Zlín s dětmi: tvořivé odpoledne s procházkou

Teplým dním zase na nějaký čas odzvonilo a dlouhým venkovním procházkám taky. Kam vyrazit s dětmi, když je vám doma dlouhá chvíle? Co třeba tam, kde svého času tvořili Hermína Týrlová i Karel Zeman? Filmový uzel Zlín a jeho Tvořivý chlívek je jako stvořený pro spokojené víkendové odpoledne.   

Start: zastávka MHD Náměstí Práce (bus č. 31) > zastávka Filmové ateliéry

Animační dílny: každou sobotu a neděli 10:00 - 17:00

Animační workshop: začátek 10.00, 12.30 a 15.00 hodin, trvá cca 2 hodiny

Rezervace: Filmový uzel online

Filmový uzel a Filmové ateliéry najdete na kopci, zhruba 4 km od centra Zlína. Právě tady si vaše děti vyzkouší, jak se animuje film. Každou sobotu i neděli tu probíhají animační workshopy pro malé i velké děti, které mají trpělivost a baví je tvořit. Doporučujeme si místo předem zarezervovat. O Filmovém uzlu si přečtěte více v našem blogovém článku

Filmový uzel Zlín

Nahoru doporučujeme jet autobusem (u Filmového uzlu můžete ale i bezplatně parkovat), dolů si udělejte procházku.

Start: křižovatka před mezi zastávkami Krematorium a Filmové ateliéry (ulice Trnková)

Trasa: zelená turistická značka, směr Zlín (Bus) a Hradisko

Délka: cca 3 km

Doba trvání: 1 hodina

Náročnost: lehká, ideální pro pěší

Zelená turistická trasa Zlín

Cesta je nenáročná, vede po zelené turistické značce krásným, udržovaným bukovým lesem pořád z kopce a nabídne vám krásné výhledy na městskou část Kudlov. Nad lyžařským svahem se pak pokochejte výhledem na Zlín, Fryštáckou brázdu a Hostýnské vrchy. Zde umístěná orientační tabule je součástí poutní cesty Velehrad - Svatý Hostýn, o kterou se s vámi brzy podělíme taky.

Zlín výhled Kudlov

Kde jíst

Po cestě máte hned několik možností. K dispozici je vám kavárna Filmového uzlu, u zastávky Krematorium (před cestou dolů) narazíte na Lesní hotel s výbornou restaurací. Ceny tu sice jsou trochu vyšší, ale gastronomický zážitek máte zaručený. Když budete sledovat zelenou turistickou značku až dolů pod zlínský svah, půjdete kolem Kafecu Zlínského, kavárny s výbornými waflemi, a následně kolem nově otevřeného Obchodního domu a jeho nově otevřené restaurace Budvarka s českým pivem a tradičními specialitkami. A pokud se vy a vaše děti nebojíte ochutnávat nové věci, zastavte se na Makalu, indicko-nepálské restaurace, jejichž Chicken Tikka Masala vás stoprocentně rozehřeje.

Kafec Zlínský wafle

Přejeme, aby se výlet podařil, a jestli se podaří i nějaké fotky, sdílejte je s námi na našem FB, Instagramu nebo pod hashtagem #zlinskoLuhacovicko. 

mapa Filmový uzel Zlín

  • Zlín s dětmi: tvořivé odpoledne s procházkou

    Zlín

V okolí také najdete