Vizovice a okolí

Vizovice vždycky byly jedinečné. Schované mezi kopci skoro ze všech stran, samostatné a svérazné. Jestli hledáte tipy na výlety, na trávení volného času, na kavárny a restaurace ve Vizovicích a okolí, podívejte se, co jsme pro vás vybrali na blogu.  

 

Kde začít

Rozumným základním táborem je rozhodně zámek Vizovice. Starají se tu o něj jako o rodinný klenot a uvnitř je na co koukat. Na nádvoří navíc najdete Čokoládovnu a Galerii Mariette. Odtud je to jen pár kroků na náměstí s obchůdky a restauracemi. 

Kam pokračovat

Na další cesty už to asi bude chtít auto, protože procházka je to pořádná. Co ve Vizovicích milujeme je samozřejmě Distillery Land Rudolfa Jelínka, Valašský šenk, kozí farma a nově také jedinečná budova KOMA, která reprezentovala Česko na Expo Milano 2015 a teď se vrátila zpátky domů, do Vizovic. Na jídlo chodíme do Rybárny a dáváme si k tomu domácí cider ze sadů po dědečkovi. Může být něco hezčího? 

kam ještě dál

Vizovice by nebyly Vizovicemi, kdyby neležely v náručí kopců porostlých trnkami, kde se na loukách pasou ovečky. Projděte se na Janův hrad, vyšlápněte na Barák, Vartovnu nebo Klášťov, prozkoumejte Mikuláštíkovo fojství nebo se ponořte hlouběji do krajiny Vizovických vrchů a užijte si všechnu tu valašskou nádheru, která tu na vás čeká. 

Otevřela zoo, vizovický zámek i klubovna Skalních orlů. Kam vyrazit?

Dočkali jsme. Muzea, hrady, galerie i zámky už jsou zase otevřeny. Kam vyrazit na Zlínsku a Luhačovicku?

Pěšky z Vizovic na Vartovnu a zpět

délka: 24 km | čas: 8 h | start a cíl: Vizovice | vhodné pro pěší i terénní cyklo

Malý nákup, velká pomoc - i na Zlínsku

Naše oblíbené kavárny, obchůdky, restaurace a bistra, lázeňské domy, ševci, designové obchůdky a všichni ti, kdo dělají Zlínsko a Luhačovicko jedinečným, teď potřebují vaši pomoc. Jak na to?

Vizovické prameny: pěšky po naučné stezce

délka: 16 km | čas: 6 h | start: Zámek Vizovice | cíl: Rudolf Jelínek Vizovice | vhodné pro děti

Sokolovna Vizovice: za tajným secesním skvostem

Jemně řezané obloučky pod střechou, trámoví malované žlutými růžemi, střecha pokrytá taškami bobrovkami. Krásný příklad secese s lidovými prvky najdete v sokolovně ve Vizovicích.

Zámek Vizovice: Zářící valašská perla

Vizovický zámek je jedním slovem impozantní. Z rušné ulice vcházíte do tmavého průjezdu, který zámek dělí od okolního světa. Nádherné místo pro výlet s dětmi, romantickou procházku nebo nedělní odpole

Nakoukli jsme: Pavilon Expo ve Vizovicích

Expo pavilon z Milána 2015 se přestěhoval domů do Vizovic. Chtěli byste se podívat na světovou modulární architekturu? Pojďte dál.

Kozí farma Vizovice

Kozí farma ve Vizovicích už je legendární. Místo, kde se dělají super sýry, ale taky černá zmrzlina. Můžete sem přijít a přes plot si koupit sýr, mléko, kefír nebo právě zmrzku z kozího sýra.

AK Cider Vizovice

Lahodné a svěží cidery jsou tím nejlepším pitím na léto. Pojďte se podívat, jak je ve staré pálenici po pradědečkovi vyrábí v Luahčovicích.

Čokoládovna Vizovice: čokoládové království mezi trnkami

Návštěva vizovického zámku díky unikátní čokoládovně udělá radost všem milovníkům kvalitní čokolády a nápaditých sladkostí z ní.

Valašský šenk

Valaši jsou odedávna známí jako velmi pohostinní a přátelští lidé s velkým srdcem. Přijďte se o tom přesvědčit k nám do Valašského Šenku Vizovice.

KOMA City

Ve Vizovicích vzniká něco jedinečného. Fo areálu firmy Koma Modular (tedy tam, kde se narodil) se přesouvá český pavilon z EXPO 2015 Miláno. Už brzy se na něj budete moci jít podívat.

Sušírna sv. Františka

Droboučká dřevěná chaloupka přitulená ke stráni, kolem spousta bylinek a ze střechy pomalu a klidně stoupá tenoučký proužek bílého kouře. Přesně takhle to vypadá ve Vlachovicích u Fryzelků

Distillery Land Vizovice

Samozřejmě jsou i místa, která na Zlínsku a Luhačovicku prostě nesmíte minout. A mezi ně patří i Vizovice se svým zámkem, nádhernou přírodou a také slavnou firmou Rudolfa Jelínka.