Valašské Klobouky a okolí

Valašské Klobouky leží schované v zelené náruči Bílých Karpat. Městečko vám učaruje svou atmosférou, okolní příroda vám vezme dech. Připravili jsme pro vás tipy na výlety a nejkrásnější místa v okolí Valašských Klobouk. 

Nesmíte minout

Valašské Klobouky | Vlachovice | Vršatec | Hrad Brumov | Lačnovské skály | Pulčínské skály | Pozorovatelna Durch | Klášťov | Ploština | Královec

 

 

Tipy na blogu

Zimní výšlap študlovskými pasekami na vrchol Končitá

Vydejte se s námi do Študlovských kopců přes pasekářské samoty zapadlé sněhem. Cestu si budete muset v zimních měsících řádně prošlápnout. Odměnou Vám však bude divoká příroda, husté lesy a klid.

Po cyklostezce Bevlava: zimní výlet z Valašských Klobouků do Brumova-Bylnice

Vydali jsme se zkoumat zimní rostlinnou říši. Pojďte v našich stopách, třeba po cyklostezce Bevlava z Valašských Klobouk do Brumova-Bylnice.

Pěšky z Návojné na Chmeľovou: za výhledy zimního Závrší a Vršateckých bradel

Když krajina zamrzne a zakryje ji bílá peřina, lépe vyniknou naše oblé kopečky a rozlehlé lesy. Byla by tak škoda zůstat doma a tyto krásné scenérie nevidět shora. Vyrážíme na Vršatec a Chmelovou!

Pěšky kolem Tichova a Drnovic: za západy slunce zimního slunovratu

Obujte boty a prostě pojďte. I padání soumraku a tma jako v pytli mají totiž svoje kouzlo! Tenhle výlet je trochu jiný a zima mu nevadí.

Jdeme na hornolidečský betlém

Čas adventu sebou nese velký příběh a velká očekávání. Kde jinde si připomenout předvánoční čas než v unikátním dřevěném betlémě v Horním Lidči? Podívejte, určitě stojí za vidění.

Hrad Brumov: tichý strážce Moravy

Kam jinam se zatoulat než na tajemný hrad Brumov? Dnes už stráží jen krásnou přírodu všude kolem, ale nebylo tomu tak vždycky.

Muzeum Gabry a Málinky ve Štítné

Gabra a Málinka. Pamatujete si ty dvě nezbedné cérky z nějaké valašské vesnice? Pojďte se s námi vydat za jejich osudy přímo do Štítné, kde spolu u Járku vyrostly.

Sidonie: křehké kouzlo sklářské kolonie

Drobné domky, ve kterých kdysi žili skláři, tu stojí namačkané na sebe, mezi nimi vznikají drobná náměstíčka, která celé Sidonii dodávají zvláštní vzhled pohádkové vesničky.

Papučářská velmoc ve Valašských Kloboukách

Papučářství patřilo k Valašským Kloboukám od pradávna. Namísto úrodné půdy jsou kolem dokola jenom kamenité kopce, na kterých si Valaši už v 15. století zvykli pást ovce.

Ploština, místo, které pláče

Památník Ploština připomíná hrůzné události 2. světové války, které dopadly železnou pěstí na maličkou pasekářskou dědinku vysoko v kopcích. Jaké to tam bylo a je?

Na Vlachovském mýtě: Foodbloggeři by plakali štěstím

Nově otevřená restaurace Na Vlachovském mýtě je snem každého mlsouna. Foodbloggeři by plakali štěstím.

Bylinková vína z Vlachovy Lhoty

Úžasná bylinková vína z bylinek a bobulí posbíraných na karpatských lúkách. Taková jsou bylinková vína Honzy a Kristýny z Vlachovy Lhoty.

Bednářství Fryzelka Vlachovice

Bednářské řemeslo pomalu mizí. Bednáře byste v Čechách spočítali snad na prstech rukech. Mezi nimi ale jeden vyniká. Bednářství Fryzelka z Vlachovic.

Vršatec - na skály

Nádherné skály schované za rohem. Vršatec, Chmelová nebo Vršatská bradla slibují nádherné výhledy do krajiny a skvělou turistiku.

Beseda: hospoda, která se za historii nestydí

Beseda je hospoda ve Valašských Kloboukách, do které prostě musíte zajít, pokud jste někde poblíž. Štědré porce skvělého jídla doplňuje stylový retro interiér, milá obsluha a sem tam i večerní muziky.

Envicentrum Vysoké Pole

Region Valašsko je neodmyslitelně spjat se zemědělskou činností. Člověk po staletí utvářel krajinu tím, že v ní hospodařil.

Ekofarma Javorník

V nádherné krajině Bílých Karpat tu vznikají sýry a mléčné výrobky v bio kvalitě, špaldové a pšeničné pečivo, které sbírá ocenění napříč celým trhem, na stromech dozrávají voňavá jablka a trnky.

Závrší - karpatský trojlístek

Třem vesnicím, které se na sebe tisknou tak těsně, jako by je měl někdo přes noc roztrhnout, se neřekne jinak než Závrší. Návojná, Nedašov a Nedašova Lhota leží těsně u hranice se Slovenskem

Sušírna sv. Františka

Droboučká dřevěná chaloupka přitulená ke stráni, kolem spousta bylinek a ze střechy pomalu a klidně stoupá tenoučký proužek bílého kouře. Přesně takhle to vypadá ve Vlachovicích u Fryzelků