Uherský Brod a okolí

Uherský Brod, jedno z nejstarších sídel na Moravě, strážce Moravy, město královské, město Jana Amose Komenského. Město s uvolněnou letní atmosférou, které se dívá do slováckých vinic i do tajuplných lesů Bílých Karpat. 

 

kde začít

V pozůstatcích městského opevnění najdete Muzeum Jana Amose Komenského se stálou expozicí Komenský lidstvu. Kdo se ocitl v Uherském Brodě, měl by se stopami učitele národů rozhodně vydat. Ve městě si udělejte pěknou procházku historickým centrem, nevynechejte náměstí, opevnění ani Velké schody. 

 

kam pokračovat

Kdo má rád procházky interaktivní, určitě mu přijde vhod historická virtuální prohlídka iWalk, která připomíná deportaci Židů z Brodu.  Aplikace je zdarma a představí vám Brod tak trochu netradičně. 

Pro děti jsou tu hravě roztomilé poznávací hry, které jim (a možná i vám) představí osobnosti města. Známé, neznámé, i ty vymyšlené. 

kam ještě dál

Jak jsme řekli na začátku, Brod je skvělé výchozí místo pro výlety do krajiny Bílých Karpat i do slováckých vinohradů. Kdo se chce projet na kole, může si vybrat některou z uherskobrodských cyklotras. Turistům udělá radost výlet na Lopeník nebo Velkou Javořinu, vinařům a folkloristům zase vinné sklepy a historie Vlčnova, Hluku nebo Ostrožské Lhoty. 

Orloje a astronomické hodiny v Uherském Brodě

Uherský Brod má jednu zvláštnost. Na jeho území najdete hned tři unikátní a jedinečná zařízení na měření času. Pojďte si s námi prohlédnout astronomické hodiny a orloj Uherského Brodu.

Židovské památky Uherského Brodu

Start a cíl: Uherský Brod | 2,3 Km | 2 h | Projděte se starým židovským hřbitovem, nahlédněte do bývalého sídla židovské obce. Židovské památky Uherského Brodu vám odhalí svá tajemství.

20+ MÍST KAM NA KAFE NA Zlínsku a Luhačovicku

20+ nejkrásnějších kaváren a pražíren, kam můžete vyrazit na kávu ve Zlíně, Luhačovicích, Otrokovicích, Valašských Klobukách nebo Uherském Brodě.

Barum Czech Rally Zlín

Barumka! Největší rally podnik u nás se 100 posádek a 65 historickými vozy. 13 RZ po celém kraji a velký zážitek pro fanoušky rychlých aut. Tuhle atmosféru musíte zažít.

5 TOP míst na koupání na Zlínsku a Luhačovicku

Bazény, koupaliště, jezera a rybníky - kam se jít vykoupat na Zlínsku a Luhačovicku?

Kavárna Jamai Cafe Uherský Brod Nad Lávkou

Opravit historický dům u vstupu do centra a udělat tam kavárnu a bistro se skvěle povedlo Jamai Café Uherský Brod. Pojďte na kafe.

Pražírna Jamai Café v Uherském Brodě

Stavte se v Uherském Brodě do pražírny Jamai Café. Voní to tu kávou a s největší pravděpodobností neodoláte a odnesete si něco dobrého také domů.

Vinařství Juřeník & Žďárský: Uherský Brod

Robin Juřeník a Honza Žďárský dělají v Uherském Brodě vína pomalu, s klidem a s úctou k přírodě. Pojďme se podívat k nim do sklepa.

Muzeum Jana Amose Komenského Uherský Brod

Pokud chcete opravdu znát historii regionu. Legendární učitel národů a nalívárna plná informací o regionu. JAKUB v Uherském Brodě.

Restaurace Panoptikum Uherský Brod

Tady se vaří tak dobře, že se sem budete vracet. Restaurace Panoptikum je jen kousek od uherskobrodského nádraží. Právě tady objevíte místní gastronomický poklad.

Podívat se do vesmíru v Uherském Brodě

Udělejte si výlet do Uherského Brodu - z místní planetární stezky a z digitálního planetária budou nadšené nejenom děti, ale taky dospělí.

Uherský Brod na 1 den: planety, kafíčko a orloje

Start: Luhačovice | Cíl: Uherský Brod | vlakem | 1/2 dne nebo celý den | vhodné pro děti i pro lázeňské hosty

Mima Coffee Roastery: Uherský Brod

V uličce s příznačným názvem Úzká nemůžete mima coffee roastery minout. Uherský Brod má nový poklad!