Začít můžete v Bílé čtvrti. Jedinečný urbanistický koncept v zimě nestíní zeleň stromů a vy si tak můžete dokonale představit, jak měla tahle luhačovická část vypadat v představách architekta Bohuslava Fuchse v třicátých letech minulého století. Elegantní fasády funkcionalistických vil si sice ne vždy dochovaly svou sněhobílou barvu, přesto je to místo s unikátním geniem loci. Nejkrásnějí opravené vily, které už na první pohled patří k sobě, jsou Radun, Viola a Avion. Sídlí v nich elegantní hotely a penziony a rozhodně se nestyďte zajít dovnitř na kávičku.
Hotel Radun, vila Viola i další penziony a domy v Bílé čtvrti jsou čisté a elegantní. Radost se tu ubytovat.
Místo, které si svou tvář dokázalo zachovat navzdory času a událostem, které se Luhačovicemi prohnaly, je místní pošta. Ta je příjemnou tečkou za funkcionalistickou nádherou Bílé čtvrti. Prosklené průčelí, které nese kaskády vyšších pater zrcadlí pohyb a život na malém náměstíčku. No a uvnitř je to pošta radost pohledět. Interiér si až na drobné nešvary moderní doby zachoval osobitý ráz i původní prvky vybavení. Usedněte na nízkou dřevěnou stoličku, vezměte do ruky pero a pošlete domů pozdrav z lázní. Tahle pošta si totiž trochu pozornosti rozhodně zaslouží.
Do srdce lázeňského městečka se dostanete ulicí Dr. Veselého. A tady se povedlo něco unikátního. Kromě toho, že tu vznikla malá kolonáda se jmény malířů, spisovatelů, skladatelů, architektů a lékařů spojených s Luhačovicemi, zasadili se radní o to, aby z této ulice zmizely barevné reklamy, cedule, štíty, štítky a jiné poutače. Namísto vizuálního smogu tu teď najdete malebnou ulici, po které je radost se procházet.
Lázeňské náměstí v zimě tiše odpočívá. Lázeňské vily a domky nabírají dech po náročné sezóně a vy si je můžete v klidu prohlížet. Úplně nejlépe se to dělá tehdy, když vám počasí dovolí zachumlat se do deky před nenápadnou kavárnou Myslivna. S nějakým dobrým horkým nápojem v ruce tu budete mít Jurkovičův dům, vilu Pod lipami i kolonádu jako na dlani.
A jsou tu i jiná místa, která stojí za prozkoumání. Společenský dům, Dům Bedřicha Smetany, Jestřabí, Vodoléčebný ústav nebo u lesa nad Pražkou čtvrtí tiše čekající na svůj osud majestátná Kancnýřka. Na procházku po všech těchto úžasných místech si s sebou ale vezměte moudrou průvodkyni. Čeká na vás v informačním centru a je to knížka s názvem Příběhy domů a vil. Citlivě a s velkou úctou k celým Luhačovicím ji napsaly Blanka Petráková a Ladislava Horňáková. Díky nim teď uvidíte Luhačovice novýma očima. Zcela unikátním průvodce po Luhačovicích je také Zvuková mapa Luhačovice.