Ano, půjdeme do kopce, ale není to nic, co by malí členové vaší rodiny nezvládli. To stejné jejich prarodiče. Naučná stezka sv. Jakub se velice hodí pro rodinný víkendový výlet, po- přemýšlet můžete i o cyklo variantě. Vezměme to ale od začátku. Do Sidonie se jednoduše dostanete autem. Z Brumova-Bylnice už je to cobykamenem, stačí sledovat hlavní silnici na Slovensko a před cedulí Hornie Srnie Rybníky odbočit doleva - směr Sidonia. Vidíte? Jednoduché, že? Dojeďte až na konečnou, tam najdete autobusovou zastávku a možnost parkování. Dál už půjdeme po svých.
Trasa, po které se na Vršatec vydáváme, je součástí Sklářské naučné stezky sv. Jakub. O čem nás taková stezka učí? Najdeme tu spoustu zajímavých informací o zakladatelích skláren, historii sklárny, o životě sklářů, ale i o okolní přírodě - okolní husté lesy byly totiž dokonalým zdrojem paliva pro místní mistry skláře.
Před sebou máme nějaký ten kopec, nějakou tu rovinku, cestu lesem i po louce - prostě od každého něco. Jste na Slovensku, takže se nedivte drobné změně ve značení turistických tras - místo vzdálenosti počítají naši sousedé na čas.
Cestou ještě minete malebnou Kaplnku Brezová, kde teče čerstvá studená voda, ideální k osvěžení. A je to! Jste na kopci a jestli máte štěstí na počasí, rozprostřel se před vámi výhled hodný obdivu. Bílé Karpaty jsou krásné místo, rozhodně nikam nepospíchejte a jen tak se kochejte. Zřícenina vršateckého hradu je vysoce fotogenická - stejně jako všudypřítomné vrcholky hor a kopců. Pokud se vám podaří pořídit foto, se kterým se budete chtít pochlubit, nezapomeňte nám ho poslat, nebo ho rovnou sdílejte s hashtagem #zlinskoLuhacovicko.
Kousek od vršatecké zříceniny hradu najdete kouzelný hotýlek s příznačným názvem - Vršatec. Pokud jste zapomněli na svačinku, nezoufejte, a zastavte se sem. Mají od nás palec nahoru za terasu a rychlou obsluhu. Jestli jste si dali svačinu nahoře na hradě a těšíte se spíš na sladkou odměnu, vraťte se procházkou zpátky do Sidonie k autu, nasedněte a popojeďte do Brumova-Bylnice, kde moc doporučujeme místní cukrárnu U Kostků. Dobrá káva, něco na zub a natažené nohy - to zní jako pohodový závěr víkendového výletu, co myslíte?
start: Valašské Klobouky | cíl: Brumov | délka: 16 km | čas: 3 h | vhodné pro děti | vhodné pro začátečníky
CYKLO | Start a cíl: Hostětín | délka: 54 km | náročnost: velmi těžká | krásnou krajinou československého pomezí a Bílých Karpat na kole
CYKLO | Start a cíl: Luhačovice | délka: 48 km | náročnost: těžká
20 Km | Start a cíl: Brumov - Bylnice | Náročnost: střední | běžky, v létě možno i pěší
13 plavebních komor, 8 přístavů a 16 přístavišť. Netradiční technická památka láká milovníky sportu i přírody.
Kam z Luhačovic na procházku, na kolo, co v Luhačovicích dělat když prší, kam se jít podívat s dětmi? Máme pro vás skvělé tipy na výlety aktivity v Luhačovicích a okolí.
10 km | start: Kamenná bouda, Strání | cíl: vrchol Velká Javořina | nenáročná trasa nevhodná pro kočárky
12 km | Doba cca 1,5 h | Start: Otrokovice | Cíl: Zlín | Vhodné i pro děti
Kola, koloběžky i in-line brusle už netrpělivě čekají, až přijde jejich čas. Ideální příležitostí pro víkendové odpoledne s dětmi je první výjezd po nenáročné cyklostezce z Otrokovic do Napajedel.
14 km | Doba cca 1,5 h | Start i cíl: Otrokovice (Zlínsko) | Vhodné pro cyklisty
28 km | Doba cca 3 h | Start i cíl: Valašské Klobouky | Vhodné pro cyklisty
60 km | Doba cca 5 h | Start i cíl: Zlín | Vhodné pro cyklisty
20 Km | Délka cca 2 h | Start i cíl: Tichov | vhodné pro cyklisty
délka: 30 km | čas: 2 h | start a cíl: Lanáček Otrokovice | mírně pokročilí až pokročilí
cyklistika | start a cíl: Slavičín | délka: 22 km | náročnost: střední
start a cíl: Otrokovice (Štěrkoviště) | délka: 50 km | čas: 3 h | náročnost: pro začátečníky a pokročilé
start a cíl: Napajedla | délka: 11 km | čas: 1 - 3 h | vhodné pro děti
cyklistika | start: Valašské Klobouky | cíl: Trenčín | délka: 38 km | vhodné pro zdatnější děti
cyklistika | start: Zlín | cíl: Štěrkoviště Otrokovice | délka: 22 km | čas: 1 - 2 h |
cyklistika | start a cíl: Štítná nad Vláří | délka: 22 km | náročnost: těžká
cyklovýlet | start a cíl: Šanov | délka: 16 km | čas: 2 h | náročnost: střední
Start a cíl: Slavičín | délka: 29 km | náročnost: střední | zajímavost: projížďka po dně budoucí přehrady
Kousek od Zlína, u obce Držková, se nachází několik skal, na které se lezlo už roku 1950!! je to ideální místo, kde ve stínu stromů aktivně strávíte jeden z horkých letní dnů.
délka: 19 km | start a cíl: Vlachovice | pro náročné
13 km | Doba cca 1,5 h | Start i cíl: Otrokovice (Zlínsko) | Vhodné pro běžce
9 km | Doba 50 min | Start i cíl: Otrokovice (Zlínsko) | vhodné pro sportovce
paddleboardy | start: Otrokovice | cíl: Spytihněv | délka: 8 km | pro pokročilé
21 km | délka 7-8 hodin | Start i cíl: Návojná |
Dost bylo cukroví a vánočního obžerství. Nový rok je tu, takže přestáváme lenošit a jdeme na vzduch. Začneme zlehka - tahle trasa z Kocandy na Fryštáckou přehradu je ideální pro běžce i pro pěší.
běžky | start a cíl: Valašské Klobouky | vzdálenost: 11 km | vhodné pro začátečníky
start a cíl: hotel Všemina | délka: 12 km | čas: 1,5 h | běh
2 km | Doba cca 1 h | Start i cíl: Královec (Valašské Klobucko) | Vhodné i pro děti
12 km | Doba cca 3,5 h | Start i cíl: Sidonie - Brumov Bylnice (Valašské Klobucko) | Vhodné i pro děti