Uherský Brod a okolí

Uherský Brod, jedno z nejstarších sídel na Moravě, strážce Moravy, město královské, město Jana Amose Komenského. Město s uvolněnou letní atmosférou, které se dívá do slováckých vinic i do tajuplných lesů Bílých Karpat. 

 

kde začít

V pozůstatcích městského opevnění najdete Muzeum Jana Amose Komenského se stálou expozicí Komenský lidstvu. Kdo se ocitl v Uherském Brodě, měl by se stopami učitele národů rozhodně vydat. Ve městě si udělejte pěknou procházku historickým centrem, nevynechejte náměstí, opevnění ani Velké schody. 

 

kam pokračovat

Kdo má rád procházky interaktivní, určitě mu přijde vhod historická virtuální prohlídka iWalk, která připomíná deportaci Židů z Brodu.  Aplikace je zdarma a představí vám Brod tak trochu netradičně. 

Pro děti jsou tu hravě roztomilé poznávací hry, které jim (a možná i vám) představí osobnosti města. Známé, neznámé, i ty vymyšlené. 

kam ještě dál

Jak jsme řekli na začátku, Brod je skvělé výchozí místo pro výlety do krajiny Bílých Karpat i do slováckých vinohradů. Kdo se chce projet na kole, může si vybrat některou z uherskobrodských cyklotras. Turistům udělá radost výlet na Lopeník nebo Velkou Javořinu, vinařům a folkloristům zase vinné sklepy a historie Vlčnova, Hluku nebo Ostrožské Lhoty. 

Vinařství Juřeník & Žďárský: Uherský Brod

Robin Juřeník a Honza Žďárský dělají v Uherském Brodě vína pomalu, s klidem a s úctou k přírodě. Pojďme se podívat k nim do sklepa.

Muzeum Jana Amose Komenského Uherský Brod: nenechte si ho ujít

Pokud chcete opravdu znát historii regionu. Legendární učitel národů a nalívárna plná informací o regionu. JAKUB v Uherském Brodě.

Panoptikum Uherský Brod: restaurace, která umí překvapit

Tady se vaří tak dobře, že se sem budete vracet. Restaurace Panoptikum je jen kousek od uherskobrodského nádraží. Právě tady objevíte místní gastronomický poklad.

Podívat se do vesmíru v Uherském Brodě

Udělejte si výlet do Uherského Brodu - z místní planetární stezky a z digitálního planetária budou nadšené nejenom děti, ale taky dospělí.

Mima Coffee Roastery: Uherský Brod

V uličce s příznačným názvem Úzká nemůžete mima coffee roastery minout. Uherský Brod má nový poklad!