Hotel Alexandria Luhačovice

V samém srdci Luhačovic stojí elegantní hotel Alexandria. Uvnitř byste našli prvorepublikovou nádheru vznešených materiálů a dispozic, chodíme sem na kávu do Denního baru, na skvělé večeře do Francouzské restaurace a taky do vyhlášeného wellness. Hotel samotný má ale velmi poutavou historii, pojďte si o něm něco poslechnout. 

Hotel v centru lázeňského městečka nechal postavit architekt Alexandr Lozovský pro svou nastávající ženu v roce 1939. Nebyla to šťastná doba, ale hotel i přesto dál fungoval. Moc pěkně se o tom dočtete v knížce vzpomínek bývalého maitre d'hotel Vincence Jančaříka, který v Hotelu Alexandria pracoval od roku 1942 do roku 1968. A něco málo také v našem článku o Historii hotelu Alexandria

Recepce hotel Alexandria Luhačovice Zlínsko a Luhačovicko

Interiér recepce hotelu Alexandria v nádherném prvorepublikovém stylu

Přes pohnuté válečné i poválečné osudy je dnes Hotel Alexandria v Luhačovicích je dnes čtyřhvězdičkovým hotelem, kde se o vás postarají jako v bavlnce. Ať už jste tady ubytováni v některém z 56 pokojů nebo jen přijdete jako host do restaurace nebo wellness, Alexandria vás prostě musí ohromit. 

 Hotel Alexandria Luhačovice Zlínsko a Luhačovicko

Letní podvečer na relaxační terase hotelu Alexandria

Interiér recepce i chodeb je obložen bílým žilkovaným mramorem, v zrcadlech na stěnách se lesknou zlacené lustry. Nikde se nespěchá ani nekřičí. Jestli chcete v Luhačovicích najít klidné místo na odpolední drink nebo kávu, zastavte se v Lobby baru hotelu Alexandria. Vstupuje se sem z ulice, uvnitř vás čeká doslova prvorepublikový luxus. Takhle by podle nás měl vypadat lázeňský život. 

 Hotel Alexandria Luhačovice Zlínsko a Luhačovicko

Římské lázně v hotelu Alexandria s velkým bazénem, nádherným interiérem, vířivkami a saunami. 

Jestli ale můžeme mít vlastní tip na skvělé odpoledne, bude to alexandrijské wellness. Z horního patra wellness se díváte na modrou hladinu bazénu, ve které se leskne zlaté slunce vyskládané z mozaiky na dně. Najdete tu vířivku, sauny, páry, odpočívárnu i střešní wellness, které jsme si letos tak trochu tajně a jen mezi námi, vyhlásili za nejluxusnější zážitek z Luhačovic. Víc o tom píšeme v článku Wellness Alexandria Luhačovice. 

 Hotel Alexandria Luhačovice Zlínsko a Luhačovicko

Venkovní whirlpool s výhledem na centrum městečka. Tak tohle je pecka. 

No a pak je tady ještě Francouzská restaurace. Existuje už neuvěřitelných 80 let a moc rádi sem chodíme na brunch nebo tematické menu. Pro ty, kdo mají rádi skvělou gastronomii, je tohle místo, které by mělo být na vašem luhačovickém seznamu. V roce 2021 sice mají omezenou otevírací dobu, ale na webu restaurace určitě najdete, jak se to právě má. 

 Hotel Alexandria Luhačovice Zlínsko a Luhačovicko

Francouzská restaurace hotelu Alexandria s historickým interiérem a výbornou kuchyní. 

Hotel Alexandria je místem, kde se historie nezastavila před dveřmi. Naopak, sama se pozvala dál a pobyla tu opravdu dlouho. Možná i díky tomu je to dnes moderní hotel, který si ale dokázal zachovat svůj nezaměnitelný šarm a eleganci, pro kterou se sem moc rádi vracíme. 

  • Hotel Alexandria Luhačovice

V okolí také najdete