Luhačovice a okolí

Luhačovice jsou sice malinkým městečkem uprostřed lesů a kopců, zároveň to jsou ale ty nejmalebnější a nejpohádkovější lázně, jaké u nás máme. Připravili jsme pro vás tipy na výlety, vyzkoušeli jsme kavárny a restaurace a připravili pár zajímavých míst na blogu, které byste rozhodně měli navštívit. To, že Luhačovice mají jedinečné genius loci potvrzuje i úspěch v podobě prestižního ocenění EDEN (European Destination of Excellence), které v roce 2019 Luhačovice získaly. 

 

kde začít

Kde jinde než v lázních? A přímo v jejich srdci. V hale Vincentka na Lázeňském náměstí ochutnáte léčivou vodu ze slavného pramene, navíc tu je interaktivní expozice o vzniku a významu luhačovických lázní. Odtud je to jen pár kroků k jedinečným a obdivovaným stavbám Dušana Jurkoviče. Prohlédněte si Jurkovičův dům, Jestřabí, Říční a sluneční lázně a nechejte se okouzlit. Projděte se parkem, odpočívejte, zhluboka dýchejte a sem tam si naplňte pohárky léčivou vodou. Kdo by se chtěl dozvědět víc, ať vyzkouší nového průvodce Zvuková mapa Luhačovic (vřele doporučujeme) a knihy z edice Prameny. Všechno k dostání v Informačním centru MDK Elektra

kam pokračovat

Rozhodně na akce! Těch je v Luhačovicích nepočítaně a stojí za to. Nejslavnější je Otevírání pramenů, hudební festival Janáček a Luhačovice, Dny slovenské kultury nebo dětský folklorní festival Písní a tancem. Stavte se ale i na vánoční nebo velikonoční jarmark. Rozkošné jsou i akce, které pořádá Okrašlovací spolek Calma

Pokud se zrovna žádná akce nekoná, vypravte se do Muzea luhačovického Zálesí. Najdete tady Kabinet Dušana Jurkoviče a pokaždou skvěle připravené výstavy. 

Děti do Luhačovic patří také, rozhodně jim doporučujeme městskou hru Hurá ven! a k tomu řadu dětských hřišť po celém městečku. 

 

kam ještě dál

Určitě jste si všimli, že Luhačovice leží v nádherné krajině. Krásná procházka vede Jurkovičovou alejí na přehradu v Pozlovicích, kde se dá krásně jezdit i na bruslích. Odtud můžete vyšplhat až do nebeského klidu na Komonci nebo se projít ke Starému Světlovu. Kdo chce dál, může se projít k poutnímu kostelíku Malenisko u Provodova, který leží schovaný v hlubokých lesích. Luahčovice jsou také skvělé místo pro horské kolo. Kudy kam? Tipy na procházky a výlety najdete v sekci Výlety

Penzion U Přehrady Luhačovice: proč bydlet nad přehradou? 

Nový penzion nad Luhačovickou přehradou mají na svědomí lidé z brodské pražírny Jamai Café. A dělají to dobře, stejně, jako kávu.

Hotel Vyhlídka: stylové ubytování nad Luhačovickou přehradou

Pokojíčky s výhledem na klidnou hladinu Luhačovické přehrady a interiér restaurace ve stylu lidové secese Dušana Jurkoviče. To je Vyhlídka Luhačovice.

Přehlídka Naše obec, naše radost podruhé v Luhačovicích

Navštivte bohatou kulturní akci v srdci Luhačovic a inspirujte se pro své výlety destinací.

Glamping Luhačovice

Schovat se před davy v luxusní glampingové hutce uprostřed Bílých Karpat. Dva kluci z Luhačovic tu právě tohle pro vás mají.

Luhovaný Vincent 2021: skvělý festival v Luhačovicích

Luhovaný Vincent je multižánrový festival. Jedenáctý ročník se uskuteční ve dnech 24.–⁠27. 6. 2021 v lázeňském městě Luhačovice.

Kolonáda a hala Vincentka v Luhačovicích

Pokud chceš svému tělu i duši udělat dobře. Romantické procházky legendárním lázeňským areálem nejde nemilovat. Znovu a znovu.

Luhačovický videospot získal ocenění v národní soutěži

Luhačovice - Tady pramení zážitky je název videospotu, který získal čestné ocenění v národní soutěži.

Kam v Luhačovicích na dobroty do okének?

Výlet do lázní, výborná káva, dobroty do ruky, prameny a úžasná architektura. Udělejte si výlet do Luhačovic!

Labuť v lázních: český design na kolonádě

Labuť v lázních je obchůdek s designem a řemeslnými výrobky, který najdete přímo na kolonádě v Luhačovicích.

Luhačovice: nejkrásnější tipy na výlety a aktivity v lázních i v okolí

Kam z Luhačovic na procházku, na kolo, co v Luhačovicích dělat když prší, kam se jít podívat s dětmi? Máme pro vás skvělé tipy na výlety aktivity v Luhačovicích a okolí.

Salon De Thé Luhačovice: jednoduše WOW

Ano, wow. Tohle se hrozně povedlo. Jednak nádherný design crepérie na nové kolonádě, jednak jednoduchý koncept plný krásných detailů. Tleskáme, Salon de the.

Luhačovice jsou vítězem soutěže o nejlepší evropskou destinaci

V prestižní soutěži European Destination of Excellnce jsme pro Luhačovice vybojovali první míst. Unikátní, jedinečné a udržitelné, takové jsou destinace, kterým jsme se zařadili po bok.

Zámek Wichterle Slavičín: pohádkové překvapení

Jak probudit Šípkovou Růženku? Není to snadné, trvá to několik let a musíte si u toho hodně povídat s památkáři. Když se to ale povede, vznikne nádherné místo s lázněmi a nádherným ubytováním.

Muzeum Gabry a Málinky ve Štítné

Gabra a Málinka. Pamatujete si ty dvě nezbedné cérky z nějaké valašské vesnice? Pojďte se s námi vydat za jejich osudy přímo do Štítné, kde spolu u Járku vyrostly.

Sezónní Bistro Na Kopci: dokonalost, kde byste ji nečekali

Jste někde kolem Bojkovic? Stavte se v Sezónním bistru Na Kopci. Mají tu dokonalé sendviče, nádherný výhled na zámek a kopce, a taky úplnou pohodu.

Divadelní kavárna Luhačovice: Legenda je znovu na scéně

U kasy se vyjímají čokolády bean-to-bar, zákusky se chladí ve vitrínkách spolu s opravdu širokou nabídkou pralinek no a do skleničky dostanete aperol spritz, hugo nebo třeba dobrou plzeň.

Zvuková mapa Luhačovic

Pokud vám nestačí běžný bedekr. Zvuková mapa. To nenapadne každého. Ale v Luhačovicích ji mají a jít s ní v uších je skvělé.

Wellness hotel Ambra: Za čarovnú voděnkú

Na samém konci Luhačovic, tam kde se říká „V Solném“ stojí wellness hotel Ambra. Hned kousek za ním se zvedají prudké kopce bělokarpatských lesů, u potoka tu ze země vyvěrá pramínek Solné.

Myslivna Luhačovice: Na aperol i domácí dorty

Na dobrou kávu, na nějaký dobrý drink nebo na skvělé dorty Heleny Větříškové. Paní majitelka si totiž dezerty a dorty peče sama každý den.

Augustiánský dům Luhačovice: Tiše, naboso a v klidu do jurty

Jurta není místo, kam byste si šli s přáteli vypít pár skleniček, vyřídit si věci do práce nebo konferenční hovor. Naopak, je to místo, které funguje jako odpočívárna.

Korunka Luhačovice: nejkrásnější suvenýry z lázní

Plyšáčci, kteří pomáhají? Takové jsou panenky Korunky z Luhačovic. Můžete je přivézt domů jako suvenýr nebo si je koupit pro sebe jako roztomilou radost z lázní.

Pivečkův lesopark. pohádkový les ve Slavičíně

Pivečkův lesopark je ten pravý ráj pro malé uličníky. Lesopark s hradem, prolézačkami a dřevěnými sochami by si přál mít za domem každý.

Oplatky Clip: Luhačovice

To nejlepší z Luhačovic - křupavé lázeňské oplatky, na které se každý těší. Jen si poslechnout to křupnutí.

Na Vlachovském mýtě: Vlachovice

Nově otevřená restaurace Na Vlachovském mýtě je snem každého mlsouna. Foodbloggeři by plakali štěstím.

Hotel Vega: Největší koupací frajeřina v okolí

Infinity pool. Nekonečný výhled z bazénu na celé luhačovické údolí. TO je letošní novinka hotelu Vega v Pozlovicích.

Lázeňská káva: Luhačovice

Skvělé místo. Prastará pekárna a v ní pražírna kávy. Místo, kde se praží s láskou. Zastavte se!

Bouřlivák v čele hotelu

Tentokrát to nebude žádný turistický cíl. Povídali jsme si s Pepou Michálkem. Ředitelem hotelu, frontmanem kapely a tátou v jedné osobě.

Pivní lázně Ogar Pozlovice: Ogaři, na zdraví!

Nové pivní lázně na hotelu Ogar v POzlovicích se rozhodně povedly. KOmorní atmosféra a relaxace dokonalá.

Easy Cheesy Sušenky: Pozlovice

Křupavé sušenky z pravé holandské goudy, které se vyrábí v Pozlovicích, k tomu skvělá vína, pesta, olivy a jiné dobroty. Vítejte v Easy Cheesy v Luhačovicích.

Boutique hotel Radun: Tichý, milý, úslužný a radostný

Jedno z nejkrásnějších míst Luhačovické Bílé čtvrti. Bělostná funkcionalistická vila nad plovárnou se skvělou kuchyní, nádherným ubytováním a nezaměnitelnou atmosférou.

Vincentka: poklad, který nikdo nechtěl

Poklad z hlubin země, který po revoluci dlouho ležel zapomenutý v luhačovických lesích. Jak to s ním vypadá teď?

Lázně Luhačovice

Luhačovice jsou malebným městečkem s neuvěřitelnou architekturou, skvělými kavárnami a restauracemi. Přijeďte na nedělní odpoledne nebo na pár dní a užijte si nekrásnější lázně na Moravě.

Kavárna Jizba Luhačovice

Najdete nás v rodné chaloupce keramičky Alexandry Kaňovské, hned vedle hotelu Alexandria. Příjemné posezení venku i uvnitř u čaje, sklenky vína nebo čerstvé kávy v samém srdci Luhačovic.

Říční a sluneční lázně

Jedinečná památka Dušana Jurkoviče z roku 1903 – Říční a sluneční lázně, patřící Lázním Luhačovice, a.s., kde jsou dodnes zachované unikátní převlékací dřevěné kabiny s původním vybavením.

AB Manufaktura

Dělat to, co je opravdu baví. To byl sen Anny a Báry z Luhačovic. Jestli se jim to povedlo? Vypadá to, že ano. AB Manufaktura dělá krásnou grafiku, design i produkci reklamních materiálů.

Augustiniánský dům

Augustiniánský dům je místo, kam se jezdí za klidem, relaxací a za trochou hýčkání, které tady můžete čekat. A k tomu samozřejmě patří nádherný ineriér a skvělá kuchyně. 

Alexandria -místo, kde se psala historie

Luxusní čtyřhvězdičkový Spa & Wellness hotel ALEXANDRIA vznikl spojením tradice s moderní architekturou.

Farma Rudimov

Z drobné vesničky rozprostřené mezi karpatskými stráněmi se vozí Maso z lúky nejen do celého Zlínského kraje, ale také po celé Moravě a na Slovensko.

Perníčky Silvie Machalové

Perníčky Silvie Machalové z Pozlovic patří mezi ty nejkrásnější, jaké známe.

Brambůrky Krajči

Rodina Tomáše Krajčiho je vyrábí ve Slavičíně, v areálu bývalé zbrojovky. Denně tudy projde 50 tisíc balíčků brambůrků, a to už je číslo, které firmu posunuje mezi největší výrobce slané dobrůtky.

Muzeum Luhačovického zálesí

Pokud ti nestačí lázně pro tělo. Luhačky jsou skvělé lázně. Pojďte po stopách jejich slávy. Historie, modrotisk, Elektra, Jurkovič.