Sazovice a Mysločovice: na dvou kolech s rodinou

Protože jsme optimisté, věříme, že se brzy oteplí a jaro se konečně ukáže v plné síle. Máme pro vás totiž tip na celodenní cyklovýlet kolem Zlína, který zvládne celá vaše rodina. Jediné, co nenaplánujeme, je počasí - to je úkol pro vás.

Okružní trasa (26 km): Zlín - Hostišová - Mysločovice - Sazovice - Tečovice - Zlín

Naše okružní trasa začíná na Kocandě ve Zlíně. U zastávky MHD tu navážete na modrou značku a dál pokračujte po žluté směrem na Soudnou. Zhruba po 800 m dojedete k hájence nad Rackovou, kde zabočíte vlevo na lesní silničku, která vás dovede až do Hostišové. Jakmile vyjedete z lesa, nezapomeňte se podívat na místní rozhlednu, která spolu s vedlejší hospůdkou otevírá kolemjdoucím a kolemjedoucím své brány až od května, přístupná bude hlavně o víkendu.

Adrenalin pro velké a dobrodružství pro malé

Z Hostišové dál sjedete po silnici do Mysločovic, kolem hřbitova, nad kterým vás čeká nově vybudovaný cyklopark. V nenápadném remízku tu najdete malý, ale zajímavý singletrack, za kterým sem jezdí profesionálové i hobbíci. Na cestě cykloparkem číhají technické sjezdy, příjemné stoupání, pár pěkných skoků i 60metrová dřevěná lávka zakroucená mezi stromy. Na to, že je singletrack namotaný na relativně malém pozemku a měří něco okolo dvou kilometrů, slibuje docela velkou porci zábavy a také toho adrenalinu. Ale nebojte, určitě to není zábava jen pro dospělé, běžně sem jezdí trénovat i dětské oddíly. Jak cyklopark vznikl a co přesně vás tu čeká? Přečtěte si náš článek na blogu Cyklopark Mysločovice - skvěle vybavená jednosměrka.

Cyklopark Mysločovice

Gastronomický zážitek v Sazovicích

Po cyklostezce se dostanete dál do Sazovic. Pokud vás trápí hlad a žízeň a baťůžky se svačinkou už jsou prázdné, zastavte se doplnit energii do místní restaurace Delicate Sazovice, kterou najdete u koupaliště. Na lístku Delicate najdete maso z biofarmy Sasov, ryby ze Záhlinic nebo hlívu, kterou nosí do kuchyně sazovický farmář. V téhle restauraci chtějí podpořit místní výrobce a vařit česká jídla z českých surovin. Pomalu a dobře. I o Delicate Sazovice si přečtete na našem blogu o cestování po regionu. Tento tajný tip jsme si rozhodně nemohli nechat ujít. Pokud sem zavítáte v období letních prázdnin, spojte občerstvení i s osvěžením, kdy je koupaliště otevřené. Doporučujeme taky návštěvu místního kostela sv. Václava, který najdete pár kroků od restaurace a který patří mezi nejlepší stavby světa.

Delicate Sazovice

Na závěr a za odměnu

Najezení a plní energie se ze Sazovic vydejte podél potoka po asfaltové zemědělské cestě do Tečovic a po cyklotrase 471 do Zlína. Pokud vám ještě síly stačí a chcete se po výletu osvěžit, zajeďte si po cyklostezce do Malenovic, kde si pod místním zámkem nechte načepovat pivo z pivovaru Zlínský švec. O pivu i historii malenovického pivovaru jsme si povídali přímo s majitelem Martinem Velískem, čtěte na blogu: Zlínský švec, co nešije boty.

Zlínský švec

  • Sazovice a Mysločovice: na dvou kolech s rodinou

V okolí také najdete