Zvuková mapa Luhačovic

Luhačovice vám krásně znějí! Tak končí svou rozpravu Leoš Janáček hlasem Arnošta Goldflama na jedné ze zastávek Zvukové mapy Luhačovic. A má pravdu. Od letošního června se Luhačovice rozezněly novým průvodcem, který se jmenuje Zvuková mapa Luhačovic. Prostě si nasadíte sluchátka, vezmete do ruky telefon nebo přehrávač a jdete lázněmi. Cestou vám do uší vypráví Dušan Jurkovič, jak se mu dařilo s jeho stavbami, dr. Veselý si zase dělá starosti s rozvojem lázní, Janáček s uvedením Její pastorkyni. Nádherně zpracované rozhlasové hry jsou malými dramaty i veselými historkami, se kterými poznáte lázně zase trochu jinak. Unikátní zážitek! 

Připravit takhle propracovaný a jedinečný projekt trvalo téměř dva roky. Magdaléna Petráková spolu s lidmi ze spolku Luhovaný Vincent připravili zvukového průvodce lázněmi pod vedením rozhlasového režiséra Tomáše Soldána. Za Janáčka tu mluví Arnošt Goldflam, hlas doktora Veselého zní z úst Igora Bareše, všetečná paní Bartáková promlouvá hlasem Valerie Zawadské. Jak to funguje? 

Je to jednoduché. Buď si na informačním centru půjčíte přehrávač se sluchátky nebo si otevřete Zvukovou mapu ve vlastním telefonu. Na výběr máte pět tras, na kterých jsou zastavení u významných míst, budov, pramenů nebo památek. Pro každé z nich je zpracována několikaminutová rozhlasová hra, někdy veselá, někdy smutná, vždy ale velice emotivní a krásná. Projít se můžete po trasách Básník dřeva, Janáček, Příběh vody, Seréniyové nebo Zákulisí lázní. 

Kterou trasu si vyberete, kdy se na cestu vydáte a koho vezmete s sebou je jenom na vás. Můžete jít sami a ponořit se hluboko do příběhů, vnímat krásu dřevěných staveb nebo tajemství léčivých vod. Můžete taky vzít někoho s sebou a společně objevovat dobrodružství luhačovických ulic a uliček. Nebo s sebou můžete vzít děti a nechat je prozkoumat celou mapu, ovládat přehrávač a popovídat si o tom, jak to bylo dřív a jak je dnes. 

Zvuková mapa Luhačovic je jedinečný projekt, který v Evropě nemá moc obdoby. Autoři se jeli inspirovat do Bad Gasteinu, do Plzně a Olomouce, kde něco podobného funguje u jiných projektů. Přivezli vám nápad na něco unikátního a po obrovské práci je teď Zvuková mapa Luhačovic na světě. Ať už jedete do lázní poprvé nebo jste tu byli stokrát, tohle je věc, kterou rozhodně nesmíte minout. Nasaďte sluchátka a běžte se toulat. 

kde se v luhačovicích a okolí UBYTOVAT?

Ve Slavičíně:

Ve Zlíně:

  • Zvuková mapa Luhačovic

    76326 Luhačovice

V okolí také najdete