Vizovice a okolí

Vizovice vždycky byly jedinečné. Schované mezi kopci skoro ze všech stran, samostatné a svérazné. Jestli hledáte tipy na výlety, na trávení volného času, na kavárny a restaurace ve Vizovicích a okolí, podívejte se, co jsme pro vás vybrali na blogu.  

 

Kde začít

Rozumným základním táborem je rozhodně zámek Vizovice. Starají se tu o něj jako o rodinný klenot a uvnitř je na co koukat. Na nádvoří navíc najdete Čokoládovnu a Galerii Mariette. Odtud je to jen pár kroků na náměstí s obchůdky a restauracemi. 

Kam pokračovat

Na další cesty už to asi bude chtít auto, protože procházka je to pořádná. Co ve Vizovicích milujeme je samozřejmě Distillery Land Rudolfa Jelínka, Valašský šenk, kozí farma a nově také jedinečná budova KOMA, která reprezentovala Česko na Expo Milano 2015 a teď se vrátila zpátky domů, do Vizovic. Na jídlo chodíme do Rybárny a dáváme si k tomu domácí cider ze sadů po dědečkovi. Může být něco hezčího? 

kam ještě dál

Vizovice by nebyly Vizovicemi, kdyby neležely v náručí kopců porostlých trnkami, kde se na loukách pasou ovečky. Projděte se na Janův hrad, vyšlápněte na Barák, Vartovnu nebo Klášťov, prozkoumejte Mikuláštíkovo fojství nebo se ponořte hlouběji do krajiny Vizovických vrchů a užijte si všechnu tu valašskou nádheru, která tu na vás čeká. 

Rozhledny Vizovických vrchů

Krásný výhled na Vizovické vrchy nabízí rozhledny Vartovna a Doubrava. Kudy k nim, co uvdíte a kam se vydat za dalšími rozhlednami?

To nejlepší z Vizovic. Co zažít v městečku a okolí?

Toulání po kopcích, výlet na zámek, do Pavilonu EXPO i do Jelínkovy destilérky. Co dělat ve Vizovicích když je pěkně i když prší?

Pěšky z Vizovic na Vartovnu a zpět

délka: 24 km | čas: 8 h | start a cíl: Vizovice | vhodné pro pěší i terénní cyklo

Vizovické prameny: pěšky po naučné stezce

délka: 16 km | čas: 6 h | start: Zámek Vizovice | cíl: Rudolf Jelínek Vizovice | vhodné pro děti

Sokolovna Vizovice: za tajným secesním skvostem

Jemně řezané obloučky pod střechou, trámoví malované žlutými růžemi, střecha pokrytá taškami bobrovkami. Krásný příklad secese s lidovými prvky najdete v sokolovně ve Vizovicích.

Zámek Vizovice: Zářící valašská perla

Vizovický zámek je jedním slovem impozantní. Z rušné ulice vcházíte do tmavého průjezdu, který zámek dělí od okolního světa. Nádherné místo pro výlet s dětmi, romantickou procházku nebo nedělní odpole

Pavilon Expo ve Vizovicích: Koma Modular

Celý svět zas znovu složit a rozložit. Designovka, která baví celý svět. Koma, modulární prefabrikáty, Expo 2015. Tak do Vizovic!

Kozí farma Vizovice

Kozí farma ve Vizovicích už je legendární. Místo, kde se dělají super sýry, ale taky černá zmrzlina. Můžete sem přijít a přes plot si koupit sýr, mléko, kefír nebo právě zmrzku z kozího sýra.

AK Cider Vizovice

Lahodné a svěží cidery jsou tím nejlepším pitím na léto. Pojďte se podívat, jak je ve staré pálenici po pradědečkovi vyrábí v Luahčovicích.

Čokoládovna Vizovice: čokoládové království mezi trnkami

Pokud máte královské choutky. Zámek ve Vizovicích stojí za návštěvu. Ale dobroty z místní čokolády prostě musíte ochutnat.

Valašský šenk Vizovice

Valaši jsou odedávna známí jako velmi pohostinní a přátelští lidé s velkým srdcem. Přijďte se o tom přesvědčit k nám do Valašského Šenku Vizovice.

KOMA City

Ve Vizovicích vzniká něco jedinečného. Fo areálu firmy Koma Modular (tedy tam, kde se narodil) se přesouvá český pavilon z EXPO 2015 Miláno. Už brzy se na něj budete moci jít podívat.

Květomluva: Vlachovice

Droboučká dřevěná chaloupka přitulená ke stráni, kolem spousta bylinek a ze střechy pomalu a klidně stoupá tenoučký proužek bílého kouře. Přesně takhle to vypadá ve Vlachovicích u Fryzelků

Distillery Land Vizovice

Samozřejmě jsou i místa, která na Zlínsku a Luhačovicku prostě nesmíte minout. A mezi ně patří i Vizovice se svým zámkem, nádhernou přírodou a také slavnou firmou Rudolfa Jelínka.