Vysoké pole: stezka pro kočárky

Je nám jasné, že cestování s kočárkem není nic jednoduchého - musíte přemýšlet, co vzít s sebou, být připraveny na každou situaci a hlavně vědět, jestli je trasa pro kočárky dostupná. Nikomu bychom nepřáli hlídat malého neposedu, zatímco přenášíte kočár přes kameny. My to zažili, takže jsme si řekli, že to vám, maminkám, co nejvíc usnadníme. Dnes vám ukážeme, kam s kočárkem kolem Vysokého Pole.

Naučný dvoreček

Sdružení přátel Vysokého Pole si zaslouží náš velký obdiv - od začátku do konce vymyslelo trasu, která je pro maminky s dětmi a rodiny, toužící po nenáročném nedělním výletu, jako dělaná. Začnete v centru obce na Naučném dvorečku, kde potkáte krásné dětské hřiště. První zastávka je jasná, aspoň máte čas prozkoumat další směr. Odtud totiž máte dvě možnosti.

Envicentrum Vysoké Pole

Trasa 1: Envicentrum, Cesta zdraví a křížová stezka

První směr, podle nás ten méně náročný, je dlouhý 1, 6 km. Dřevěné značky vás povedou k nedalekému Envicentru - tady je to jasná zastávka č. 2. Proč? Kdysi jsme se o tom rozpovídali na našem cestovatelském blogu, určitě si přečtěte. Přímo v Envicentru jsou zmíněné dřevěné cedule využity zároveň jako nosiče informací. Poskytují základní info o jednotlivých druzích zvířat, které tu chovají. Projděte se kolem, pohlaďte pár zvířátek a pokračujte dál. Odtud vás čeká příjemná procházka po asfaltové cestě křížovou stezkou mezi loukami a poli s krásnými výhledy na Vysoké Pole a Klášťov, po které dojdete až k poutní kapličce Bojatín.

Kaple Bojatín

Kaple Bojatín

Původní Kaple Panny Marie, zvaná “Vysocká”, stála na tomto místě od roku 1748. Bohužel byla zbourána a na jejím místě opět vystavěna v roce 1875. Od té doby ji obec udržuje - už kvůli prameni čisté vody, která prý umí léčit všechny dětské nemoci. Červená kaple s obrovskými starými lipami, krásnou štěrkovou pěšinkou s odpočívadly a bylinkovými záhony a pohodlným posezením je ideálním místem pro odpočinek. Nikam nespěchejte a poseďte. Byli jsme tu už několikrát a stejně nám to tu pokaždé učaruje. Po stejné cestě se budeme vracet i zpět.

Pramen zdraví kaple Bojatín

Trasa 2: Vysocký potok a Ploština

Ploština byla kdysi pasekářská osada, kterou svého času vypálili Němci. Dnes ji zachováváme jako památník s loukami, všudypřítomnou vysokou trávou a výhledy po celém okolí. Právě sem vede z Naučného dvorečku trasa č. 2.

Obě cesty jsou vyznačeny dřevěnými směrovkami a obrázky zvířat, které si můžou děti vymalovat v omalovánkách (jsou součástí projektu Kočárkové stezky).

Vysoké Pole Kočárková stezka

Kde jíst

Pokud jste zvolili náročnější trasu, čeká na vás Občerstvení na Ploštině. Ale pozor, otevřeno mají hlavně o víkendech a v pátek večer. Ve Vysokém Poli pak narazíte na Hostinec Na Lesovni, kde hrává cimbálová muzika. Poptejte se a naplánujte si výlet na ten správný den.

A když si vzpomenete, pošlete nám nějaké fotky z výletu. Jsme na Facebooku i Instagramu, své příspěvky s námi sdílíte s hashtagem #zlinskoLuhacovicko.

  • Vysoké pole: stezka pro kočárky

    Vysoké Pole

V okolí také najdete