Děti

Na kole Valašskem: po stopách války

Dnešní cykloputování povede místy, které se během 2. sv. války staly svědky nejen mnoha tragických událostí, ale byly i ukázkou lidské odvahy a statečnosti.

Pěšky kolem Šanova: objevujeme memento letecké bitvy nad Bílými Karpaty

Psal se rok 1944, 26.srpna přesně, kdy byl nad Šanovem napaden americký bombardovací letoun 20. perutě „Big Time“ dvaceti německými letouny. Událost tu připomíná malý pomník - právě sem dneska jdeme.

Pěšky kolem Vlachovic: za vůní valašských sušíren

Podzimní romantika jako vyšitá. Ve Vlachovicích je babí léto v plném proudu. Okolní příroda hraje všemi barvami podzimu, vzduch voní po spadeném listí a poslední teplé paprsky lákají k procházce.

Muzeum Gabry a Málinky ve Štítné

Gabra a Málinka. Pamatujete si ty dvě nezbedné cérky z nějaké valašské vesnice? Pojďte se s námi vydat za jejich osudy přímo do Štítné, kde spolu u Járku vyrostly.

Kolem Brumova: přes Baligovu studánku na Holý vrch

Zveme vás na výlet údolím Bylniček - po cestě na hřejivých lukách proženeme stádo krav a taky zjistíte, proč se Holému vrchu říká Holý a dole proč nohy tak bolí.

S dětmi za rozhledy a za poznáním: do Hostětína po stopách prince Charlese

Po letní dovolené v přeplněných přímořských letoviscích se může stát, že zatoužíte po chvíli tuzemského relaxu v přírodě a místech, kde zřídka na někoho narazíte. Pojeďte s námi!

Pěšky na Javorník: čarovná zem Gabry a Málinky

14 km, doba 4 h, start a cíl Štítná nad Vláří, vhodné pro děti. Dnešní výlet vede po stopách Gabry a Málinky a jejich letních dobrodružství.

HURÁ VEN!: s dětmi v Luhačovicích

HURÁ VEN! Takhle roztomile uvádí Luhačovice svůj nový projekt pro děti. Je hravý, barevný a bude vás bavit.

Pěšky na Klášťov - na horu opředenou legendami

Vezměte rodinu a pojďte s námi na výšlap tam, kde jsou legendy stále živé. 

Z Klobúk do Brumova: Po stopách tatarských vpádů

po stopách Tatarů a Kurců jsme se vydali do lesů, na květnaté louky a k výhledům z masivu Hložce v okolí Valašských Klobouků a Brumova.

Valašské Klobouky: pěšky od nádraží k nádraží

Pojďte se s námi projít rozkvetlým sadem přes přírodní rezervace až na vrchol rozhledny. Zapomeňte na čas, lehněte do trávy v březovém háji a plnými doušky nasajte čistou vody ze studánky.