Valašské Klobouky a okolí

Valašské Klobouky leží schované v zelené náruči Bílých Karpat. Městečko vám učaruje svou atmosférou, okolní příroda vám vezme dech. Tady plyne čas pomalu, lidé milují přírodu, ve které tu žijí a ty nejupřímnější akce a události se dějí právě tady. 

Kde začít

Samozřejmě v Kloboukách. Tohle městečko má nevídanou atmosféru, náměstíčko je jako malované, můžete se stavit do muzea nebo do starého knihkupectví a k tomu se dobře najíst. Alespoň jednou v životě by měl každý navštívit Valašský mikulášský jarmek. Koho zajímá architektura, ten by neměl minout klobuckou secesi ani lidové stavby, které tu jsou tak nějak součástí koloritu. A domů jeďte v pravých valašských papučích. 

 

Kam pokračovat

Kdyby vám vyhládlo, máme pro vás dvě destinace, které nesmíte minout. Přímo v Kloboukách je to Beseda a kousek odtud, ve Vlachovicích zase Vlachovské mýto. A když už budete ve Vlachovicích, projděte se po místních jedinečných sušárňách. Jinde je neuvidíte. Valašskoklobučtí jsou pohodáři, a když si staví rozhlednu, bývá velice ležérní. Proto si napište do cestovního deníčku i pozorovatelnu Durch. Slibujeme, že se vám bude líbit. 

 

Kam ještě dál

Valašské Klobucko je jedinečné přírodou, která bere dech bez ohledu na to, kolikrát jste tu už byli. Proto milujeme Sidonii, Vršatec, Pláňavy, BrumovEnvicentrum ve Vysokém Poli i tichou Ploštinu. Tohle jsou místa, na která se budete chtít vracet. 

 

 

 

Rozhledna Drnovická vyhlídka

Vyhlídkové místo potkáte cestou z Drnovic k Památníku Ploština. Dřevěná rozhledna s altánem nabízí také dobíjení elektrokol.

Rozhledna Vysoké Pole

Nová rozhledna vyrostla u Vysokého Pole. 15 metrová modřínová věž vám otevře výhledy na nově budovanou Vlachovickou přehradu. A taky pěknou zastávku cestou po nové cyklostezce.

Nová expozice Národního kulturního památníku Ploština

Na místě vypálené pasekářské osady Ploština je nová expozice. Místo, které vás vezme za srdce. Vřele doporučujeme.

Ploština: příběh vypálené pasekářské osady

Památník Ploština připomíná hrůzné události 2. světové války, které dopadly železnou pěstí na maličkou pasekářskou dědinku vysoko v kopcích. Jaké to tam bylo a je?

Květomluva: bylinková farma Vlachovice

Droboučká dřevěná chaloupka přitulená ke stráni, kolem spousta bylinek a ze střechy pomalu a klidně stoupá tenoučký proužek bílého kouře. Přesně takhle to vypadá ve Vlachovicích u Fryzelků

Na Valašsko: tipy na prodloužený víkend ve Valašských Kloboukách

Co dělat ve Valašských Kloboukách? Kam na výlet z Valašských Klobouk? Co dělat, když prší? Kam na jídlo a kávu?

Hrad Brumov: tichý strážce Moravy

Pokud chceš být na chvíli valašský král. Stražní hrad valašského království. Kousek od Brumova-Bylnice. Líp chutná se slivovicí.

20+ MÍST KAM NA KAFE NA Zlínsku a Luhačovicku

20+ nejkrásnějších kaváren a pražíren, kam můžete vyrazit na kávu ve Zlíně, Luhačovicích, Otrokovicích, Valašských Klobukách nebo Uherském Brodě.

Dřevěný betlém v Horní Lidči

Advent a Vánoce jsou tím nejkrásnějším časem, kdy můžete navštívit úžasný dřevěný mechanický betlém v Horním Lidči na Valašsku. Úžasný vánoční zážitek pro děti i celou rodinu.

Čerti Jižního Valašska

Valašské Klobucko je místem, kde jsou tradice ještě pořád na denním pořádku. To nejkrásnější jsou možná mikulášské obchůzky, které se tu dodnes dodržují snad ve všech dědinách. Jak vypadají čertovské

Poutní místo Bojatín, Vysoké Pole

Místo, kde kdysi žil poustevník, kaplička na loukách plných bylin s vodou, která má léčit nemocné děti. Pojďte se projít k poutnímu místu Bojatín u Vysokého Pole. Můžete i s kočárkem.

Secese Huberta Gessnera ve Valašských Kloboukách

Pokud chceš zažít secesi i recesi Vůbec první secesní stavba v Česku a další perly Huberta Gessnera. A taky Valašsko v plné kráse.

Dušičkové Valašské Klobucko

Jan Zainer připravil procházku po dušičkovém podhůří Bílých Karpat.

Hvězdné nebe nad Bílými Karpaty

Kam vyrazit za rojem zářivých perseid? Na Valašské Klobucko! Světelný smog je tu velmi malý a najdete tu nádherně romantická místa k pozorování hvězd.

5 TOP míst na koupání na Zlínsku a Luhačovicku

Bazény, koupaliště, jezera a rybníky - kam se jít vykoupat na Zlínsku a Luhačovicku?

Barum Czech Rally Zlín

Barumka! Největší rally podnik u nás se 100 posádek a 65 historickými vozy. 13 RZ po celém kraji a velký zážitek pro fanoušky rychlých aut. Tuhle atmosféru musíte zažít.

Cyklostezka Bevlava: ze Vsetína do Trenčína

Nenáročná cyklostezka Bevlava schovaná ve stínu stromů vás provede Vlárským Průsmykem až do Trenčína. 52 km | vhodné i pro děti | výlety na trase

5 tipů na skvělé zážitky na Valašském Klobucku

Novinkou letošní sezóny je několik nových zážitků na Valašském Klobucko, které byste si neměli nechat ujít!

Závrší - karpatský trojlístek živých tradic

Třem vesnicím, které se na sebe tisknou tak těsně, jako by je měl někdo přes noc roztrhnout, se neřekne jinak než Závrší. Návojná, Nedašov a Nedašova Lhota leží těsně u hranice se Slovenskem

Dřevěnice ve Valašských Kloboukách

Tradiční roubenky, které se zachovaly ve Valašských Kloboukách si můžete prohlédnout zvenku a podívat se i na komentovanou prohlídku.

7 neznámých míst v Bílých Karpatech, která musíte vidět

7 míst, na kterých se nebudete mačkat s lidmi, ale která rozhodně musíte vidět. Bílé Karpaty odkrývají svá tajemství.

Papuče: Perla z Valašských Klobouků

Papučářství patřilo k Valašským Kloboukám od pradávna. Stále se zde vyrábějí, podívejte.

Bylinková vína z Vlachovy Lhoty

Úžasná bylinková vína z bylinek a bobulí posbíraných na karpatských lúkách. Taková jsou bylinková vína Honzy a Kristýny z Vlachovy Lhoty.

Bednářství Fryzelka Vlachovice

Bednářské řemeslo pomalu mizí. Bednáře byste v Čechách spočítali snad na prstech rukech. Mezi nimi ale jeden vyniká. Bednářství Fryzelka z Vlachovic.

Ekofarma Javorník

V nádherné krajině Bílých Karpat tu vznikají sýry a mléčné výrobky v bio kvalitě, špaldové a pšeničné pečivo, které sbírá ocenění napříč celým trhem, na stromech dozrávají voňavá jablka a trnky.

Muzeum Gabry a Málinky ve Štítné

Gabra a Málinka. Pamatujete si ty dvě nezbedné cérky z nějaké valašské vesnice? Pojďte se s námi vydat za jejich osudy přímo do Štítné, kde spolu u Járku vyrostly.

Envicentrum Vysoké Pole

Region Valašsko je neodmyslitelně spjat se zemědělskou činností. Člověk po staletí utvářel krajinu tím, že v ní hospodařil.

Sidonie: křehké kouzlo sklářské kolonie

Drobné domky, ve kterých kdysi žili skláři, tu stojí namačkané na sebe, mezi nimi vznikají drobná náměstíčka, která celé Sidonii dodávají zvláštní vzhled pohádkové vesničky.

Beseda: hospoda, která se za historii nestydí

Beseda je hospoda ve Valašských Kloboukách, do které prostě musíte zajít, pokud jste někde poblíž. Štědré porce skvělého jídla doplňuje stylový retro interiér, milá obsluha a sem tam i večerní muziky.

Vršatec - na skály

Nádherné skály schované za rohem. Vršatec, Chmelová nebo Vršatská bradla slibují nádherné výhledy do krajiny a skvělou turistiku.