S dětmi ve Zlíně: po cyklostezce rovnou do bazénu

Víkend je za dveřmi, léto neúprosné a děti neklidné. Pravý čas vyrazit někam k vodě. Ideálně s plavčíky, abyste si mohli taky trochu odpočinout, ideálně s tobogánem a brouzdalištěm a nejlépe to všechno spojit s příjemnou procházkou, ať si taky trochu protáhnete nohy. A je jedno, jestli to bude pěšky, na kole, na inlinech nebo koloběžce.

My vyrazili s koloběžkou

Nejen děti koloběžky milují. Pokud máte doma jen ty v dětské verzi a nechce se vám za dětmi právě sprintovat, zastavte se do Centra koloběžek, zlínské půjčovny, kde vám vyberou kolobku přesně podle vašeho gusta. Potom už nic nebrání, abyste zamířili k Dřevnici a místní cyklostezce, která kolem ní vede.

Kudy kam

Tentokrát vás primárně vedeme na nedaleké koupaliště Zelené, ale jestli chcete, můžete si výlet ještě kousek protáhnout. Ona totiž cyklostezka nevede jenom rovně od křižovatky ke Krajské nemocnici. Zhruba v polovině natrefíte na odbočku na Lukov a Kostelec, která vás postupně dovede k rodinnému zábavnímu parku Galaxie a o kousek dál ještě do Lázní Kostelec, kde je bazén i golfové hřiště. Od odbočky z cyklostezky je to zhruba 3,5 km, což vám na koloběžce zabere necelou půlhodinu. Necháváme na vás.

Něco pro dospěláky

Na konci cyklostezky u nemocnice opatrně přejdete silnici. Zajímá-li vás zlínská architektura, jeďte ještě kousek podél nemocnice, dokud po levé straně nenarazíte na plastiku nesoucí jména tvůrců nemocnice - Baťa, Albert, Gahura. On totiž areál Krajské nemocnice je architektonicky zajímavou součástí Baťovy a Gahurovy spolupráce. Kousek od této plastiky stojí i Albertova vila, kterou též navrhoval František Lydie Gahura. Bohuslav Albert byl první ředitel nemocnice, který Gahurovi pomáhal vytvořit její plán a rozestavění. Na Albertově vile je zajímavé to, že ještě neprošla rekonstrukcí - prohlédnout si ji můžete v původním stavu. Bohužel jen zvenčí, jelikož vrchní patro stále zůstává v soukromém vlastnictví. Ale to jen tak stručně, příběh KNTB rozhodně vydá na samostatné vyprávění.  

Albertova vila Zlín

Na Zelené

Zpátky ke koupališti! Vraťte se zpět k hlavní silnici, přejděte most a pokračujte dál dozadu. Za Dopravním podnikem najdete odbočku - vede kolem zlínského beachvolejbalového hřiště, máte-li chuť si zahrát. Ale doporučujeme včasnou rezervaci, v letní sezóně bývá hřiště pořád plné. Pak zbývá pár kroků a jste konečně u vody. Tobogány, brouzdaliště, párky v rohlíku, točená limonáda a samozřejmě pivo. To nám zní jako dobrý plán na víkendové odpoledne.

Koupaliště Zelené Zlín

Kde jíst

Výlet můžete zahájit pizzou v Pivnici u Máců, kterou najdete hned na začátku cyklostezky. Je to rozhodně jedna z nejlepších pizzerií ve Zlíně. To u nemocnice vás zase čeká Bistro 51 a garantujeme vám, že takový poklad byste tu rozhodně nečekali - supr zmrzka, domácí dorty různých druhů a přívětivé ceny (malinový dort za 30 Kč? Vážně luxus!). Jako posilnění při návratu z koupaliště ideální. Navíc si tam můžete koupit speciální náramky, jejichž koupí přispíváte na zlínské Onkologické centrum. A za to nám těch pár pětek stojí.

A pokud jste si nakonec udělali radost a půjčili si koloběžky z Centra koloběžek, zeptejte se tam na kavárnu Malá scéna, oni vás nasměrují. Doporučujeme jejich panna cottu, cappuccino, borůvkovou domácí limonádu a pro rodiče Hugo Spritz. Mňam!  

PS: Foto z výletu vítáme! Najdete nás na FB, Instagramu i pod hashtagem #zlinskoLuhacovicko.

 

  • S dětmi ve Zlíně: po cyklostezce rovnou do bazénu

    Zlín

V okolí také najdete