Zimní aktivity s dětmi na Zlínsku a Luhačovicku

Poslední roky nezažíváme takové zimy, jaké jsme si užívali dříve. Vzpomínáte na ladovsky bíle zbarvenou krajinu? bruslení celou zimu nebo na množství sněhu, kterou odhrnovala kolem domu celá rodina? přesto, nebo možná právě proto, si užíváme i sebemenší sněhovou nadílku. Připravili jsme pro vás přehled toho, co Zlínsko a Luhačovicko nabízí v oblasti zimních radovánek.

Lyžování

Kousek nad Památníkem Tomáše Bati shlíží na krajské město Zlín lyžařský areál Svah Zlín. Pro sportovní nadšence je připravena sjezdovka o délce 250 metrů se dvěma dopravníky dlouhými 120 a 50 metrů a s vlekem typu POMA. Přímo pod sjezdovkou můžete zaparkovat zdarma a svah je také v dosahu MHD.  K dispozici je lyžařská škola, půjčovna lyží, snowboardů a dalšího vybavení, servis lyží i bufet.

Svah Zlin je rarita. Kde jinde si můžete zalyžovat v centru města? Foto: Svah Zlín

Na úpatí Hostýnských vrchů se nachází vesnice Trnava a v ní, ve výšce 502 m n.m., leží SKI Areál RS Trnava s hlavní sjezdovkou dlouhou 480 m. Najdete zde půjčovnu lyžařského vybavení a lyžařskou školu nabízející výuku lyžování i snowboardingu. Na svahu funguje také bufet a odpočívárna. Parkování u areálu zdarma.

V Újezdu u Valašských Klobouk můžete využít další z lyžařských vleků, který je dlouhý 450 metrů. Bližší informace i kontakt na lyžařského instruktora jsou k dispozici zde. U svahu můžete využít zázemí chaty, ve které se nachází společenská místnost s bufetem. Parkování zdarma.

Lyžování v Újezdu u Valašských Klobouk je ideální pro děti, začínající lyžaře a milovníky bobování. Foto: Obec Újezd u Valašských Klobouk

Další sjezdovky jsou ovšem závislé na přírodním sněhu, kterého se v poslední době moc nedostává. To ovšem neznamená, že právě vy nebudete mít štěstí! Doporučujeme ovšem ověřit provozní dobu na odkazech níže:

 Lyžování s výhledem na nejkrásnější moravské lázně? I to je možné, když je sněhová nadílka dostatečná. Foto: Lyžaři Luhačovice

Kluziště

V krásném přírodním areálu Zámeckého parku ve Slavičíně se nachází kluziště, kde si můžete brusle půjčit, ale také si je nechat nabrousit. Informujte se o aktuálním provozu na facebookových stránkách kluziště, Na tomto místě máme nejraději to, že v parku se nachází Zámek Wichterle, kam se chodíváme zahřát a občerstvit. 

Další venkovní kluziště je připraveno u základní školy ve Slušovicích. Aktuální rozpis termínů bruslení a další informace najdete na facebookovém profilu města.

Bruslení ve Slušovicích si užívají dospěláci i děti. Kde nejraději bruslíte vy?

V Uherském Brodě lze bruslit od září do konce března na ledové ploše zimního stadionu. Tento prostor využívá nejen místní hokejový a krasobruslařský klub, ale v určených časech také široká veřejnost. V čase využití ledové plochy veřejností je možné si nechat brusle nabrousit. Více informací tady

Ve Zlíně si můžete vyzkoušet trojitého rittbergera, salchowa či lutze na dvou místech. Prvním z nich je PSG Aréna, tréninková hala vedle Zimního stadionu Luďka Čajky. Zabruslit si můžete vždy ve středu a o víkendech. Aktuální rozpis ledu zde. Druhým místem je pak CREAM Tigers Aréna ve Vavrečkově ulici (areál Baťových závodů), kam může veřejnost o víkendech vždy od 15:30 hod. Info zde

Na parkovišti rekreačního areálu Pahrbek v Napajedlích na vás čeká spousta zábavy na venkovní ledové ploše s rozměry 26x10m. Bruslí se ve všední dny i o víkendu. Rozpis provozní doby i informace k provozu o jarních prázdninách najdete zde.

Tak. A jedem!

Pěšky nebo na běžkách za zimními výhledy

Spoustu různých tipů na běžky, na zimní procházky, ale i za krásnými výhledy najdete v článku Kam za zimními výhledy na Zlínsku a Luhačovicku. Zajímavou možnost běžkování nabízí při dostatku sněhu běžecký okruh na fotbalovém stadionu ve Valašských Kloboukách, který je přístupný volně a zdarma.

Jednou z našich neoblíbnějších tras je ovšem Vršatecká magistrála. Sem si vyražte bez dětí, je to docela fuška, ale výhledy stojí za to!

A Pokud je shůry naděleno dost sněhu, lze sáňkovat nebo bobovat relativně na kterémkoliv kopci. V lyžařských areálech si pak těchto radovánek můžete užít mimo hlavní sjezdovky.

Tip pro dospěláky: Vyšlápněte si NA zimní Vršatecká Bradlá, stojí to za to!

NĚCO PRO MILOVNÍKY VODNÍCH RADOVÁNEK

Vybít energii můžete nejen na sjezdovce, kluzišti nebo v běžecké stopě. Pokud jste vodní živly, máme tu něco i pro vás! Užít si bazény, sauny nebo whirlpool můžete třeba v Aquaparku Delfín v Uherském Brodě, v Městských lázních ve Zlíně nebo v Městské plovárně v Luhačovicích. Dalšími tipy na super wellness se nechejte zlákat zde

Ze zimy do tepla. Třeba do bazénu nebo aquaparku. Foto: Lázně Zlín

Tip na závěr: A pokud přeci jen vy a vaše děti holdujete teplíčku, tak se vydejte třeba do některé vnitřní herny nebo na výstavu. Ty nejlepší tipy od nás najdete na tomto odkazu

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s označením @zlinskoluhacovicko 


Připravila Veronika Kuklová

,,Odjakživa mě bavilo cestování, toulání, poznávání nových míst. Milovala to moje babička, vedli mě k tomu mí rodiče a i já svoje dcery ráda a často někam "tahám". A zdá se, že i ony budou rády v této rodinné tradici pokračovat. Konkrétní místa ale tvoří především lidé a při objevování Zlínska a Luhačovicka mě fascinuje, jak zde lidé byli a jsou zajímaví a kreativní... Krásná zdejší krajina je jistě pro všechny velmi inspirující."
 

  • Zimní aktivity s dětmi na Zlínsku a Luhačovicku

V okolí také najdete