S kočárkem a na vozíčku

Není těžké si zamilovat krajinu, ve které se pasou ovečky na stráních. Oblíbit si města, kde můžete celé odpoledne prosedět v parku u skvělé kávy, nebo lázně, kde se podzemní prameny derou na povrch mezi malebnými stavbami Dušana Jurkoviče. Projděte si náš region a poznejte sami, jak hezký kout země nám tady příroda vytvořila a jak dobře se něj zdejší pracovití lidé starají. 

Kam do přírody

Kopce Bílých Karpat, studánky a pramínky v lesích kolem Luhačovic, paseky nad Provodovem a Želechovicemi, trnky ve Vizovicích a valašské chaloupky v náručí pohraničních hor. Za touhle nádherou stojí za to se vypravit. Tipy na výlety, toulky přírodou a na místa, kde se ráno můžete projít rosou, pro vás máme tady

 

Kam za well-being a odpočinkem

Lázeňské město Luhačovice. Kdo by o něm neslyšel? Básník dřeva Dušan Jurkovič mu vdechl  pohádkovou podobu, příroda přidala úctyhodnou sílu léčivých pramenů. Kromě lázeňských objektů tu najdete i wellness hotely, perličkové lázně, sauny, masáže, jurtu, ve které může za svítání rozjímat. Máme tu noblesní prvorepublikový hotel, lesní penziony, horské chaty i nekonečné louky, kde si můžete polenošit. Kde se zašít, hledejte tady. 

Kam za architekturou

Kdysi tu stávaly zámky a hrady, jako je ten ve Vizovicích,  Lešné, na Lukově nebo v Malenovicích. Dnes je Zlínsko a Luhačovicko známé spíš červenými cihličkami baťovského města a továrny, malebnými kudrlinkami Dušana Jurkoviče nebo valašskými chaloupkami v Bílých Karpatech. Co neminout z moderní architektury? Baťův památník, Pavilon Expo ve Vizovicích nebo Gahurův prospekt.  Architekturu můžete prozkoumávat tady. 

Kam s dětmi

Nebojte se cestovat s dětmi, my sje umíme zabavit. Pro malé drobečky je připravený zábavní park plný míčků a prolézaček ,pro ty trošku větší Galeřiště, Filmový uzel, Orbis Pictus, ekofarmy a ranče, Pirátská zátoka nebo Lanáček. Puberťáci ocení bikepark, skatepark, paddleboardy, horská kola, koupaliště a další zábavičky. Všechny možnosti mapujeme tady. 

Vozíčkářská stezka Vizovice

5,5 KM | zpevněný povrch | Vozíčkářská stezka ve Vizovicích je tu pro výletníky na vozíčku, ale také pro rodiny s dětmi v kočárku nebo malé koloběžkáře, kteří si ještě netroufnou na dlouhou cestu.

Vysoké pole: stezka pro kočárky

4 km | Doba cca 1,5 h | Start i cíl: Vysoké Pole (Valašské Klobucko) | Vhodné i pro děti