Na ZLÍNSKÝ FILMOVÝ FESTIVAL

Zlínský filmový festival, Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně, máme-li být přesní, ke Zlínu patří stejně jako všudypřítomné červené cihličky. Každý rok nabízí více a více vyžití pro páry, singles i rodiny s dětmi - navíc letos ho organizátoři ještě o dva dny protáhli, program bude probíhat celkem 9 dní, od pátku 25. 5. do soboty 2. 6. Až budete mít chvilku, podívejte se na celý program (čítá na 300 filmů a 500 položek v doprovodném programu), my jsme vám vybrali pár taháků i tipů, které by vás neměly minout.

ZFF pro filmové nadšence

Padesátý osmý ročník ZFF bude letos věnovaný oslavám vzniku Československé republiky - ústředními zeměmi jsou tedy Česko a Slovensko. Filmové stálice z obou zemí vybraly oblíbené pohádky a filmy svého dětství, které se promítnou do letošního filmového programu. Kromě promítání ve velkém kině, kde mimochodem letos proběhne i mezinárodní premiéra islandského filmu Falkoni, se návštěvníci tradičně těší i na program pod širým nebem - letní kino. To každý den po koncertě promítne jeden z novějších snímků - letos třeba Tátova Volha, Vražda v Orient Expresu, Thor: Ragnarok, Špindl nebo Největší showman.

NÁŠ TIP: Rozhodně nepodceňte teplé oblečení, deku, pohodlné posezení, občerstvení a možná něco ostřejšího, kdyby náhodou - film začíná až ve 22.00, tak ať nezmrznete. Štěstí přeje připraveným.  

Aktuality z filmového programu hledejte na FB události Filmový program 58. ZFF

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně

ZFF pro milovníky hudby

Hudebním guest listem se letos nese zvučné jméno Maestra Andrea Morriconeho, jednoho ze současných největších italských skladatelů. O letní scéně jsme už mluvili, za pozornost bude ale stát i Divadelní zóna, kterou najdete pod širým nebem v Parku Komenského. Tuhle část organizátoři věnovali tématu první republiky - včetně hudby ji vyladili do retro stylu. A pokud jste příznivci klasické hudby, Velký dechový orchestr města Zlína přispěje svou troškou do mlýna hned v pátek 25/5.

NÁŠ TIP: Na hudebníky a kapely hrající filmovou hudbu narazíte během festivalu na různých místech v centru Zlína.  

Aktuality z hudebního programu hledejte na FB události Koncerty 58. ZFF.  

ZFF pro rodiny s dětmi

Přestože festival nabízí spoustu vyžití pro dospěláky, je původně určen pro děti a mládež. Zámecká zóna a Hravé podzámčí s různými atrakcemi je celý týden zasvěceno zábavě pro nejmenší, Filmové workshopy (vytváření Flipbooků, skládání filmových melodií i animování vlastních postav) zase ocení ti trochu odrostlejší. Teenageři taky určitě ocení chystaný UTUBERING, setkání s oblíbenými vloggery, které proběhne 30. a 31. 5. v 15. budově zlínského Svitu.

NÁŠ TIP: Prohlédněte si i program na náměstí Míru - Česká televize, Český rozhlas Radiožurnál i Auto Škoda tu každý rok pořádají dětské dny, které se hemží oblíbenými maskoty a dětskými hrdiny. Věřte nám, fotka s Bobem a Bobkem nebo Křemílkem a Vochomůrkou bude jednou důvod k vyprávění.

Aktuality z doprovodného programu hledejte na FB události Doprovodný program 58. ZFF. 

Dětský filmový festival ve Zlíně

ZFF a večírky

Tak to je kapitola sama o sobě. Během festivalu se děje tolik zahajovacích, ukončovacích a průběžných párty, že z toho jde jednomu hlava kolem. Které by vás měly zajímat? Veřejnosti je dostupná INDUSTRY PARTY, která nás maximálně zaujala svým umístěním - organizátoři ji pořádají v 94. budově zlínského Svitu - v budově, která ještě neprošla rekonstrukcí, je tedy zcela původní a věrná baťovské výrobní architektuře. Devadesát čtyřka stále slouží pro industriální účely, běžně se do jejích prostor ani nedostanete. O to víc nás to láká - jak si asi organizátoři poradí s výzdobou budovy, která je v naprosto surovém stavu? Uvidíme.

NÁŠ TIP: Nezapomeňte, že Party stan, který najdete hned pod Koncertní zónou ENAPO, je k dispozici každý den od 16.00. Má svou atmosféru a každý Zlíňák vám alespoň jednu jeho návštěvu doporučí - někteří velice litují, že Party stan není k dispozici celé léto.

94. budova Svit Zlín

Kam na kávu

Záleží na tom, kde se právě pohybujete. Pokud jste poblíž Koncertní zóny, Party stanu a letního kina, stavte se do Kafecu Zlínského na vyhlášené belgické wafle nebo na pozdní snídani. Jestli jste s dětmi v Zámecké zóně, zajděte do Mr. Coffee nebo přímo na Zámek, kde najdete kavárnu s velkým výběrem zákusků. Divadelní zóna v Parku Komenského bude mít svou vlastní Retro kavárnu a v blízkosti určitě bude i pojizdný vozík Coffee Express s opravdu výbornou kávou

Kde jíst

Jedním jsme si jistí - v rámci festivalu se do Zlína chystá tolik různých stánkařů i místních pěstitelů, že hladem rozhodně trpět nebudete. Pokud si ale chcete spíš užít trochu klidu a stáhnout se na chvíli do ústraní, stavte se do restaurace Tomášov, do penzionu UNO nebo do Koliby U černého medvěda.

Kde se bavit

Pokud jste si nevybrali z festivalové nabídky, zkuste klub BLOK 12 v areálu Svitu, na náměstí Míru pak doporučujeme Retro Bar nebo bar Pštros, který jste už určitě viděli poblíž Divadelní zóny v Parku Komenského.

  • Na ZLÍNSKÝ FILMOVÝ FESTIVAL

    76001 Zlín

V okolí také najdete