S kočárkem a na vozíčku

Je těžké nezamilovat si krajinu, ve které se pasou ovečky na stráních, města, kde můžete celé odpoledne prosedět v parku u výběrové kávy, lázně, kde se podzemní prameny derou na povrch mezi dechberoucími stavbami Dušana Jurkoviče. Procházíte tudy a žasnete, jak hezký kout země nám tady příroda a s ní pracovití lidé vytvořili. 

Kam do přírody

Kopce Bílých Karpat, studánky a pramínky v lesích kolem Luhačovic, paseky nad Provodovem a Želechovicemi, trnky ve Vizovicích a valašské chaloupky v náručí pohraničních hor. Za touhle nádherou stojí za to se vypravit. Tipy na výlety, na toulání a na místa, kde se ráno můžete projít rosou pro vás máme tady

 

Kam za well-being a odpočinkem

Samozřejmě, Luhačovice. Kdo by o nich neslyšel? Básník dřeva Dušan Jurkovič jim vdechl nevídanou pohádkovou podobu, příroda zase úctyhodnou sílu léčivých pramenů. Kdo má radši wellness, najde tu wellness hotely, perličkové lázně, sauny, masáže, jurtu, ve které může za svítání rozjímat. Máme tu noblesní prvorepublikový hotel, lesní penziony, horské chaty i nekonečné louky, kde si můžete polenošit. Kde se zašít hledejte tady. 

Kam za architekturou

Za stara tu byly velkolepé zámky a hrady, jako je ten ve Vizovicích, v Lešné, na Lukově nebo v Malenovicích. Dnes je Zlínsko a Luhačovicko známé spíš červenými cihličkami baťovského města a továrny, malebnými kudrlinkami Dušana Jurkoviče nebo valašskými chaloupkami v Bílých Karpatech. Co neminout z moderní architektury? Baťův památník, Pavilon Expo ve Vizovicích nebo Gahurův prospekt.  Architekturu můžete prozkoumávat tady. 

Kam s dětmi

Jenom se nebojte, my se o ně postaráme. Pro malé drobečky tady máme zábavní park plný míčků a prolézaček, Galeřiště, Filmový uzel, Orbis Pictus, ekofarmy a ranče, Pirátskou zátoku nebo Lanáček. Pro větší zase bikepark, skatepark, paddleboardy, horská kola, koupaliště a další zábavičky. Všechny je mapujeme tady. 

Vozíčkářská stezka Vizovice

5,5 KM | zpevněný povrch | Vozíčkářská stezka ve Vizovicích je tu pro výletníky na vozíčku, ale také pro rodiny s dětmi v kočárku nebo malé koloběžkáře, kteří si ještě netroufnou na dlouhou cestu.

Vysoké pole: stezka pro kočárky

4 km | Doba cca 1,5 h | Start i cíl: Vysoké Pole (Valašské Klobucko) | Vhodné i pro děti