, vstupné dobrovolné. Objednat lze i jízdu koňským povozem nebo tematický program. Na webové stránce mikroregionu Valašské Klobucko se dozvíte vše potřebné pro naplánovaní vašeho výletu za zvířaty a bylinkami do Envicentra.

3. nA HRAD BRUMOV NEJEN ZA RYTÍŘI A PRINCEZNAMI

Na hradě Brumov vás čekají expozice o historii a přírodě, ale nově také hradní bojovka pro děti a hradní tvoření. Navštivte také muzeum plné řemesel v podhradí, židovský hřbitov a další památky. Nebo přijeďte za sportem. Brumov-Bylnice se pyšní krásným koupalištěm, prochází jím mezinárodní cyklostezka Bevlava, která vás zavede až do Trenčína. To vše v čisté a magické přírodě Bílých Karpat. Co vás čeká a nemine, když se vydáte do Brumova-Bylnice se dozvíte v tomto článku.

 

4. PŘÍRODOU UNESCO HŘEBENEM KRÁLOVCE

Tak tohle stojí opravdu za to! Zažijte jedinečnou přírodu Bílých Karpat se spolkem Kosenka z Valašských Klobouk. Dozvíte se, jak vzniká prales Ščúrnica, napijete se ze studánek. Nahlédnete na vzácné horské louky, poznáte, proč jsou Bílé Karpaty biosférickou rezervací UNESCO. Zpomalíte tempo, zrelaxujete za šumění stromů a zpěvu ptáků, vzdáte hold krajině. Dozvíte se spoustu zajímavostí a můžete i přírodě pomoci. Prostě šetrná ekologická turistika. Co vše vás čeká na celodenním výletu, praktické informace a kontakt na spolek Kosenka najdete na tomto odkaze.

5. ZA ARCHITEKTUROU HUBERTA GESSNERA DO VALAŠSKÝCH KLOBOUK

Víte, že ve Valašských Kloboukách najdete první secesní stavbu v Česku - dům Josefa Bratmanna? Kromě něj zde můžete obdivovat i další realizace architekta Huberta Gessnera, významného středoevropského architekta první poloviny 20. století. Nedávno jsme pro vás nachystali tip na výlet Jdeme po stopách secese Huberta Gessnera ve Valašských Kloboukách, pamatujete? Najdete taky také expozici věnovanou tomuto architektovi. Tu byste si rozhodně neměli nechat ujít! Více informací zde.

Prozkoumejte také sekci Valašské Klobouky a okolí nebo se nspirujte na webových stránkách Valašského Klobucka, kde najdete kromě nabídky zážitků také tipy na výlety po obcích celého mikroregionu, informace o turistických cílech, přehled ubytování a restaurací, kalendář akcí a další užitečné informace pro plánování vaší cesty. 

Zdroj: Tisková zpráva, Valašské Klobucko / Foto: Jan Zainer

  • 5 tipů na skvělé zážitky na Valašském Klobucku

V okolí také najdete