Wellness Augustiniánský dům Luhačovice

V augustiniánském domě umí žít v harmonii a klidu. Ostatně, mají tu relaxační jurtu, mají tu wellness rituály spojené s ročními obdobími, mají tu Zahradu smyslů a spoustu dalšího. Tentokrát jsme se šli zahřát do wellness světa. 

Augustiniánský dům Luhačovice sice možná vypadá, že tu stojí už staletí, ale pravdou je, že byl vystavěn v letech 1902-1904 jako ubytovací zařízení pro mnichy Augustiniánského kláštera a pro katolické rodiny. Velmi rád sem jezdil Leoš Janáček, který tu psal skici k Lišce Bystroušce nebo Glagolské mši. 

Augustiánský dům Luhačovice

Augustiniánský dům byl postaven v letech 1902-1904 v historizujícím slohu odkazujícím na anglická sídla. Jezdil sem rád i Leoš Janáček, který tu tvořil první nápady k Lišce Bystroušce. Foto: Augustiniánský dům

Dnes sem ale nejdeme za architekturou anglického sídla ani za Janáčkovými melodiemi. Dnes jdeme objevit augustiánské wellness. Je potřeba říct, že tu nejsme poprvém. Nedávno jsme se byli podívat do meditační jurty. A dneska jdeme do saun a bazénu.
Meditační jurta Augustiánského domu

Místo pro odpočinek a zamyšlení - meditační jurta pro hosty Augustiniánského domu. 

Tady moc dobře vědí, že nejkrásnější období pro wellness je podzim a zima. Je to doba, kdy se tělo potřebuje zklidnit, uvolnit, mysl se může pohroužit sama do sebe. Proto tu najdete jiné rituály a procedury v létě, v zimě nebo na podzim. Zatímco na jaře jsou to rituály energizující, plné života a pulzující energie, v zimě a na podzim jsou to rituály zklidňující a prohřívající. 


Wellness Augustiniánský dům Luhačovice

Bazén s vodní lavicí, protiproudem, vodopádem a hned vedle vířivka. 

Začínáme v bazéně, který máme během brzkého odpoledne vlastně sami pro sebe. Je tu protiproud, vodopád, jsou tu bublinkové lavice a taky vířivka s výhledem na to všechno kolem. Důmyslné osvětlení vytváří příjemnou a klidnou atmosféru. 

 Bylinková sauna Augustiniánský dům

Bylinková sauna, finská nebo pára. Vyberte si sami, co máte nejraději. 

Vybublinkovaní jdeme prozkoumat saunový svět. Eukalyptová pára, bylinková sauna, pořádně vyhřátá finská sauna, ochlazovací bazének nebo dešťová sprcha nám statečně pomáhají zapomenout na venkovní plískanice. Kromě toho tu jsou také masérny se zábaly, odpočinková místnost s vodními postelemi a lehátky nebo bar, kde si můžete nabídnout vodu, čaj, skleničku něčeho ostřejšího nebo řemeslnou zmrzku Ještě jednu z Brna. 

V baru najdete limonády, pramenitou vodu, čaj i něco silnějšího. K tomu také řemeslnou zmrzku z Brna. 

V den, kdy jsme byli na návštěvě se za okny strhla lednová sněhová vánice a zasypala všechno kolem čerstvým sněhem. Za okny sice vidíme lehátka a terasu, která v létě musí být neodolatelná, teď jsme ale rádi, že se můžeme schovat v teple a přítmí augustiánského wellness. 

Odpočinek a zklidnění těla i mysli. To je přesně to, proč sem chodíme. 

Zahrada, jurta i wellness jsou ukryty pod názvem Wellness retreat center. Což bychom zkráceně popsali jako léčivé místo pro tělo i duši. Takové pohlazení všech smyslů.

Koupací jezírko slouží hostům po celý rok.

Jestli chcete někomu udělat velkou radost, vezměte ho sem. Odpočinete si, budete mít čas jenom pro sebe a třeba ve vás zakoření trocha té vyrovnanosti a klidu, s jakými tu přistupují k životu. A ještě něco - nezapomeňte se stavit nahoře v restauraci. Třeba na tohle skvělé Augustiniánské srdce. 

 

  • Wellness Augustiniánský dům Luhačovice
    Antonína Václavíka 241
    763 26 Luhačovice

V okolí také najdete