Valašské Klobouky a okolí

Valašské Klobouky leží schované v zelené náruči Bílých Karpat. Městečko vám učaruje svou atmosférou, okolní příroda vám vezme dech. Tady plyne čas pomalu, lidé milují přírodu, ve které tu žijí a ty nejupřímnější akce a události se dějí právě tady. 

Kde začít

Samozřejmě v Kloboukách. Tohle městečko má nevídanou atmosféru, náměstíčko je jako malované, můžete se stavit do muzea nebo do starého knihkupectví a k tomu se dobře najíst. Alespoň jednou v životě by měl každý navštívit Valašský mikulášský jarmek. Koho zajímá architektura, ten by neměl minout klobuckou secesi ani lidové stavby, které tu jsou tak nějak součástí koloritu. A domů jeďte v pravých valašských papučích. 

 

Kam pokračovat

Kdyby vám vyhládlo, máme pro vás dvě destinace, které nesmíte minout. Přímo v Kloboukách je to Beseda a kousek odtud, ve Vlachovicích zase Vlachovské mýto. A když už budete ve Vlachovicích, projděte se po místních jedinečných sušárňách. Jinde je neuvidíte. Valašskoklobučtí jsou pohodáři, a když si staví rozhlednu, bývá velice ležérní. Proto si napište do cestovního deníčku i pozorovatelnu Durch. Slibujeme, že se vám bude líbit. 

 

Kam ještě dál

Valašské Klobucko je jedinečné přírodou, která bere dech bez ohledu na to, kolikrát jste tu už byli. Proto milujeme Sidonii, Vršatec, Pláňavy, BrumovEnvicentrum ve Vysokém Poli i tichou Ploštinu. Tohle jsou místa, na která se budete chtít vracet. 

 

 

 

5 tipů na skvělé zážitky na Valašském Klobucku

Novinkou letošní sezóny je několik nových zážitků na Valašském Klobucko, které byste si neměli nechat ujít!

7 neznámých míst v Bílých Karpatech, která musíte vidět

7 míst, na kterých se nebudete mačkat s lidmi, ale která rozhodně musíte vidět. Bílé Karpaty odkrývají svá tajemství.

Hrad Brumov: tichý strážce Moravy

Pokud chceš být na chvíli valašský král. Stražní hrad valašského království. Kousek od Brumova-Bylnice. Líp chutná se slivovicí.

Muzeum Gabry a Málinky ve Štítné

Gabra a Málinka. Pamatujete si ty dvě nezbedné cérky z nějaké valašské vesnice? Pojďte se s námi vydat za jejich osudy přímo do Štítné, kde spolu u Járku vyrostly.

Sidonie: křehké kouzlo sklářské kolonie

Drobné domky, ve kterých kdysi žili skláři, tu stojí namačkané na sebe, mezi nimi vznikají drobná náměstíčka, která celé Sidonii dodávají zvláštní vzhled pohádkové vesničky.

Papuče: Perla z Valašských Klobouků

Papučářství patřilo k Valašským Kloboukám od pradávna. Stále se zde vyrábějí, podívejte.

Ploština, místo, které pláče

Památník Ploština připomíná hrůzné události 2. světové války, které dopadly železnou pěstí na maličkou pasekářskou dědinku vysoko v kopcích. Jaké to tam bylo a je?

Na Vlachovském mýtě: Vlachovice

Nově otevřená restaurace Na Vlachovském mýtě je snem každého mlsouna. Foodbloggeři by plakali štěstím.

Bylinková vína z Vlachovy Lhoty

Úžasná bylinková vína z bylinek a bobulí posbíraných na karpatských lúkách. Taková jsou bylinková vína Honzy a Kristýny z Vlachovy Lhoty.

Bednářství Fryzelka Vlachovice

Bednářské řemeslo pomalu mizí. Bednáře byste v Čechách spočítali snad na prstech rukech. Mezi nimi ale jeden vyniká. Bednářství Fryzelka z Vlachovic.

Vršatec - na skály

Nádherné skály schované za rohem. Vršatec, Chmelová nebo Vršatská bradla slibují nádherné výhledy do krajiny a skvělou turistiku.

Beseda: hospoda, která se za historii nestydí

Beseda je hospoda ve Valašských Kloboukách, do které prostě musíte zajít, pokud jste někde poblíž. Štědré porce skvělého jídla doplňuje stylový retro interiér, milá obsluha a sem tam i večerní muziky.

Envicentrum Vysoké Pole

Region Valašsko je neodmyslitelně spjat se zemědělskou činností. Člověk po staletí utvářel krajinu tím, že v ní hospodařil.

Ekofarma Javorník

V nádherné krajině Bílých Karpat tu vznikají sýry a mléčné výrobky v bio kvalitě, špaldové a pšeničné pečivo, které sbírá ocenění napříč celým trhem, na stromech dozrávají voňavá jablka a trnky.

Závrší - karpatský trojlístek

Třem vesnicím, které se na sebe tisknou tak těsně, jako by je měl někdo přes noc roztrhnout, se neřekne jinak než Závrší. Návojná, Nedašov a Nedašova Lhota leží těsně u hranice se Slovenskem

Květomluva: Vlachovice

Droboučká dřevěná chaloupka přitulená ke stráni, kolem spousta bylinek a ze střechy pomalu a klidně stoupá tenoučký proužek bílého kouře. Přesně takhle to vypadá ve Vlachovicích u Fryzelků