Luhačovice a okolí

Luhačovice jsou sice malinkým městečkem uprostřed lesů a kopců, zároveň to jsou ale ty nejmalebnější a nejpohádkovější lázně, jaké u nás máme. Připravili jsme pro vás tipy na výlety, vyzkoušeli jsme kavárny a restaurace a připravili pár zajímavých míst na blogu, které byste rozhodně měli navštívit. To, že Luhačovice mají jedinečné genius loci potvrzuje i úspěch v podobě prestižního ocenění EDEN (European Destination of Excellence), které v roce 2019 Luhačovice získaly. 

 

kde začít

Kde jinde než v lázních? A přímo v jejich srdci. V hale Vincentka na Lázeňském náměstí ochutnáte léčivou vodu ze slavného pramene, navíc tu je interaktivní expozice o vzniku a významu luhačovických lázní. Odtud je to jen pár kroků k jedinečným a obdivovaným stavbám Dušana Jurkoviče. Prohlédněte si Jurkovičův dům, Jestřabí, Říční a sluneční lázně a nechejte se okouzlit. Projděte se parkem, odpočívejte, zhluboka dýchejte a sem tam si naplňte pohárky léčivou vodou. Kdo by se chtěl dozvědět víc, ať vyzkouší nového průvodce Zvuková mapa Luhačovic (vřele doporučujeme) a knihy z edice Prameny. Všechno k dostání v Informačním centru MDK Elektra

Přečtěte si: Luhačovice: Nejkrásnější tipy na výlety a aktivity v lázních a okolí.

kam pokračovat

Rozhodně na akce! Těch je v Luhačovicích nepočítaně a stojí za to. Nejslavnější je Otevírání pramenů, hudební festival Janáček a Luhačovice, Dny slovenské kultury nebo dětský folklorní festival Písní a tancem. Stavte se ale i na vánoční nebo velikonoční jarmark. Rozkošné jsou i akce, které pořádá Okrašlovací spolek Calma

Pokud se zrovna žádná akce nekoná, vypravte se do Muzea luhačovického Zálesí. Najdete tady Kabinet Dušana Jurkoviče a pokaždé skvěle připravené výstavy. 

Děti do Luhačovic patří také, rozhodně jim doporučujeme městskou hru Hurá ven! a k tomu řadu dětských hřišť po celém městečku. 

 

kam ještě dál

Určitě jste si všimli, že Luhačovice leží v nádherné krajině. Krásná procházka vede Jurkovičovou alejí na přehradu v Pozlovicích, kde se dá krásně jezdit i na bruslích. Odtud můžete vyšplhat až do nebeského klidu na Komonci nebo se projít ke Starému Světlovu. Kdo chce dál, může se projít k poutnímu kostelíku Malenisko u Provodova, který leží schovaný v hlubokých lesích. Luahčovice jsou také skvělé místo pro horské kolo. Kudy kam? Tipy na procházky a výlety najdete v sekci Výlety

Jurkovičův dům Luhačovice

Ikonickou stavbou Luhačovic je Jurkovičův dům, který stojí uprostřed lázeňského náměstí. Jak to vypadá uvnitř se dozvíte v novém blogu.

Sluneční lázně Luhačovice

Říční a sluneční lázně v Luhačovicích se dočkaly rekonstrukce. Nahlédnout můžete do nádherných prostor i do expozic o Dušanu Jurkovičovi a Leoši Janáčkovi.

Procházka s tajenkou: Slavičín

Procházka městečkem, lesoparkem s pohádkovými sochami i zámeckým parkem ve Slavičíně. Vezměte děti na Procházku s tajenkou.

I Charleston Luhačovice

Luhačovice představují svůj genius loci prostřednictvím tanečního videa I Charleston Luhačovice.

Wellness v Jamai Cafe U Přehrady Luhačovice

Saunování přímo nad Luhačovickou přehradou? Nádherný výhled, krásné wellness a k tomu skvělá káva přímo z domácí pražírny? To je nové wellness v Jamai Cafe Penzionu U Přehrady v Luhačovicích.

Apartmánové chatky Vega: super ubytování v přírodě

Apartmánové chatky vyrostly u hotelu Vega nad Luhačovickou přehradou. Nabízejí stylové ubytování uprostřed přírody, když chcete vyrazit na kola, na procházky nebo k vodě.

Lázeňský hotel Nivamare Luhačovice

Nivamare Luhačovice. je lázeňský hotel se skvělým wellness uprostřed krásné přírody v okolí Luhačovické přehrady.

Lázně Luhačovice: Nejkrásnější moravské lázně

Pojďte se s námi podívat do nejkrásnějších moravských lázní a poznat jejich historii i lázeňské procedury. Sídlí tady skuteční odborníci oboru: Lázně Luhačovice a.s.

Vila Eva Luhačovice

Funkcionalistická vila Eva architekta Viktora Jandáska ožila novým životem. V Luhačovicích se tak můžete ubytovat v nové vily s prvorepublikovým šarmem.

Budka: saunování v trnkovém sadu v Sehradicích

Privátní sauna pro 4 osoby, která stojí ve starém trnkovém sadu v Sehradicích nedaleko Zlína i Luhačovic. To je Budka, kterou mají na svědomí výrobci dřevostaveb What a Hut.

Wellness & spa hotel Augustinianský dům ****S

Načerpejte energii v jiné světě. Ten nabízí luxusní hotel na okraji Luhačovic.

10+ nejkrásnějších wellness na Zlínsku a Luhačovicku

Nejlepší wellness na Zlínsku a Luhačovicku. Kam vyrazit do sauny, vířivky, wellness areálu a nechat se hýčkat? Vyzkoušet nejkrásnější wellness ve Zlíně, Luhačovicích nebo Slavičíně.

Vila Viola Luhačovice

Jedna z funkcionalisticky čistých vil Bílé čtvrti v Luhačovicích, to je hotel Vila Viola. Tiché a klidné místo, kde se můžete ubytovat, užít si saunu a wellness a odpočinout si v srdci Luhačovic.

Malenisko: Poutní místo u Provodova

Poutní kostelík Panny Marie Sněžné s pramínkem zdravé vody a kolem nádherná krajina. To je poutní místo Malenisko u Provodova. Procházka sem se rozhodně vyplatí.

20+ MÍST KAM NA KAFE NA Zlínsku a Luhačovicku

20+ nejkrásnějších kaváren a pražíren, kam můžete vyrazit na kávu ve Zlíně, Luhačovicích, Otrokovicích, Valašských Klobukách nebo Uherském Brodě.

Barum Czech Rally Zlín

Barumka! Největší rally podnik u nás se 100 posádek a 65 historickými vozy. 13 RZ po celém kraji a velký zážitek pro fanoušky rychlých aut. Tuhle atmosféru musíte zažít.

5 TOP míst na koupání na Zlínsku a Luhačovicku

Bazény, koupaliště, jezera a rybníky - kam se jít vykoupat na Zlínsku a Luhačovicku?

Po stopách četníků z Luhačovic

Projděte se filmovými místy, kde se natáčeli Četníci z Luhačovic. Vybrali jsme pro vás místa z filmových scén. Vincentku do ruky a jdeme se projít Luhačovicemi.

Jančařík: boty ze Slavičína

Jak se šijí poctivé české boty? Proč jsou staré dobré stroje z bývalého Svitu nejlepší? A kdo jsou Jančaříkovi ze Slavičína?

Wellness Hotelu Pohoda Luhačovice

Stylové wellness v hotelu Pohoda má nejenom krásný saunový svět, ale taky výhled do zeleně a relaxační terasu.

Kavárna U Přehrady Jamai Café Luhačovice

Skvělá kavárna přímo na břehu Luhačovické přehrady v Pozlovicích. Stavte se na kafe, sendvič, polévku nebo limonádu a užijte si výhled na přehradu.

Obchůdek Pozdrav z Luhačovic

Našli jsme krámek, kde mají jenom lokální věci. Najdete ho v centru Luhačovic.

Pivní lázně Zámek Wichterle Slavičín

Pivní lázně v zámku, kam vás přivezou i odvezou. Dejte si koupel, masáž i něco dobrého v krásné restauraci.

Wellness Augustiniánský dům Luhačovice

Wellness Augustiniánského domu se mění podle ročních období. Skvělé je ale kdykoliv.

Žabožrouti Luhačovice

Žabožrouti vozí z Francie marseillská mýdla, která nádherně voní. Najdete je v Luhačovicích na kolonádě.

Kabinet Dušana Jurkoviče Luhačovice

Místo, kam rozhodně musíte zajít. Pečlivě připravený a krásný Kabinet Dušana Jurkoviče je tu i pro děti.

Vila Jiřinka Luhačovice

Vila Jiřinka s krásným výhledem, s privátním wellness a solnou jeskyní v Luhačovicích.

Wellness hotelu Vega Luhačovice

Infinity pool s nádherným výhledem do krajiny, wellness se saunami, bazénem a zážitkovou sprchou. To je Hotel Vega Luhačovice

Hotel Vega Luhačovice

Výhled na Luhačovickou přehradu, krásné wellness, nejdelší přírodní vodní skluzavka a spousta další zábavy. Hotel Vega Luhačovice.

Vila Valaška Luhačovice

Ubytování ve vile, kterou navrhl Dušan Jurkovič? To je zrekonstruovaná vila Valaška v Luhačovicích.

Lázeňské hotely Miramare Luhačovice

Lázeňské hotely Miramare jsou nejen léčebné lázně, ale také luxusní wellness ve vile Valaška nebo Antoaneta.

Wellness v hotelu Alexandria Luhačovice

Římské lázně se saunami, vířivkou, proskleným výtahem i venkovní vířivkou na terase. Alexandria Luhačovice.

Hotel Alexandria Luhačovice

Lázeňský hotel Alexandria Luhačovice s úžasným wellness, francouzskou restaurací a pohnutou historií.

Tady pramení architektura: průvodce

Luhačovice vydaly nového průvodce po architektuře se názvem Tady pramení architektura. Objevte s ním architekturu Luhačovic a udělejte si krásný výlet.

Hotel Vincent Luhačovice

První samoobslužný hotel v Luhačovicích. Z pokojíčků je nádherný výhled na Luhačovice.

Penzion U Přehrady Luhačovice

Nový penzion nad Luhačovickou přehradou mají na svědomí lidé z brodské pražírny Jamai Café.

Hotel Vyhlídka Luhačovice

Hotel s výhledem na Luhačovickou přehradu, který nabízí ubytování pro rodiny, pár i větší skupiny.

Glamping Luhačovice

Glamping hutka v krásné krajině Bílých Karpat nedaleko Luhačovic.

Kolonáda a hala Vincentka v Luhačovicích

Pokud chceš svému tělu i duši udělat dobře. Romantické procházky legendárním lázeňským areálem nejde nemilovat. Znovu a znovu.

Luhačovice: nejkrásnější tipy na výlety a aktivity v lázních i v okolí

Kam z Luhačovic na procházku, na kolo, co v Luhačovicích dělat když prší, kam se jít podívat s dětmi? Máme pro vás skvělé tipy na výlety aktivity v Luhačovicích a okolí.

Salon De Thé Luhačovice: jednoduše WOW

Ano, wow. Tohle se hrozně povedlo. Jednak nádherný design crepérie na nové kolonádě, jednak jednoduchý koncept plný krásných detailů. Tleskáme, Salon de the.

Zámek Wichterle Slavičín

Jak probudit Šípkovou Růženku? Není to snadné, trvá to několik let a musíte si u toho hodně povídat s památkáři. Když se to ale povede, vznikne nádherné místo s lázněmi a nádherným ubytováním.

Muzeum Gabry a Málinky ve Štítné

Gabra a Málinka. Pamatujete si ty dvě nezbedné cérky z nějaké valašské vesnice? Pojďte se s námi vydat za jejich osudy přímo do Štítné, kde spolu u Járku vyrostly.

Sezónní Bistro Na Kopci: dokonalost, kde byste ji nečekali

Jste někde kolem Bojkovic? Stavte se v Sezónním bistru Na Kopci. Mají tu dokonalé sendviče, nádherný výhled na zámek a kopce, a taky úplnou pohodu.

Divadelní kavárna Luhačovice: Legenda je znovu na scéně

U kasy se vyjímají čokolády bean-to-bar, zákusky se chladí ve vitrínkách spolu s opravdu širokou nabídkou pralinek no a do skleničky dostanete aperol spritz, hugo nebo třeba dobrou plzeň.

Zvuková mapa Luhačovic

Pokud vám nestačí běžný bedekr. Zvuková mapa. To nenapadne každého. Ale v Luhačovicích ji mají a jít s ní v uších je skvělé.

Wellness hotel Ambra Luhačovice

Wellness hotel s velikánským dětským hřištěm a programy, s wellness i bowlingem v klidné části Luhačovic

Myslivna Luhačovice: Na aperol i domácí dorty

Na dobrou kávu, na nějaký dobrý drink nebo na skvělé dorty Heleny Větříškové. Paní majitelka si totiž dezerty a dorty peče sama každý den.

Augustiánský dům Luhačovice: meditační jurta

Jurta není místo, kam byste si šli s přáteli vypít pár skleniček, vyřídit si věci do práce nebo konferenční hovor. Naopak, je to místo, které funguje jako odpočívárna.

Korunka Luhačovice: nejkrásnější suvenýry z lázní

Plyšáčci, kteří pomáhají? Takové jsou panenky Korunky z Luhačovic. Můžete je přivézt domů jako suvenýr nebo si je koupit pro sebe jako roztomilou radost z lázní.

Pivečkův lesopark. pohádkový les ve Slavičíně

Pivečkův lesopark je ten pravý ráj pro malé uličníky. Lesopark s hradem, prolézačkami a dřevěnými sochami by si přál mít za domem každý.

Oplatky Clip: Luhačovice

To nejlepší z Luhačovic - křupavé lázeňské oplatky, na které se každý těší. Jen si poslechnout to křupnutí.

Hotel Vega: Největší koupací frajeřina v okolí

Infinity pool. Nekonečný výhled z bazénu na celé luhačovické údolí. TO je letošní novinka hotelu Vega v Pozlovicích.

Lázeňská káva: Luhačovice

Skvělé místo. Prastará pekárna a v ní pražírna kávy. Místo, kde se praží s láskou. Zastavte se!

Pivní lázně Ogar Pozlovice: Ogaři, na zdraví!

Nové pivní lázně na hotelu Ogar v POzlovicích se rozhodně povedly. KOmorní atmosféra a relaxace dokonalá.

Easy Cheesy Sušenky: Pozlovice

Křupavé sušenky z pravé holandské goudy, které se vyrábí v Pozlovicích, k tomu skvělá vína, pesta, olivy a jiné dobroty. Vítejte v Easy Cheesy v Luhačovicích.

Boutique hotel Radun Luhačovice

Funkcionalistická vila nad plovárnou, hotel v Luhačovicích se skvělou atmosférou.

Vincentka: poklad, který nikdo nechtěl

Poklad z hlubin země, který po revoluci dlouho ležel zapomenutý v luhačovických lesích. Jak to s ním vypadá teď?

Architektura Luhačovic, kterou musíte vidět

Luhačovice jsou malebným městečkem s neuvěřitelnou architekturou, skvělými kavárnami a restauracemi. Přijeďte na nedělní odpoledne nebo na pár dní a užijte si nekrásnější lázně na Moravě.

Kavárna Jizba Luhačovice

Najdete nás v rodné chaloupce keramičky Alexandry Kaňovské, hned vedle hotelu Alexandria. Příjemné posezení venku i uvnitř u čaje, sklenky vína nebo čerstvé kávy v samém srdci Luhačovic.

AB Manufaktura

Dělat to, co je opravdu baví. To byl sen Anny a Báry z Luhačovic. Jestli se jim to povedlo? Vypadá to, že ano. AB Manufaktura dělá krásnou grafiku, design i produkci reklamních materiálů.

Historie hotelu Alexandria Luhačovice

O historii čtyřhvězdičkového Spa & Wellness hotelu ALEXANDRIA v Luhačovicích.

Farma Rudimov

Z drobné vesničky rozprostřené mezi karpatskými stráněmi se vozí Maso z lúky nejen do celého Zlínského kraje, ale také po celé Moravě a na Slovensko.

Perníčky Silvie Machalové

Perníčky Silvie Machalové z Pozlovic patří mezi ty nejkrásnější, jaké známe.

Brambůrky Krajči

Rodina Tomáše Krajčiho je vyrábí ve Slavičíně, v areálu bývalé zbrojovky. Denně tudy projde 50 tisíc balíčků brambůrků, a to už je číslo, které firmu posunuje mezi největší výrobce slané dobrůtky.

Muzeum luhačovického Zálesí v Luhačovicích

Kabinet Dušana Jurkoviče, skvěle zpracované výstavy a výborné publikace. To je ve zkratce Muzeum luhačovického Zálesí v Luhačovicích. Stojí za to!