Otrokovice a okolí

 

Otrokovice jsou vlastně takovou bránou mezi Slováckem, Valašskem a Hanou. Jestli hledáte tipy na výlety v Otrokovicích a okolí, místa, kde se dobře najíst, hezké kavárny nebo zábavu pro děti, podívejte se na tipy, které jsme pro vás vybrali v našem turistickém blogu.  

Kde začít

V Otrokovicích by bylo asi nejrozumnější začít v Otrokovické Besedě. Dáte si tu kafe a dort v Městské kavárně, stavíte se do infocentra a můžete se pak trochu projít centrem města. Nakoukněte do městské galerie, udělejte si procházku do místní pražírny kávy nebo na opačnou stranu k budově sokolovny. 

kam pokračovat

Za architekturou. Ačkoliv to není na první pohled patrné, Otrokovice jsou velkým architektonickým atlasem. Najdete tu jedinečný koncept hotelu s parkovým náměstím, najdete tu dělnické kolonie, jedinečnou sorelu, finské domky nebo koupaliště se skluzavkou Vladimíra Karfíka. Více se o otrokovické architektuře dočtete právě tady.  

kam ještě dál

Otrokovice jsou jedinečná základna pro řadu sportů. Cyklostezky, turistické trasy, přístaviště Baťova kanálu, veslování, wakeboarding, trasy na kolo i na běhání. Na své si tu přijdou ti, kdo dávají přednost kopcům na horská kola i těm, kdo si raději dají pár kilometrů po rovince na kolečkových bruslích. Pár takových výletů jsme pro vás prošlápli a projeli v sekci Výlety.

 

 

 

 

Farma Žlutava a minizoo

Rodinná farma Žlutava je krásným místem pro rodiny i pro ty, kdo mají rádi zvířata. Minizoo, farma i Restaurace Na Farmě jsou novým tipem na výlet s dětmi.

Baťův kanál: Lodí z Otrokovic až do Skalice

13 plavebních komor, 8 přístavů a 16 přístavišť. Netradiční technická památka láká milovníky sportu i přírody.

Štěrkáč Otrokovice: Kam za super koupáním jen kousek od Zlína

Krásně čistá voda, super prostředí a občerstvení po ruce. Přesně takové je koupání na otrokovickém štěrkovišti neboli Štěrkáči Otrokovice. Jestli se potřebujete v létě zchladit, tady je to pravé místo

Vyhlídka Šárka u Halenkovic

Maličká vyhlídka Šárka nad Halenkovicemi je nenápadná, ale uvidíte odtud Bílé Karpaty, Zlínsko i Napajedla. Super výlet s dětmi nebo s někým, koho máte rádi.

Baťovské Otrokovice: svět úžasných vynálezů a experimentů

Baťovy pomocné závody, které daly vyrůst Otrokovicím takovým, jaké je dnes známe, jsou plné zajímavých vychytávek a technických vymožeností. Pojďme se podívat, jak může město vyrůstat v symbióze.

20+ MÍST KAM NA KAFE NA Zlínsku a Luhačovicku

20+ nejkrásnějších kaváren a pražíren, kam můžete vyrazit na kávu ve Zlíně, Luhačovicích, Otrokovicích, Valašských Klobukách nebo Uherském Brodě.

Barum Czech Rally Zlín

Barumka! Největší rally podnik u nás se 100 posádek a 65 historickými vozy. 13 RZ po celém kraji a velký zážitek pro fanoušky rychlých aut. Tuhle atmosféru musíte zažít.

5 TOP míst na koupání na Zlínsku a Luhačovicku

Bazény, koupaliště, jezera a rybníky - kam se jít vykoupat na Zlínsku a Luhačovicku?

Jiná krajina v Šarovech

Sochy v krajině, dřevěné pozorovatelny, kaple z kovových plátů, které se houpou ve větru. V Šarovech roste Jiná krajina. Už jste ji viděli?

Fiery Bean pražírna: Otrokovice

Člověk by ani neřekl, že v tomhle nenápadném domě u hlavní silnice praží tak skvělou kávu. Ve Fiery Bean dělají kávu srdcem a je to poznat.

Dobré hnízdo, dobré jídlo

Že by v Malenovicích chyběla dobrá restaurace? Nesmysl, je jich tam hned několik. Pojďte s námi ochutnat burgery, fajitas a další dobroty do Dobrého hnízda.

1918-2018 Příběh Otrokovic

Otrokovice si k výročí republiky nadělily nádherný kalendář plný krásných fotek, které mapují historii tohoto významného města.

Společenský dům hotel Baťov Otrokovice

Hotel Baťov - kdysi luxusní ubytovna, dnes trochu smutná připomínka unikátní architektury, se kterou si neumíme tak docela dobře poradit.

Depozitář MJVM

Existují u nás i místa, kam noha běžného návštěvníka jen tak nevkročí, kam se vlastně ani podívat nemůžete, a která přesto stojí za pozornost. Mezi nimi jsou i restaurátorské dílny a depozitář Muzea j

Městská kavárna Otrokovice

Kam na kafe v Otrokovicích? Městská kavárna Otrokovice sídlí přímo na náměstí v Otrokovické Besedě a můžete si tu dát dobrou kávu, něco malého na zub, dorty nebo dezerty. A mají tu i dětský koutek.

Harley Pub

Hledáte jedinečné a zároveň příjemné prostředí pro ubytování nedaleko Zlína? Věříme, že s ubytováním v našem penzionu budete nadmíru spokojeni.

Cyklopark Mysločovice

Na cestě cykloparkem nás čekají technické sjezdy, příjemné stoupání, pár pěkných skoků i 60metrová dřevěná lávka zakroucená mezi stromy. Singletrack, který slibuje velkou porci zábavy.

Pivovar Malenovice: Zlínský švec, co nešije boty

Pivovárek vznikl v obci Sazovice ležící asi 10 km od Zlína. S ohledem na blízkost Zlína a jeho dříve těsné spojení s obuvnickým průmyslem, jsme také zvolili název našeho piva.

Muzeum hraček, klášter, kavárna i koncertní síň v Napajedlích

Napajedelský klášter je velmi zvláštní místo. Nejen, že má pohnutou historii a zvláštní atmosféru, ale je to také místo velmi inspirativní a plné života.