Ve Zlíně funguje hned několik skvělých módních a designerských značek, jejichž kousky byste si při návštěvě města měli minimálně prohlédnout. Nebo ještě lépe odvézt s sebou domů. Na památku, ale také jako nemsrtelný kousek pomalé módy do šatníku nebo do obýváku. Přesně takové oblečení, boty, doplňky a nábytek najdete v designovém obchůdku Quitkova.
Předchůdcem designového lahůdkářství na Kvítkové byl obchůdek Pro.Story. Koncept ateliéru spojeného s obchůdkem a galerií se teď přenesl do nového prostoru Qutikova. Stojí za ním Eliška Hejdová a Kateřina Vavroušková. Obě dvě mají k osobitému desginu a lokálním značkám tak blízko, jak to jen jde. Zatímco Eliška si jede svou slow-fashion značku SUTU, Kateřina přešívá staré bannery, usně, zbytky pryže nebo potahů do osobitých tašek, taštiček, batohů a shopperů pod značkou Cover by Kateřina.
Kateřina Vavroušková své kabelky Cover šije přímo v ateliéru Quitkova.
"Je to tu zase o lokálních značkách," říká o designovém obchůdku Quitkova Kateřina Vavroušková. "Chtěly jsme zachovat princip otevřeného ateliéru, tvoříme tedy přímo tady na Kvítkové. Prostor navíc funguje jako obchod se zlínskými značkami, a také jako galerie. Těší nás, že lidi mají zájem o lokální nakupování. A překvapilo nás taky, kolik zlíňáků přišlo na samotnou otvíračku. Díky tomu nás tenhle koncept pořád baví. Víme, že to má smysl."
Dřevotvary, Kave, SUTU, Playbag a spousta dalších značek spolu na jednom místě. Zlínský design a móda je k dostání právě tady.
Tenisky Pár Honzy Klosse a Dariny Zavadilové
V Quitkové koupíte nejen košile, šaty, trička nebo parky Eliščiny SUTU, ale taky jedinečné kabelky Cover, tenisky Vasky nebo Pár, oblečení Casalinum nebo Okolosku, batůžky a doplňky Playbag, šperky Želé Jewellery Veroniky Zelezníkové, stoličky a stolky Sosone, doplňky Roberta Vlasáka nebo věci z dílny Dřevotvary. Na tak malý prostor je výčet značek úctyhodný. A radost z kvalitního oblečení, obutí a designu vás prostoupí hned ve dveřích.
Obchod, dílna, galerie a showroom v jednom. Designové lahůdkářství Quitková.
Eliška s Kateřinou také pořádají kurzy přešití pro teenagery i pro veřejnost, sem tam uspořádají vernisáž, jezdí sem fotit známé značky. Přesně tenhle typ obchůdku, který podporuje místní designéry, návrháře a řemeslníky, by měl existovat v každém českém městě.
Nakouknout můžete designérkám přímo pod ruce. Součástí obchůdku je i dílna.
Expozice +– Zlín ukazuje to nejlepší ze sbírek KGVU. Malba, sochy, design, architektura, rozšířená realita a pravidelné Galeřiště pro děti.
Multimediální zážitkové muzeum map je na první pohled sice maličké, ale umí překvapit. Uvnitř najdete nejen spoustu věcí o mapách, ale také interaktivní mapové pískoviště nebo letecký trenažér.
Vizovické trnkobraní patří k největším festivalům letní sezóny. Desítky kapel, soutěž v pojídání švestkových knedlíků i doprovodný program tradičně na konci srpna ve Vizovicích.
Ikonickou stavbou Luhačovic je Jurkovičův dům, který stojí uprostřed lázeňského náměstí. Jak to vypadá uvnitř se dozvíte v novém blogu.
Pokud chceš, aby fantazie byla zítra skutečnost. Princip Baťa. Staré je nové. Fenomén upcyclingu. Věčně mladé město. Zlín, boty a ty.
Udělejte si víkend ve Zlíně. Poznejte město s cihlovou továrnu v samém srdci, udělejte si piknik v parku nebo se projeďte páternosterem na vyhlídku. Co dělat ve Zlíně?
Pokud fandíte oranžovým barvám. Baťovské bydlení má neuvěřitelné genius loci. Přijeďte ho zažít sami. Začínáme v Infopointu!
14|15 Baťův institut, to jsou bývalé tovární haly předělané na knihovnu, galerii, muzeum, kavárnu a design shop. Právě tady byste měli začít při objevování Zlína.
Napajedelský klášter je velmi zvláštní místo. Nejen, že má pohnutou historii a zvláštní atmosféru, ale je to také místo velmi inspirativní a plné života.
Na místě vypálené pasekářské osady Ploština je nová expozice. Místo, které vás vezme za srdce. Vřele doporučujeme.
Největší filmový festival pro děti každý rok probudí Zlín. Událost, kterou prostě musíte zažít, se jmenuje Zlin Film Festival. Jak si ho užít co nejlépe?
Unikátní Muzeum dřevěného porculánu v Držkové ukazuje neuvěřitelnou sbírku lidové tvořivosti. Jednak v podobě exponátů, jednak v podobě muzea samotného. Doporučujeme!
Valašský orloj v Držkové ukazuje 12 ručně vyřezávaných obrazů pohanských bohů, kteří se střídají v malých okýnkách dřevěné zvonice. Spouští se v poledne nebo si ho můžete spustit i sami.
V Galerii Václava Chada ve Zlínském zámku vždycky narazíte na skvělou výstavu. Moderní umění zde prezentují čistě, neokázale, s důvtipem a elegancí.
Start: Provodov, Cíl: Luhačovice, Trasa: 9 km, Náročnost: těžká, do kopce, Nevhodné pro kočárky, V létě se dá jet na kole
Pokud chceš zažít secesi i recesi Vůbec první secesní stavba v Česku a další perly Huberta Gessnera. A taky Valašsko v plné kráse.
Start a cíl: Uherský Brod | 2,3 Km | 2 h | Projděte se starým židovským hřbitovem, nahlédněte do bývalého sídla židovské obce. Židovské památky Uherského Brodu vám odhalí svá tajemství.
Pokud miluješ art, miluješ Zlín. Pecky českého a slovenského výtvarného umění 19. až 21. století v baťovských kulisách. Art!
Kam ve Zlíně pro lokální módu a design? Nové designové lahůdkářství najdete na Kvítkové. Je to obchod Quitkova, který vedou holky od značek SUTU Slow Fasion a Cover by Kateřina.
Pokud chceš plavat historií. Do Zlína k Baťovi, do Gottwaldova pro socík a zase zpátky. Zlínský architektonický manuál.
Kabinet Dušana Jurkoviče, skvěle zpracované výstavy a výborné publikace. To je ve zkratce Muzeum luhačovického Zálesí v Luhačovicích. Stojí za to!
Dělat to, co je opravdu baví. To byl sen Anny a Báry z Luhačovic. Jestli se jim to povedlo? Vypadá to, že ano. AB Manufaktura dělá krásnou grafiku, design i produkci reklamních materiálů.
Pokud chceš vědět, jak vznikají filmy. Čtyři patra filmové historie. Týrlová, Zeman, Klos, Pinkava. Ale taky mladá animace a skvělé kafe.
Designový obchůdek plný lokálních značek? Máme. Najdete ho ve zlínské knihovně v budově 14 | 15 Baťův institut. Super místo pro kvalitní oblečení i dárečky ze Zlínska.
Mezi hlavní činnost kanceláře patří zajištění podpory filmovým štábům, a to v oblastech produkce, volbě lokací, výběru regionálních dodavatelů nebo při jednání s místními úřady a institucemi.
Zlínský streetartista, který o sobě prohlašuje, že už streetartistou v důchodu. Pendluje mezi Zlínem a Indonésií, jeho odkaz ve veřejném prostoru je na obou stranách zeměkoule nepřehlédnutelný.
Pokud rádi chodíte tak trochu jinou krajinou. Kříže cesty sochy krajina lidé. Čtrnáct křížů při procházce kopcovitou přírodou. Boží klid.
Existují u nás i místa, kam noha běžného návštěvníka jen tak nevkročí, kam se vlastně ani podívat nemůžete, a která přesto stojí za pozornost. Mezi nimi jsou i restaurátorské dílny a depozitář Muzea j
Expozice, kterou v roce 2022 otevřeli v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě je dechberoucí. Skvěle připravená pro děti i pro dospělé. Náš tip na výlet do Uherského Brodu.
Krajská galerie výtvarného umění zabírá pár pater 14 budovy zlínského svitu. Jedinečný prostor, který byste neměli minout za žádnou cenu.
Funkcionalistický evangelický kostel je chrámem i galerií v jednom.
Malá garážová galerie ve Zlíně GAG Zlín je místem pro neformální umění. A pro zážitky.
Pokud nechcete být na Zlín sami. Živý Zlín je komunita lidí, která dělá skvělé věci. V zámku, v Sadu Svobody, všude možně. Přidejte se.
Luhačovice vydaly nového průvodce po architektuře se názvem Tady pramení architektura. Objevte s ním architekturu Luhačovic a udělejte si krásný výlet.
Kostel z malé vesničky u Zlína patří 10 nejlepších staveb světa. Nechtěli byste ho vidět?