Pěšky na Javorník: čarovná zem Gabry a Málinky

Nastal čas prázdnin a letních dobrodružství, čas vůně lesního ovoce a praskajících špekáčků. Ponechte předsudky stranou a staňte se pro dnešek indiánem honicí stáda bizonů po rozlehlých prérií, lovcem divokých medvědů v sekvojovém lese nebo jednoduše vtiskněte svůj příběh do čarovné krajiny pastvin s dech beroucími výhledy. Jste tu jen vy a nedopsaná kapitola z klukovských let. Vítejte v čarovné zemi Gabry a Málinky – ve Štítné nad Vláří.

Cíl výletu: Štítná nad Vláří
Start: Štítná nad Vláří
Délka trasy: 14km
Doba výletu: 4h

Doporučujeme rodinám a především milovníkům přírody. výlet na Javorník mapa

Nenechte se zmást! Mapy.cz sice cestu mezi bodem 3 a 5 neukazují, ale my to tu zkusili a zvládli jsme bez problémů. Po cestě byste zašli zbytečný kus cesty. A teď už se pojďte podívat, co jsme viděli cestou. Vrchol JavorníkuVrchol Javorník (783 m.n.m) na česko-slovenském pomezívýhledy javorník Ty výhledy!indiánské léto JavorníkIndiánské léto na valašskuPláňavské vrchyPláňavské vrchy a místní obyvatelkySkalky na samotáchNa samotách - Skalky

NÁŠ TIP: V obci Štítná nad Vláří navštivte v místní knihovně minimuzeum Gabry a Málinky. Koukněte na jejich webovky, domluvit se dají i jiné termíny, pro skupiny i o víkendu.  

KDE JÍST

Tentokrát doporučujeme přibalit jídlo s sebou a vychutnat si ho spolu s výhledem. Po cestě jsme totiž nepotkali místo, které bychom vám na jídlo doporučili. Za úvahu stojí jen Javorník iCanteen, kde vám připraví jídlo na objednávku - tak si nezapomeňte zavolat! Další možností je podniková farmářská prodejna na Javorníku - bio mléko, pečivo, sýry a další lokální potraviny mohou být příjemnou alternativou výletového oběda. 

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravili

Kristýna a Honza dezainers 

Naší inspirací je místo, kde žijeme. Ačkoli milujeme cestování po světě, okolí Valašských Klobouků je místem, kde jsme vyrůstali a prožívali své první výlety. Je to místo, které utváří náš pohled na svět kolem nás, umění, design, kulturu a životní styl.

  • Pěšky na Javorník: čarovná zem Gabry a Málinky

    Štítná nad Vláří

V okolí také najdete