Farma Žlutava a minizoo

Obec Žlutava, která sousedí s Otrokovicemi, nabízí nejen krásnou přírodu blízkého přírodního parku Chřiby, ale také možnost navštívit farmu s minizoo. Ta se nachází na samém okraji vesnice.

  • Místo: Farma Žlutava
  • Doba prohlídky: záleží jen na vás
  • Vhodné pro: rodiny s dětmi (i pejsky) a všechny, kteří mají rádi zvířata a život na farmě
  • Farma Žlutava je zdarma přístupná všem návštěvníkům.

Rodinná farma Žlutava se nachází na úpatí přírodního parku Chřiby. Můžete sem přijet autem, autobusem, projít se z Otrokovic po žluté turistické značce nebo si udělat výlet z Otrokovic údolím Širokého potoka. Pokud budete váhat, doporučujeme nechat auto doma, zvolit jakoukoliv pěší trasu z Otrokovic a přicházet k farmě z vrchu po zelené naučné stezce. Odtud je totiž krásný výhled.

Možná budete mít chvílemi pocit, že při sestupu do areálu vstupujete, kam nemáte, ale nenechte se zmýlit, vaše kroky opravdu povedou srdcem farmy. Po jedné straně balíky slámy, po té druhé pracovníci s traktory. V další části už můžete obdivovat první zvířata.

V rámci minizoo uvidíte zvířata různého druhu. Kromě koz a slepic třeba i lamy, domácí prasata Kune Kune nesoucí vznešená jména Ed a Will, nebo jeřába královského, kterého můžete znát i ze ZOO Zlín.

Po prohlídce minizoo se můžete zastavit v místní hospůdce (otevřeno denně 15-20, o víkendu 10-22) nebo využít i penzion. Farma nabízí kromě ubytování také soukromé hodiny jízdy na koni (pro děti i dospělé), jízdy pro veřejnost nebo ustájení.

NÁŠ TIP: Pokud vás zajímají jezdecké soutěže, vyhlédněte si třeba Jackpot Trail, který se zde konal už po páté. 

Kam ještě vyrazit? 


Výlet připravila

Aneta Hrbáčková

Aneta ukončuje studium v oboru Řízení volnočasových aktivit na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kterému předcházelo studium sociální pedagogiky. Ráda připravuje volnočasové aktivity pro různé věkové skupiny a momentálně se zabývá osobnostním a sociálním rozvojem. Kromě sociálně pedagogického směru je také fotografkou. Nejraději fotí reportáže, v tomto odvětví nejčastěji svatby, ale také rodiny, přírodu, firemní fotky a Zlín. Pomocí fotografií se snaží předávat přirozené momenty a ukazovat lehkost bytí. Aneta na webu, Aneta na Instagramu

  • Farma Žlutava a minizoo
    Žlutava-Napajedla
    763 61

V okolí také najdete