Wellness v hotelu Alexandria Luhačovice

Wellness v hotelu Alexandria v Luhačovicích dělal někdo, kdo chtěl, aby vás ohromilo. Římské lázně se štíhlými sloupy, modrá hladina bazénu s mozaikami, na kterou se můžete dívat z horního ochozu. K tomu vyhřívané lavice, sauny, bylinkové páry, minerálka a božský klid. A ještě něco - střešní terasa s vířivkou, odkud uvidíte na celé centrum Luhačovic. To musíte zažít. 

O historii hotelu Alexandria toho víme docela dost. Třeba to, že byl postaven jako svatební dar architekta Alexandra Lozovského pro jeho nastávající v roce 1939. Ostatně, dozvíte se o tom v našem článku Historie hotelu Alexandria. Dnes tu ale máme na práci něco úplně jiného - pořádně si odpočinout.  Wellness hotelu Alexandria Luhačovice

Relaxační terasa hotelu Alexandria Luhačovice v letním podvečeru. 

Do wellness hotelu Alexandria se vchází zadní částí budovy. Zničehonic tu před vámi stojí antický chrám s příjemným příšeřím uvnitř. Na recepci dostanete župany, prostěradla i ručníky a scházíte dolů do wellness. Svažitý terén Luhačovic konceptu alexandrijského wellness spíše pomáhá. Dispozice několika pater z wellness dělá výjimečné místo. A mimo to tu mají prosklený kruhový výtah, kterým se můžete svézt od bazénu k baru. A to nás moc baví. 

Wellness hotelu Alexandria LuhačoviceZlatá sluneční mozaika na dně bazénu. 

Uvnitř wellness panuje důstojný klid, tak se noříme do vody tichého bazénu. Má dobrých 16 metrů, a to už je délka vhodná i pro plavce. Pod námi pableskuje zlaté slunce na dně bazénu a voda je tu neuvěřitelně modrá. 
Wellness hotelu Alexandria Luhačovice

Bazén a bazénová hala je postavena ve stylu elegantních římských lázní. Po pravé straně vířivka, po levé vyhřívané lavice k odpočinku. 

Dvě hodiny jsou na tohle wellness opravdu málo, protože nás ještě čekají luxusní sauny. Finská, bylinková, solní, parní nebo s marockým jilem. A odpočívárny s výhledem. A vyhřívaná lehátka. 
Wellness hotelu Alexandria Luhačovice

Bazén má na délku 16 metrů, najdete v něm i protiproud, kdybyste chtěli sportovat. 

V Alexandrii mají ale ještě jedno skvělé wellness místo. Hotel si ho nadělil k 80. narozeninám a je určeno jen pro ubytované hosty. Na horní terase tak najdete venkovní vířivky, do kterých se můžete ponořit se skleničkou sektu v ruce a kochat se výhledem na celé Luhačovice. Na podzim nebo v zimě je to neuvěřitelný zážitek, to mi věřte. 

Wellness hotelu Alexandria LuhačoviceVenkovní vířivky jsou jen pro ubytované hosty, ale vyzkoušet je musíte. 

  • Wellness v hotelu Alexandria Luhačovice
    Masarykova 567
    76326 Luhačovice

V okolí také najdete