Uherský Brod a okolí

Uherský Brod, jedno z nejstarších sídel na Moravě, strážce Moravy, město královské, město Jana Amose Komenského. Město s uvolněnou letní atmosférou, které se dívá do slováckých vinic i do tajuplných lesů Bílých Karpat. 

 

kde začít

V pozůstatcích městského opevnění najdete Muzeum Jana Amose Komenského se stálou expozicí Komenský lidstvu. Kdo se ocitl v Uherském Brodě, měl by se stopami učitele národů rozhodně vydat. Ve městě si udělejte pěknou procházku historickým centrem, nevynechejte náměstí, opevnění ani Velké schody. 

 

kam pokračovat

Kdo má rád procházky interaktivní, určitě mu přijde vhod historická virtuální prohlídka iWalk, která připomíná deportaci Židů z Brodu.  Aplikace je zdarma a představí vám Brod tak trochu netradičně. 

Pro děti jsou tu hravě roztomilé poznávací hry, které jim (a možná i vám) představí osobnosti města. Známé, neznámé, i ty vymyšlené. 

kam ještě dál

Jak jsme řekli na začátku, Brod je skvělé výchozí místo pro výlety do krajiny Bílých Karpat i do slováckých vinohradů. Kdo se chce projet na kole, může si vybrat některou z uherskobrodských cyklotras. Turistům udělá radost výlet na Lopeník nebo Velkou Javořinu, vinařům a folkloristům zase vinné sklepy a historie Vlčnova, Hluku nebo Ostrožské Lhoty. 

Velikonoční výlety po Zlínsku a Luhačovicku

Kam na něco dobrého? Kam na výlet? Kam s dětmi? Pojďte si s námi užít Velikonoce na Zlínsku a Luhačovicku.

Vinařství Juřeník & Žďárský: Uherský Brod

Robin Juřeník a Honza Žďárský dělají v Uherském Brodě vína pomalu, s klidem a s úctou k přírodě. Pojďme se podívat k nim do sklepa.

Kam za kulturou v době kovidové

KULTURA ONLINE: muzea a galerie | divadla | kina | venkovní výstavy | další speciality

Máme okno! Jak podpořit kavárny a restaurace na Zlínsku a Luhačovicku?

Kdo by to byl řek, že mít okno se někdy bude hodit. Tady je každopádně stručný seznam oken a okýnek, kam můžete jít na jídlo a kávu a podpořit tak místní podniky po uzavření provozu.

Muzeum Jana Amose Komenského Uherský Brod: nenechte si ho ujít

V Uherském Brodě najdete velkolepou expozici, která mapuje život Jana Amose Komenského i všechnu práci, kterou vykonal ve prospěch lidstva, vědění a poznání.

Panoptikum Uherský Brod: restaurace, která umí překvapit

Tady se vaří tak dobře, že se sem budete vracet. Restaurace Panoptikum je jen kousek od uherskobrodského nádraží. Právě tady objevíte místní gastronomický poklad.

Podívat se do vesmíru v Uherském Brodě

Udělejte si výlet do Uherského Brodu - z místní planetární stezky a z digitálního planetária budou nadšené nejenom děti, ale taky dospělí.

Mima Coffee Roastery: Uherský Brod

V uličce s příznačným názvem Úzká nemůžete mima coffee roastery minout. Uherský Brod má nový poklad!

Otevřela zoo, vizovický zámek i klubovna Skalních orlů. Kam vyrazit?

Dočkali jsme. Muzea, hrady, galerie i zámky už jsou zase otevřeny. Kam vyrazit na Zlínsku a Luhačovicku?

Malý nákup, velká pomoc - i na Zlínsku

Naše oblíbené kavárny, obchůdky, restaurace a bistra, lázeňské domy, ševci, designové obchůdky a všichni ti, kdo dělají Zlínsko a Luhačovicko jedinečným, teď potřebují vaši pomoc. Jak na to?