5 TOP míst na koupání na Zlínsku a Luhačovicku

Tropické letní dny jsou tady, sluníčko svítí jako divé a vy se chcete zchladit někde u vody? Na Zlínsku a Luhačovicku najdete spoustu koupališť i přírodních míst k osvěžení. Máme pro vás TOP 5 tipů, kde se v těchto parných dnech vykoupat.

TOP 1 – OTROKOVICE koupaliště i přírodní štěrkáč

Otrokovice – to je město koupání a letnímu řádění zaslíbené. Najdete tu nejen koupaliště, ale i přírodní areál Štěrkoviště, kterému nikdo neřekne jinak než Štěrkáč. Areál koupaliště je situován v krásném přírodním prostředí a aktuálně je po rozsáhlé rekonstrukci. Součástí koupaliště zůstala i nadále ikonická skluzavka architekta Vladimíra Karfíka ve tvaru dámského střevíčku. Budoucím generacím bude i nadále připomínat baťovský odkaz. 

Koupaliště Baťov Otrokovice skluzavkaIkonou otrokovického koupaliště je dvoutunová betonová skluzavka - střevíček Vladimíra Karfíka z roku 1934. Klouzat se po ní už nedá, ale zdobí koupaliště nadále. 

Bazén i brouzdaliště jsou vyhřívány na příjemných 27˚C. Sportovní nadšenci si mohou zahrát volejbal, nohejbal, streetball nebo ping-pong. Možnost příjemně strávit čas mají nejmenší návštěvníci i mimo vodní plochu, kde najdou pískoviště, hrací domek se skluzavkou a houpačky.
Koupaliště OtrokoviceKoupaliště Otrokovice - tady se koupe už od 30. let minulého století. 

V rekreační oblasti Štěrkoviště najdete umělou vodní nádrž, která vznikla těžbou štěrku ve 30. a 40. letech minulého století. Zdejší rekreační areál nabízí kromě koupání i další sportovní vyžití – plážový volejbal, nohejbal, minigolf, stolní tenis, kuželky nebo street ball.  U nádrže s travnatou pláží najdete také dvě dětská brouzdaliště se skluzavkami pro menší děti, větší děti si pak užijí tobogán. Okolí dětských bazénů je plné atraktivních herních prvků.

Štěrkoviště OtrokoviceŠtěrkoviště neboli Štěrkáč - přírodní koupaliště přímo v Otrokovicích.

TOP 2 – LUHAČOVICE přehrada, plovárna i aquapark 

Lázeňské město Luhačovice nabízí příležitost ke koupání na krásné Městské plovárně, ale i na blízké přehradě a sousedním koupališti DUHA. Městská plovárna má sice vnitřní bazén, ale v létě se můžete slunit na venkovní terase.

Koupaliště DUHA nabízí od roku 2010 koupání v plaveckém bazénu hned u přehrady. Kromě bazénu si můžete užít atrakce jako jsou divoká řeka, houpací bazén, vodní hřiby, aquazorbing, masážní lavice nebo lezecká stěna. Děti se vyřádí na tobogánu, skluzavce, v dětském bazénu nebo na hřišti. Toužíte-li po klidnější zábavě, využijte možnost vypůjčení knihy a užijte si svůj relax.
Koupaliště DUHA Pozlovice

Aquapark Duha v Pozlovicích přímo u přehrady. Bývá plno, ale stojí za to sem vzít děti. 

Na přehradě se lze také koupat, je ovšem třeba sledovat výsledky jakosti rekreačních vod. Kromě koupání zde nabízí i půjčovnu lodiček, šlapadel a  paddleboardů. Půjčovna se nachází na levém břehu přehrady, hned pod areálem koupaliště.

Luhačovická přehrada s aquaparkem DUHA, půjčovnou lodiček a šlapadel a super procházkami kolem přehrady. 

Zažít určitě musíte taky bazén s infinity hranou, který najdete u hotelu Vega nad přehradou. Je z něj nádherný výhled. Kromě toho tu mají taky krásně zrekonstruované wellness. Ostatně, Luhačovice jsou rájem wellness a koupání

Hotel Vega Pozlovice - nádherný výhled nejen z hotelu, ale také z bazénu s "nekonečnou" hranou. 

TOP 5 – AQUAPARK DELFÍN UHERSKÝ BROD

Aquapark Delfín v Uherském Brodě s vnitřním plaveckým bazénem, tobogánem nebo saunou už jistě znáte. Ale věděli jste, že od letošního roku zde najdete také nový venkovní areál? Čeká tu na vás bazén s tobogánem, šplhací síť,  skluzavka trioslide, masážní lehátka, divoká řeka, chrliče nebo houpací bazén. Pro děti je určen samostatný bazének s různými herními prvky nebo suchá zóna s dalšími atrakcemi.  A až vás přepadne hlad, jistí to dvě občerstvení.
Uherský Brod a jeho Aquapark Delfín. Jako dělané na prázdniny. 

TOP 4 – SAZOVICE a krásné koupaliště

Pár kilometrů od Zlína, ve vesničce Sazovice, najdete krásné moderní koupaliště, které je vybudováno na místě původního fotbalového hřiště. Menší děti se mohou osvěžit v brouzdališti s vodním hřibem a pro dospělé a větší děti je k dispozici větší bazén se skluzavkou. Kromě koupání sportovní areál nabízí aktivity jako stolní tenis, pétanque, kuželky, stolní fotbal nebo cvičení na posilovacích strojích. Součástí areálu je i tenisové hřiště, hřiště na malou kopanou, multifunkční ovál vhodný pro volejbal, nohejbal, basketbal nebo třeba florbal.
Sazovice mají nejen krásné koupaliště, ale také dobrou restauraci, nádherný a architekty oceňovaný Kostel sv. Václava. Jen kousek od koupaliště najdete Cyklopark Mysločovice. 

Kromě klasického bufetu se můžete občerstvit v restauraci se stylovým dřevěným interiérem. Pochutnají si tu milovníci české kuchyně i italských specialit. Mrkněte na reportáž Adama Gebriana, která oceňuje architekturu tohoto neobyčejného místa.  Jen pár kroků odtud je totiž také unikátní Kostel sv. Václava, který vypadá jako smotek papíru. 


TOP 5 – LÁZNĚ KOSTELEC U ZLÍNA s venkovním bazénem

V okouzlujícím předhůří Hostýnských a Vizovických vrchů se nachází Lázně Kostelec, kde můžete relaxovat, vychutnávat si výhledy do okolí a užít si svou pohodu. V areálu je pro návštěvníky k dispozici plavecký bazén vyhřívaný na 27 - 30° C, whirlpool s vodou o teplotě 36 - 38° C. Rodiny s dětmi uvítají dětský bazén a brouzdaliště. Bazény jsou doplněny sportovišti – najdete tu minigolf, tenisový kurt, volejbalové hřiště, půjčovnu kol, pétanque nebo golfový klub, který nabízí hřiště s devíti jamkami.

Lázně Kostelec. Sem se jezdí Zlíňáci koupat, hrát golf nebo do wellness. 

Kam ještě za koupáním? 

Přírodní plochy ke koupání

  • rybník Křešov
  • štěrkáč Topolná
  • vodní nádrž Všemina

Chcete-li si užít pohodu ve wellness, mrkněte na náš přehled těch nejkrásnějších wellness


Připravila

Veronika Kuklová

,,Odjakživa mě bavilo cestování, toulání, poznávání nových míst. Milovala to moje babička, vedli mě k tomu mí rodiče a i já svoje dcery ráda a často někam "tahám". A zdá se, že i ony budou rády v této rodinné tradici pokračovat. Konkrétní místa ale tvoří především lidé a při objevování Zlínska a Luhačovicka mě fascinuje, jak zde lidé byli a jsou zajímaví a kreativní... Krásná zdejší krajina je jistě pro všechny velmi inspirující." 

  • 5 TOP míst na koupání na Zlínsku a Luhačovicku

V okolí také najdete