Školní výlety

Památník tomáše bati ve zlíně

Památník Tomáše Bati ve Zlíně je doslova trojrozměrnou učebnicí funkcionalismu a novodobé historie města Zlína. Kulturní památku je možné navštívit při komentované prohlídce, pro žáky 1. stupně je připravený i speciální edukační program. Organizované školní skupiny mohou využít běžné otevírací doby nebo si domluvit individuální termín. S rezervací místa doporučujeme neotálet. Více informací: www.pamatnikbata.eu, pamatnikbata@zlin.eu

Luhačovice, Jurkovič a muzeum

Muzejní pedagogové z Muzea luhačovického Zálesí mají pro žáky základních škol připraveno hned několik edukačních a zábavných programů, které se týkají zdejších proslulých lázní a historie Luhačovic. Můžete se vydat po stopách prezidenta Masaryka, hraběcí rodiny z luhačovického zámku, architekta Dušana Jurkoviče nebo se procházet lázeňským parkem s pracovními listy a pozorovat ptáky, stromy a další přírodu. Více informací a objednávky na: edukace.luhacovice@muzeum-zlin.cz

Brumov-Bylnice

Městské muzeum a infocentrum v Brumově-Bylnici, jen kousek od česko-slovenských hranic, ve své expozici v bývalém panském domě odhaluje, jak se žilo lidem pod brumovským hradem. Vařili tady pivo, tavili sklo a obdělávali půdu. Když zdoláte 107 schodů, dostanete se až na zříceninu královského hradu z počátku 13. století, jednoho z nejstarších hradů Česka. Zdejší úžasný kastelán vám ukáže i tajná místa a po prohlídce si můžete posvačit na hradbách s výhledem až k Vlárskému průsmyku. Kontakt a více informací na: kulturnidum@brumov-bylnice.cz

Valašské klobucko

Ve Valašských Kloboukách můžete strávit příjemný den v ekoparku Trhovisko, který je ideálním místem k pikniku a hrám v přírodě. Město je proslulé starými řemesly, jako je soukenictví, barvířství a tkalcovství. Mají zde program s názvem Školáci, vitajte, takže na vás budou opravdu připravení. V Červeném domě vás čeká domácnost z dob vašich prapraprarodičů. Holky určitě zaujme Svět panenek a kluci se vydovádí při cestě na rozhlednu Královec, ale klidně to může být i naopak. Společná fotka z vyhlídky Durch bude ozdobou školní kroniky. Jisté je, že tento výlet v dětech zažehne lásku k Bílým Karpatům. Kontakt: novotna@mu-vk.cz, www.valaskeklobouky.cz

Sluneční lázně Luhačovice

Říční a sluneční lázně v Luhačovicích se dočkaly rekonstrukce. Nahlédnout můžete do nádherných prostor i do expozic o Dušanu Jurkovičovi a Leoši Janáčkovi.

Procházka s tajenkou: Slavičín

Procházka městečkem, lesoparkem s pohádkovými sochami i zámeckým parkem ve Slavičíně. Vezměte děti na Procházku s tajenkou.

Procházka s tajenkou: Hrad Lukov

Procházka s tajenkou pro zvídavé děti, tentokrát na Hrad Lukov! Vezměte děti na výlet na středověký hrad a zabavte je tajenkou od Veroniky Kuklové.

Farma Žlutava a minizoo

Rodinná farma Žlutava je krásným místem pro rodiny i pro ty, kdo mají rádi zvířata. Minizoo, farma i Restaurace Na Farmě jsou novým tipem na výlet s dětmi.

Muzeum dřevěného porculánu Držková

Unikátní Muzeum dřevěného porculánu v Držkové ukazuje neuvěřitelnou sbírku lidové tvořivosti. Jednak v podobě exponátů, jednak v podobě muzea samotného. Doporučujeme!

Rozhledna Vartovna

Oblíbená rozhledna Vartovna vám udělá radost nejen krásným výhledem, ale také veselou barevnou konstrukcí, která krásně korunuje Vizovické vrchy.

Rozhledna Doubrava

55 metrů vysoká rozhledna Doubrava shlíží na Vizovické vrchy z kopce Barák nad obcí Loučka. Z vyhlídkové plošině ve výšce 33 metrů je nádherný výhled. Otevřeno je během turistické sezóny.

Vyhlídka Šárka u Halenkovic

Maličká vyhlídka Šárka nad Halenkovicemi je nenápadná, ale uvidíte odtud Bílé Karpaty, Zlínsko i Napajedla. Super výlet s dětmi nebo s někým, koho máte rádi.

Zlín Film Festival: filmový Zlín s úžasnou atmosférou

Největší filmový festival pro děti každý rok probudí Zlín. Událost, kterou prostě musíte zažít, se jmenuje Zlin Film Festival. Jak si ho užít co nejlépe?

Nová expozice Národního kulturního památníku Ploština

Na místě vypálené pasekářské osady Ploština je nová expozice. Místo, které vás vezme za srdce. Vřele doporučujeme.

44 Centrum řemesel Zlín

Kde ve Zlíně poznat ševcovské řemeslo? Nakoukněte do jedné z budov Svitu, kde vzniká Centrum řemesel. Ševcovský hub, místo, kde se můžete učit a poznávat řemeslo.

Rozhledna Vysoké Pole

Nová rozhledna vyrostla u Vysokého Pole. 15 metrová modřínová věž vám otevře výhledy na nově budovanou Vlachovickou přehradu. A taky pěknou zastávku cestou po nové cyklostezce.

Hrad Lukov

Hrad Lukov patří k nejkrásnějším výletům u nás. Středověký hrad s dlouhou historií, občerstvení, krásná příroda a skvělá procházka v okolí Zlína.

Zoo Zlín a zámek Lešná s dětmi

Nenáročná procházka po nádherné Zoo Zlín je určená dětem i dospělým, mohou sem vozíčkáři i senioři. Nejnavštěvovanější místo ve Zlínském kraji a 3. nejnavštěvovanější turistický cíl v ČR.

Tjiwara: Muzeum mizející africké kultury Vizovice

Tjiwara je druhým největším evropským muzeem mizejících afrických kultur. Najdete ho v nenápadném domku ve Vizovicích. Návštěvu si napište na must-see list.

Procházka s tajenkou: Hostišová

Vydejte se s dětmi do Hostišové s tajenkou Veroniky Kuklové. Nudit se nebudete!

Procházka s tajenkou: Zoo Zlín

Procházky pro rodiny s dětmi Veroniky Kuklové. Tentokrát Zoo Zlín

Procházky s tajenkou: Zlín - Tlustá hora

Procházky pro rodiny s dětmi Veroniky Kuklové. Tentokrát Zlín - Tlustá hora

Procházky s tajenkou: Zlín - Hradisko

Procházka s tajenkou Veroniky Kuklové: Zlín - Hradisko. Procházky pro rodiny s dětmi.

Janův hrad: jdeme se vyvenčit

start: Vizovice | cíl: Janův hrad | délka: 9 km | čas: 3 h | vhodné pro pejskaře, terénní kola i terénní kočárky

Podívat se do vesmíru v Uherském Brodě

Udělejte si výlet do Uherského Brodu - z místní planetární stezky a z digitálního planetária budou nadšené nejenom děti, ale taky dospělí.

Na kole z Klobouk do Brumova: po cyklostezce a na hrad

start: Valašské Klobouky | cíl: Brumov | délka: 16 km | čas: 3 h | vhodné pro děti | vhodné pro začátečníky

Vzhůru na hrad Malenovice

Tady tvoje duše pozná středověk. Možná to není nejlegendárnější hrad ever. Ale je to zašívárna uprostřed přírody. Klid.

Do Hostětína nejen s dětmi: na výlet a za poznáním

Délka trasy i čas tu strávený je na vás | Start a cíl: Hostětín | Vhodné pro děti

Zámek Vizovice: Zářící valašská perla

Vizovický zámek je jedním slovem impozantní. Z rušné ulice vcházíte do tmavého průjezdu, který zámek dělí od okolního světa. Nádherné místo pro výlet s dětmi, romantickou procházku nebo nedělní odpole

HURÁ VEN!: s dětmi v Luhačovicích

2 km | Doba cca 1 h | Start i cíl Luhačovice | Vhodné pro děti

Muzeum hraček, klášter, kavárna i koncertní síň v Napajedlích

Napajedelský klášter je velmi zvláštní místo. Nejen, že má pohnutou historii a zvláštní atmosféru, ale je to také místo velmi inspirativní a plné života.