Cyklostezka Bevlava: ze Vsetína do Trenčína

Nově budovaná cyklostezka Bevlava spojuje na 52 kilometrech Vsetín a slovenský Trenčín. Vine se Vlárským průsmykem a nádhernou krajinou Javorníků a Bílých Karpat. Její sklon je velmi mírný, většina trasy vede lesem a po cestě potkáte spoustu valašských vesniček, městeček i míst, která rozhodně stojí za návštěvu. 

  • 52 km cyklostezky
  • 35 výletů po trase
  • 41 turistických cílů kolem
  • Start: Ústí u Vsetína
  • Cíl: Trenčín
  • Mapa na webu bevlava.cz

O nové cyklostezce v povodí řek Bečvy, Vláry a Váhu se začalo mluvit v roce 2011. O dva roky později vznikly první úseky cyklostezky a dnes čekáme na dokončení posledních dvou menších částí, které cyklostezku zprovozní kompletně. Vydat se na její trasu ale můžete už teď. Z větší části vede hlavně stinným lesem a navíc můžete podnikat paprskovité výlety do okolí, díky kterým poznáte československé příhraničí. 

Cyklobus 2024

Pro rok 2024 můžete využít cyklobusy KOVED, které vás dovezou mimo jiné i na Bevlavu. Podrobněji se o nich dočtete na webu Integrované dopravy Zlínského kraje


Podrobně popsané trasy, výlety i odpočívadla najdete na webu bevlava.cz


Cyklostezka Bevlava začíná v Ústí nedaleko Vsetína, takže doporučujeme sednout na vlak a nechat se na Vsetín nebo přímo do Ústí pohodlně zavézt. Nazpátek pak můžete sednout do vlaku z Trenčína a nebudete si muset dělat starosti s dopravou autem. Z Ústí pojedete pod hřebeny Moravskoslezských Beskyd a Javorníků, až se u Valašských Klobouk napojíte pod stráně Bílých Karpat a směrem k Vlárskému průsmyku. 

Příhraniční krajina nikdy nebyla klidným místem, takže můžete cestou z cyklostezky odbočit a prohlédnout si nově opravený památník Ploština, strážní hrad Brumov, Muzeum vypálených dědin v Lačnově nebo magický Klášťov. Kdo dává přednost přírodním divům, určitě ho potěší Čertovy nebo Lačnovské skály, rozhledna ve Vysokém Poli nebo na Královci. Výlety, které můžete okolo cyklostezky podnikat najdete krásně popsané přímo na webu cyklostezky

Výlet po cyklotrase Bevlava je příjemnou projížďkou. Celá cyklostezka má 52 kilometrů a na nedokončených úsecích jsou značeny i objížďky, díky kterým nebudete muset po frekventovaných cestách. Cyklostezku navíc zdobí odpočinková místa s jednotným mobiliářem, kde se schováte před deštěm nebo sníte svačinku z domova. Sklon celé cyklostezky je velmi mírný a rády s vámi pojedou i děti. 

Kam dál vyrazit? 

 

 

 

  • Cyklostezka Bevlava: ze Vsetína do Trenčína

V okolí také najdete