Procházka slavičínskými parky: na piknik s rodinou

Slavičínem jsme se už v rámci blogu párkrát toulali. Povídali jsme si o Zámku Wichterle i o oblíbených Cyrilových brambůrkách. Dnes se společně podíváme do místních parků, kterých má Slavičín požehnaně – a že rozhodně stojí za to. Celé nám to zní jako tip na skvělý piknik, přidejte se k nám! 

Start a cíl: Slavičín
Délka trasy: 6 km
Čas: 2 h
Doporučujeme rodinám s dětmi a milovníkům parků a letních piknikůMapa slavičínské parkyMísta zájmu: Pivečkův Lesopark, Pomník americkým letcům, vodní nádrž Slavík I a Slavík II, Skatepark, Zámecký park, Zámek Wichterle

Jelikož se dnes jedná o kratší výlet, doporučujeme ho hlavně rodinám s dětmi. Proto také začínáme naše putování ve slavičínském Lesoparku. Park nese odkaz rodiny Pivečkových, která zde historicky zakořenila založením obuvnického podniku JAPIS (dnešní PRABOS). Ta vdechla prvotní impuls lesoparku, kde až do znárodnění v roce 1948 fungoval tajuplný les vlků, trpaslíků a pohádkových postav. Pivečkův lesoparkNa dlouho potom park osiřel a postupně ztratil svou pohádkovou výjimečnost a příběhovou linii pohltil hustý les. Až ke konci devadesátých let se park dočkal znovuobrození díky zakladateli Janu Pivečkovi, ochráncům přírody a nadšencům z řad dobrovolníků. Pivečkův lesoparkPark ožil replikami zvířat a objektů, díky pracím studentů z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.Pivečkův lesopark Slavičín výletDalší naší parkovou zastávkou jsou vodní nádrže Slavík I a Slavík II, které slouží jako chovné rybníky. I přestože se v nádržích bohužel nedá koupat, určitě stojí za procházku a za poklidné pozorování života kolem vody. Slavík II Slavičín tip na výletObě nádrže se dají obejít kolem dokola, žádné jejich zákoutí a scenérie vám tak neunikne.Slavík I Slavičín tip na výletOdtud už je to kousek do Zámeckého parku, kde jistě oceníte širší využití pro dětské hry a velkorysý prostor odpočinkové zóny s bohatým výběrem sportovního zázemí či možnosti letního kina. Zámecký park Slavičín tip na výletA protože jsme už jen pár kroků od Zámku Wichterle, nabízí se sladká tečka s kávou na místní zahrádce s krásným výhledem na Zámecký park. Zámek Wichterle Slavičín

NÁŠ TIP I: Pokud je horko, vezměte si s sebou plavky a využijte místní koupaliště přilehlé mezi Zámeckým parkem a vodní nádrží Slavík. 

NÁŠ TIP II: O Zámku Wichterle jsme více psali na našem blogu. Jestli vás toto místo zajímá, přečtěte si jeho příběh. 

Kde jíst

V okolí máme hned několik oblíbených podniků, které doporučujeme navštívit. O Zámku Wichterle není pochyb - místní restaurace je výborná, stejně tak pivní lázně. K balíčku pro dvě osoby si vás teď navíc v okolí 50 km do lázní odvezou a přivezou zdarma. Dál rádi chodíme do Pizzerie steak Grunt anebo do Restaurace Záložna. Ať vám chutná! 

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravili

Kristýna a Honza dezainers 

Naší inspirací je místo, kde žijeme. Ačkoli milujeme cestování po světě, okolí Valašských Klobouků je místem, kde jsme vyrůstali a prožívali své první výlety. Je to místo, které utváří náš pohled na svět kolem nás, umění, design, kulturu a životní styl.

  • Procházka slavičínskými parky: na piknik s rodinou

V okolí také najdete