Živé Luhačovice pro děti i dospělé

V Luhačovicích bude opět živo! Duben a květen se tu ponese ve znamení festivalu Roztančené Luhačovice i tradičního Otevírání pramenů. Vezměte rodinu a přijeďte s námi zahájit lázeňskou sezónu 2018. Jak si naplánovat program v Luhačovicích? Čtěte dál.

 

Roztančené Luhačovice

Jestli vás láká tanec, naplánujte si svůj výlet v období mezi 29. dubnem a 5. květnem. To se totiž v Luhačovicích koná festival Roztančené Luhačovice. Taneční a divadelní představení, kurzy tance, tančírny a plesy. A co rozhodně nesmíte minout je úterní (1. 5.), prvomájová Roztančená kolonáda, kde budete moci sledovat pestrobarevnou škálu tanečních stylů - od folklóru, přes tanec společenský i orientální, až po swing a charleston.

Luhačovická kolonáda

Otevírání pramenů

Pokud si chcete na výlet počkat ještě o týden déle, směřujte ho na 11. - 13. května, kdy se v Luhačovicích otevírají prameny. Od pátku do neděle se lázeňské město vrátí v čase do prvorepublikové elegance a svým programem pobaví dospěláky i jejich děti. Jestli můžete, zůstaňte na sobotu i neděli. Vrchol oslav, tedy Slavnostní mše svatá a samotné svěcení pramenů, proběhne v neděli dopoledne. Ovšem sobotní historické přehlídky vozů, bicyklů a módy jsou natolik specifické pro lázeňské prostředí prvorepublikových Luhačovic, že by byla škoda je minout. Sobotní dopoledne je navíc úplnou novinkou programu Otevírání pramenů - venkovní jóga a skupina Noet posunou lázeňský odpočinek do úplně nových sfér.

Kde se ubytovat

Všem, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru první republiky, doporučujeme hotel RADUN, který vznikl kompletní a citlivou rekonstrukcí památkově chráněné funkcionalistické vily Bohuslava Fuchse z 30. let minulého století. Hotel se nachází v klidném místě přírodního lázeňského parku s léčivým pramenem Aloiska, v těsné blízkosti centra, ale stranou jeho ruchu Naším dalším tipem je noblesní lázeňský hotel Alexandria. Kdyby vás zajímal příběh hotelu a jeho historie, stavte se na recepci pro útlou knížku s příhodným názvem Svatební dar, nebo si přečtěte zkrácenou verzi v článku Alexandria - místo, kde se psala historie.

Hotel Alexandria v Luhačovicích

Kam na kávu

A co by to bylo za výlet bez dobré kávy? Určitě zavítejte do oblíbené kavárny Marco Polo, kde ochutnáte dobroty z celého světa: čokolády z Itálie a Německa, italské a belgické pralinky, delikatesy k vínu ze Španělska a Francie, vína z Moravy i ze zahraničí, čaje ze Srí Lanky nebo plantážní kávu z Etiopie a Brazílie.
A co rozhodně nesmíte minout, je Kavárna v Myslivně, kde si dáte výborné domácí koláče a dortíky různých barev i chutí, lahodné cappuccino nebo odpolední míchaný drink na prosluněné zahrádce.
Jen pozor, v jarních i letních měsících bývají luhačovské kavárny často plné dychtivých návštěvníků. Nenechte se odradit - počkat si na volné místo nebo ho raději předem rezervovat se rozhodně vyplatí.

Co dál

Až se budete toulat Luhačovicemi a vstřebávat prvorepublikovou atmosféru, nezapomeňte sledovat místní architekturu. Občas se zastavte u některé z historických vil a pokud vás zajímá pár tipů, přečtěte si článek Když lázně spí, ve kterém jsme vyzdvihli pár míst, co za obdiv rozhodně stojí.

 

  • Živé Luhačovice pro děti i dospělé

    Luhačovice

V okolí také najdete