Pivní lázně Zámek Wichterle Slavičín

Ponořit se do bublinek, dát si k tomu místní pivo, relaxovat v krásně opraveném zámeckém sklepení. Tak přesně tohle můžete dělat v Pivních lázních Zámku Wichterle ve Slavičíně. A ještě si k tomu můžete dát něco dobrého v kavárně s úžasným výhledem do parku. 

O Zámku Wichterle už jsme vám jednou povídali. Tenkrát bylo tohle místo čerstvě po rekonstrukci, po které zámek volal už mnoho let. Jakmile se ale venku začne ochlazovat, přijde leden nebo únor, nemůžeme si pomoct a nutně se musíme schovat někam do tepla a do wellness. A tak jsme se vydali do Slavičína. 

Zámek Slavičín prošel náročnou rekonstrukcí, která se vyplatila. Čekají vás tu nádherné pokoje, zámecký park, skvělá restaurace a pivní lázně. 

Naším oblíbeným místem na Zámku Wichterle je kavárna. Je to vlastně bývalá terasa, která je zastřešená a zasklená, a máte tu pocit, že sedíte přímo v parku. Můžete sem zajít na kafe, na snídani, na oběd nebo si tu dát večeři po návštěvě pivních lázní. My jsme začali kafem, protože tenhle výhled si nikdy nechceme nechat ujít. 

Výhled z kavárny do zámeckého parku. Stavte se na kafe, na oběd nebo na skleničku. 

Wellness a pivní lázně tu zabírají hned několik místností. V té první najdete finskou saunu a infrasaunu, páru a odpočívárnu. Jestli chcete, můžete si už tady dát místní pivo Hugon.

Začít můžete saunou, vířivkou nebo párou. Na Zámku Wichterle tohle všechno mají. 

Hned vedle saun je masérna, kde dělají masáže a zábaly. Odtud se pak prochází úzkou chodbou do vířivky. To hlavní ale najdete dole ve sklepení. V klenutém prostoru tu stojí hned několik dřevěných kádí, které vyrobil pan Fryzelka z nedalekých Vlachovic. Ve vaně trůní čepice z jemňoučké pěny. Stačí se ponořit do bublinek a užívat si vůni bylinek. Kolem je příjemné přítmí, ticho, tak se uvolněte. Možná vám k tomu pomůže zámecký ležák Hugon. Teď je ten pravý čas. Kromě hlavní místnosti tu mají také privátní wellness pro dva, kde je infrasauna, vlastní kádě nebo samoobslužný výčep. Tohle je tu pro ty, kdo chtějí mít čas pro sebe. 

Po horké koupeli přijde vhod odpočinek na lehátku. Zavřete oči a na nic nemyslete. 

Krásně uvolnění a odpočatí můžete pokračovat zase zpátky do kavárny, jako jsme to udělali my. Šéfkuchař nám osobně přinesl pivní menu, ale neodpustili jsme si ani salát z barevné řepy nebo čokoládový řez s lesním ovocem. A taky horký hruškový drink s kapkou slivovice. 

Tohle musíte ochutnat. Stejně jako Pivní menu nebo ostatní dobroty. Tady vaří fakt dobře. 

V Zámku Wichterle se moc snaží, abyste si to užili. Vyzvednou vás klidně ve Zlíně nebo kdekoliv do 50 kilometrů od samotného zámku, a pak taky přivezou zpátky. Protože co by byly pivní lázně bez orosené sklenice studeného ležáku? 

Co ještě říct? Snad jenom Na zdraví! 

  • Pivní lázně Zámek Wichterle Slavičín
    Osvobození 24,
    763 21 Slavičín
  • +420 608 275 009
  • hotel@zamekwichterle.cz

V okolí také najdete