Valašské Klobouky a okolí

Ploština, místo, které pláče

Památník Ploština připomíná hrůzné události 2. světové války, které dopadly železnou pěstí na maličkou pasekářskou dědinku vysoko v kopcích. Jaké to tam bylo a je?

Na Vlachovském mýtě: Foodbloggeři by plakali štěstím

Nově otevřená restaurace Na Vlachovském mýtě je snem každého mlsouna. Foodbloggeři by plakali štěstím.

Bylinková vína z Vlachovy Lhoty

Úžasná bylinková vína z bylinek a bobulí posbíraných na karpatských lúkách. Taková jsou bylinková vína Honzy a Kristýny z Vlachovy Lhoty.

Bednářství Fryzelka Vlachovice

Bednářské řemeslo pomalu mizí. Bednáře byste v Čechách spočítali snad na prstech rukech. Mezi nimi ale jeden vyniká. Bednářství Fryzelka z Vlachovic.

Vršatec

Nádherné skály schované za rohem. Vršatec, Chmelová nebo Vršatská bradla slibují nádherné výhledy do krajiny a skvělou turistiku.

Beseda Valašské Klobouky

Skvělá klobucká hospoda se jmenuje Beseda. Pivo z kočovného pivovaru, štědré porce skvělého jídla a sem tam i nějaké to posezení u muziky. Rozhodně ji nesmíte minout.

Beseda - hospoda, která se za historii nestydí

Beseda je hospoda ve Valašských Kloboukách, do které prostě musíte zajít, pokud jste někde poblíž. Štědré porce skvělého jídla doplňuje stylový retro interiér, milá obsluha a sem tam i večerní muziky.

Valašské klobouky - příliš skromné městečko

Valašské Klobouky jsou městečko, které zrovna neláká čilým turistickým ruchem. A to je možná to, co je dělá krásnými. Valašské městečko s dřevěnicemi, starými obchůdky a pár super restauracemi.

Muzeum Vlachovska

Jižní Valašsko tak jak vypadalo před 110 lety poznáte ve Vlachovicích. Maličké muzeum a 8 opravených dřevěných sušíren ovoce rozesetých po kraji vás okouzlí.

Envicentrum Vysoké Pole

Region Valašsko je neodmyslitelně spjat se zemědělskou činností. Člověk po staletí utvářel krajinu tím, že v ní hospodařil.

Sušírna sv. Františka

Přes 100 let stará valašská sušírna na ovoce, bělokarparské louky a naše kamenité, na kopci rezeseté políčka pro byliny a jedlé květy.