Budka: saunování v trnkovém sadu v Sehradicích

Tuhle maličkou budku (nebo spíš Budku) by na svém katastru měla mít každá obec. Multifunkční objekt od What a Hut může sloužit jako útulna, přístřešek, pracovna, stánek se zmrzlinou nebo třeba sauna. A právě jako saunu ji What a Hut otevřeli v Sehradicích. Uprostřed trnkového sadu pod lesem. 

 Budka: privátní sauna v Sehradicích

Sauna ve starém trnkovém sadu pod lesem. Není to nádhera? 

Sehradice jsou maličká vesnička, která se tulí jen k o něco větší Dolní Lhotě a ta zase na o něco větší Luhačovice. Tam, kde se v Sehradicích říká Zásadné, stojí pár domů, teče potok a začínají dlouhé táhlé louky a pastviny vedoucí do lesů. Na jedné z nich, v trnkovém sadě, stojí dřevěná budka, která tak trochu připomíná kostičku ze stavebnice zapomenutou v trávě. 


Jak si rezervovat saunování v Budce? Odkaz pro rezervaci vaší saunovací session je na webu What a Hut. 


 Budka: privátní sauna v Sehradicích

What a Circle? Tvar okýnek není jen sexy designérským oživením, ale také funkčním prvkem, díky kterému je v sauně dostatek příjemného světla. 

Tahle budka se jmenuje jednoduše Budka a v Sehradicích funguje jako komunitní sauna. Postavili ji tu Vašek, Adéla a Lenka, kteří stojí za projektem What a Hut neboli Hutka. Adéla Bačová jako designérka, Vašek Bača jako projektový manažer a Lenka Sršňová jako marketingová ředitelka. Drobné stavby na klíč, kterými Hutky jsou, teď doplnili o multifuknční objekt Budka, který nestojí moc, vyrábí se ze smrkových biodesek a může stát na soukromém nebo obecním pozemku. 

 Budka: privátní sauna v Sehradicích

Vedlejší odpočívárna se zásobárnou dveřa. 

A právě variantu saunovací Budky tu v Sehradicích zrovna testují. Pod lesem vyrostla drobná sauna, kterou si můžete pronajmout, saunovat se, udělat si tu ohýnek a povídat si s kamarády a rodinou nebo jen tak koukat dolů do údolí. “Líbilo by se nám, kdyby takovou Budku - saunu mělo na svém pozemku víc rodin nebo klidně obcí,” říká Lenka Sršňová. “Mohou fungovat jako skvělá služba pro občany, ale hlavně jako místo, kde se může potkávat komunita, což je možná ještě o kousek důležitější.”

 Budka: privátní sauna v Sehradicích

Budka tu stojí od zimy 2023 a na jaře prochází testovacím provozem. Snem jejích autorů je ale její soběstačný provoz, který by mohl fungovat celoročně, a o který by se staral správce přímo ze vsi. Stavit se sem můžete i vy. Jen si to představte - do batůžku si vezmete prostěradlo a špekáček na opékání, vystoupáte po loukách až na kraj lesa a v subtilně působící dřevěné sauně si uděláte čas sami pro sebe. Není to nádhera? 

Budka: privátní sauna v Sehradicích

Saunovací Budka je zatím v testovacím provozu. Až tráva kolem poroste a sad se zazelená, bude to velká krása. 

  • Budka: saunování v trnkovém sadu v Sehradicích

    Sehradice

V okolí také najdete