Wellness & spa hotel Augustinianský dům ****S

Při návštěvě Augustiniánského domu zjistíte, že jsou dva světy. Ten venku a ten uvnitř Augustiniánu. Ten jejich svět by se dal přirovnat jako když se potápíte v moři a vše tam venku včetně starostí, úkolů a hmotných věcí necháte na břehu. Už když vcházíte, cítíte, že odkládáte všechnu zátěž a vstupujete do pohádkové říše, kde existuje jen dobro.

Prvotní základ dala tomuto magickému místu jeho historie. Před více než 120 lety postavil tuto budovu řád Augustiánů, aby sloužila pro ubytování kněží a katolických rodin. Pozitivní energii tu později nalézal i Leoš Janáček, který se na Augustinián vrátil 12x. A možná vás bude zajímat i zvláštní znak, složen z písmen „ST“, který naleznete na fasádě domu. Jsou iniciálami svatého Tomáše, patrona Augustiánů, a posléze i Augustiniánského domu.

Augustiniánský dům v plné kráse.

Dnes slouží Augustiniánský dům jako luxusní wellness & spa hotel, který si zakládá především na špičkové gastronomii a wellness spojeném s péči o duši.

Útulné ubytování 

Tak pojďme tedy konečně dovnitř. Všude panuje příjemné ticho a než vyřídíme potřebné formality s usměvavou recepční, stihneme si dát odpolední kávu v lobby baru. Rezervace na ubytování jsou obsazeny často dlouho dopředu, my jsme našli volný termín v týdnu, což jsme zhodnotili jako skvělou variantu. Navíc, pokud preferujete určitý druh pokoje, je lepší si pobyt naplánovat hodně dopředu. Při rezervaci je třeba popřemýšlet o volbě správného výhledu, pokoje s vanou či prosklenou koupelnou. Nebo byste se raději nechali hýčkat v podkrovním apartmá? 

Pokoje jsou doladěny do posledního detailu.

Ať už zvolíte kterýkoli pokoj, vždy vás čeká útulné zázemí. Tvoří ho nejen stylový nábytek, pohodlné postele, ale i prvky, které dodávají pocit tepla, jako koberečky, polštářky, přehozy či tlumené osvětlení.

Gastro zážitek

Po cestě už nám vyhládlo, tak se těšíme na restauraci. Očekávání máme vysoké. Od držitelů 2 zlatých lvů v soutěži TOP LIFE CZECH, hodnotící kvalitu českých gastronomických zařízení, nelze čekat standard. 

Součástí restaurace je i posezení na venkovní terase.

Vyrážíme na večeři do restaurace Symfonie v přízemí. Baví nás i doporučení pro dodržování Smart casual dress codu, takže k večeři volíme vhodné oblečení. Po večeři nám nezbývá než konstatovat, že to byl gastronomický zážitek, který si přejete co nejdříve zopakovat.

Podvečerní procházka

Zajímá nás i zahrada, kterou si stihneme projít s posledním denním světlem, utichá zpěv ptáků a my si jdeme upřesnit wellness program na další den.

 Zahrada vybízí k procházce i v pozdním večeru.

Znovuzrození ve wellness 

Ráno volíme lehkou a zdravou snídani, a to vzhledem k tomu, že si jdeme užít wellness. Z pokoje přecházíme jen v županu a pantoflích. Jestli počítáte s průměrnými 2 až 3 hodinami relaxace, tak na rovinu říkáme, že si vyhraďte rovnou půlden. Za ty tři hodiny jsme se stihli nádherně vysaunovat, pobýt ve vířivce, na chvilku si zaplavat, a hlavně vyzkoušet to jejich úžasné venkovní jezírko s vodopádem. S rozehřátým tělem ze sauny nebyl problém vstoupit do ledové vody, pak se zastavil čas a člověk vyšel jako znovuzrozený.

 

Wellness v pravém slova smyslu, s dokonalým servisem.

Další chvíle jsme strávili v meditační jurtě, která je součástí Zahrady 6 smyslů. O tom, co vás čeká v jurtě si ostatně můžete přečíst i v našem předchozím článku Augustiniánský dům Luhačovice: Meditační jurta.

Wellness retreat center

Zahrada, jurta i wellness jsou ukryty pod názvem Wellness retreat center. Což bychom zkráceně popsali jako léčivé místo pro tělo i duši. Takové pohlazení všech smyslů.

Koupací jezírko slouží hostům po celý rok.

My jsme v Zahradě 6 smyslů relaxovali a meditovali, čas běžel poklidným tempem. Najednou člověk navnímal sám sebe, otevřely se smysly, o kterých ani nevěděl. Tady prostě denní starosti neexistují. Uvědomíte si třeba léčivou sílu hudby. V altánu si zahrajete na různé hudební nástroje a necháte unášet zvuk do ticha. O kousek dál stojí za to zavřít oči a věnovat se čichu, uvědomit si, jak voní skořice, levandule, pryskyřice nebo místní bylinky. Vyzkoušeli jsme stezku pro bosé nohy, uklidňující byl i pohled na labyrint pro zrakové vnímání. Součástí zahrady je také kousek lesa, kde jsme mohli o samotě poslouchat jeho šumění, pod nohama cítit spadané listí a měkký mech. Stromy si povídaly, byli jsme jejich součástí.

Meditační jurta, starosti i boty zůstávají venku za dveřmi.

Pro tento den se nám nepodařilo opustit brány hotelu. Zítra už to vidíme na výlet, přece jen neprojít si Luhačovice by byl hřích.

Kam se v Luhačovicích podívat, co určitě nevynechat si přečtěte TADY. K procházce Luhačovic doporučujeme unikátního průvodce: Zvukovou mapu Luhačovic.

  • Wellness & spa hotel Augustinianský dům ****S
    A. Václavíka 241
    76326 Luhačovice
  • +420 577 113 666
  • recepce@augustian.cz

V okolí také najdete