Bajkavárna: nová a sympatická

Tak tohle místo nás hodně bavilo. Ve Zlíně na Kvítkové nedávno vyrostl nový blok domů. Elegantní budovy z hladkého betonu ukrývají mimo jiné i tenhle svěží obchod pro cyklisty, kde si můžete dát i skvělou kávu nebo něco na zub. Koncept, který je běžný v Rakousku nebo Itálii, už proniká i do Zlína a to je velmi příjemné.

Ranní slunce padá prosklenými stěnami na stolky kavárny i na zaparkovaná kola. Voní tu káva a ve vitrínkách nás vítají droboučké větrníky, košíčky a chlebíčky. Bajkavárna je tu sotva pár měsíců. Je to místo, kde si můžete koupit něco z opravdu designových kousků oblečení a vybavení od Maloja, Castelli, Nordwave, POC nebo Craft, vyzkoušet si kola Orbea nebo si tu třeba svoje vlastní kolo trochu opravit. No a nebo si tu jenom tak dát kafe, koukat oknem ven a přemýšlet, kam vyrazit za cyklistickým dobrodružstvím.

Zlínsko a Luhačovicko

Sympatický bajkavárník Libor Procházka nás vítá šálkem kávy z pražírny Rebelbean v Brně. Stejně, jako je jednoduchý a hravý celý interiér, pobaví vás i hrnečky, na kterých najdete heslo podniku - Live / ride/ taste. Live na hrnečku, Taste na podšálku a Ride na samém dně šálku, to abyste věděli, že už je zase čas vypadnout na to kolo.

Zlínsko a Luhačovicko

Pro Libora Procházku s Bárou Krejčíkovou to byl takový splněný sen. Pracovali ve velkoobchodě se sportovními potřebami a při společných vyjížďkách na kole si říkali, že by bylo super mít obchod francouzského nebo italského střihu, kde se kola nejenom prodávají, ale kde vám majitel udělá po projížďce kávu nebo kam můžete zajít na nějakou zajímavou akci. Před 5 měsíci si tenhle společný sen začali plnit a nový prostor, který na Kvítkové vznikl jako by byl pro Bajkávarnu dělaný.

Zlínsko a Luhačovicko

Tahle část města vůbec moc hezky ožívá. Hned o pár bloků dál je Zralé bistro, přes cestu je naše oblíbené Kafö, za roh se chodí na pivo do Chelsea nebo do sympatické hospody Kovárna. Na Bajkavárnu si lidé zatím zvykají, ale od září tu budou i snídaně a také trochu přívětivější otevírací doba.

Zlínsko a Luhačovicko

Prázdné hrníčky nám chladnou v rukou, když si ještě povídáme o tom, kde se dá ve Zlíně jezdit na kole, kde jsou bikové trasy a bikeparky. A taky o tom, kolik je na Zlínsku cyklistů a jestli jsou k dispozici dobré mapy nebo o tom, které trasy si můžete zajet, když sem přijedete jen tak na návštěvu. Kdybyste si nevěděli rady, doporučujeme začít přímo tady v Bajkavárně. S dobrou kávou tu dostanete i dobré rady.

  • Bajkavárna: nová a sympatická
    Lešetín II 7147
    760 01 Zlín

V okolí také najdete