Rozhledna Vysoké Pole

Vysoké Pole je nevelká vesnička, kterou na mapě najdete jen kousek od Valašských Klobouk. Na jejím katastru, pod kopcem Díly, vyrostla nová rozhledna, která slouží cyklistům jako příjemná zastávka na výletě. Z rozhledny bude brzy výhled na vodní dílo Vlachovice, které zaplaví údolíčka pod rozhlednou. 

Přestože má Vysoké Pole jen něco málo přes 800 obyvatel, je to vesnice, kterou stojí za to navštívit. Už řadu let tady funguje skvělé Envicentrum Vysoké Pole, které děti učí poznávat přírodu, zvířátka a zajímat se o svět kolem nás. Jeho roubenky jsou obklopeny pastvinami pro ovce, ohradami pro dobytek i výběhy slepic a štěbetavých kachen. Jen kousek od něj začíná křížová cesta, která vás dovede až k nádhernému a vesnicky poklidnému poutnímu místo Bojatín se studánkou a vodní kapličkou. Vedou odtud trasy k vypálené pasekářské osadě Ploština i na tajemný Klášťov. Ve Vysokém Poli najdete Stezku pro kočárky, ptačí pozorovatelny a nově taky dřevěnou rozhlednu na kopci Díly. 

V údolích pod rozhlednou vzniká nová přehrada Vlachovice. Z vyhlídkové věže bude vidět nejen na vodní hladinu, ale také na celou výstavbu. 

Rozhledna pochází z dílny zlínských architektů m.aus architects, kteří ji navrhli jako 15 metrovou věž z modřínových trámů s betonovou základnou. To proto, aby dlouho vydržela i náročné povětrnostní podmínky. Její poloha není vybrána náhodně. Jednou odtud bude pěkný výhled na vodní dílo Vlachovice, které zaplaví okolní údolí. Kolem rozhledny vede nová cyklostezka, kterou se sem můžete svézt, až si pojedete projet československou Cyklostezku Bevlavu

Tvar rozhledny symbolizuje jehličnany, které rostou v okolních lesích. Silná základna s hlubokými kořeny se postupně zužuje do štíhlé koruny. 

To všechno dělá z nenápadného kopce nad Vysokým Polem super místo na výlet. K elegantní a nadčasové rozhledně dojdete pohodlně pěšky přímo z Vysokého Pole. Když to vezmete drobnou oklikou, zvládnete cestu i s kočárkem mimo hlavní silnici. 

Kam dál vyrazit v okolí Vysokého Pole? 

 

  • Rozhledna Vysoké Pole

V okolí také najdete