Vizovice a okolí

Vizovice vždycky byly jedinečné. Schované mezi kopci skoro ze všech stran, samostatné a svérazné. Jestli hledáte tipy na výlety, na trávení volného času, na kavárny a restaurace ve Vizovicích a okolí, podívejte se, co jsme pro vás vybrali na blogu.  

 

Kde začít

Rozumným základním táborem je rozhodně zámek Vizovice. Starají se tu o něj jako o rodinný klenot a uvnitř je na co koukat. Na nádvoří navíc najdete Čokoládovnu a Galerii Mariette. Odtud je to jen pár kroků na náměstí s obchůdky a restauracemi. 

Kam pokračovat

Na další cesty už to asi bude chtít auto, protože procházka je to pořádná. Co ve Vizovicích milujeme je samozřejmě Návštěvnické centrum R. JELÍNKA, Valašský šenk, kozí farma a nově také jedinečná budova KOMA, která reprezentovala Česko na Expo Milano 2015 a teď se vrátila zpátky domů, do Vizovic. Na jídlo chodíme do Rybárny a dáváme si k tomu domácí cider ze sadů po dědečkovi. Může být něco hezčího? 

kam ještě dál

Vizovice by nebyly Vizovicemi, kdyby neležely v náručí kopců porostlých trnkami, kde se na loukách pasou ovečky. Projděte se na Janův hrad, vyšlápněte na Barák, Vartovnu nebo Klášťov, prozkoumejte Mikuláštíkovo fojství nebo se ponořte hlouběji do krajiny Vizovických vrchů a užijte si všechnu tu valašskou nádheru, která tu na vás čeká. 

Valašský orloj Držková

Valašský orloj v Držkové ukazuje 12 ručně vyřezávaných obrazů pohanských bohů, kteří se střídají v malých okýnkách dřevěné zvonice. Spouští se v poledne nebo si ho můžete spustit i sami.

Muzeum dřevěného porculánu Držková

Unikátní Muzeum dřevěného porculánu v Držkové ukazuje neuvěřitelnou sbírku lidové tvořivosti. Jednak v podobě exponátů, jednak v podobě muzea samotného. Doporučujeme!

Rozhledna Vartovna

Oblíbená rozhledna Vartovna vám udělá radost nejen krásným výhledem, ale také veselou barevnou konstrukcí, která krásně korunuje Vizovické vrchy.

Rozhledna Doubrava

55 metrů vysoká rozhledna Doubrava shlíží na Vizovické vrchy z kopce Barák nad obcí Loučka. Z vyhlídkové plošině ve výšce 33 metrů je nádherný výhled. Otevřeno je během turistické sezóny.

Cheetah Holiday Club

Ubytujte se netradičně a zažijte pulsující Afriku na okraji Vizovic.

20+ MÍST KAM NA KAFE NA Zlínsku a Luhačovicku

20+ nejkrásnějších kaváren a pražíren, kam můžete vyrazit na kávu ve Zlíně, Luhačovicích, Otrokovicích, Valašských Klobukách nebo Uherském Brodě.

Janův hrad Vizovice

Janův hrad není tak docela hradem. Býval tu panský dvůr, pak panská ovčírna a nakonec hájenka přestavěná v romantizujícím slohu na zříceninu hrádku. Projděte se na tohle zvláštní místo nad Vizovicemi

Tjiwara: Muzeum mizející africké kultury Vizovice

Tjiwara je druhým největším evropským muzeem mizejících afrických kultur. Najdete ho v nenápadném domku ve Vizovicích. Návštěvu si napište na must-see list.

Za zážitky Vizovických vrchů Průvodce

Nový průvodce vás provede Vizovickými vrchy za tím nejkrásnějším, co tu máme. Uvidíte Janův hrad, čokoládovnu, muzeum slivovice i afrického umění.

Barum Czech Rally Zlín

Barumka! Největší rally podnik u nás se 100 posádek a 65 historickými vozy. 13 RZ po celém kraji a velký zážitek pro fanoušky rychlých aut. Tuhle atmosféru musíte zažít.

5 TOP míst na koupání na Zlínsku a Luhačovicku

Bazény, koupaliště, jezera a rybníky - kam se jít vykoupat na Zlínsku a Luhačovicku?

Rozhledny Vizovických vrchů

Krásný výhled na Vizovické vrchy nabízí rozhledny Vartovna a Doubrava. Kudy k nim, co uvdíte a kam se vydat za dalšími rozhlednami?

To nejlepší z Vizovic. Co zažít v městečku a okolí?

Toulání po kopcích, výlet na zámek, do Pavilonu EXPO i do Jelínkovy destilérky. Co dělat ve Vizovicích když je pěkně i když prší?

Sokolovna Vizovice: za tajným secesním skvostem

Jemně řezané obloučky pod střechou, trámoví malované žlutými růžemi, střecha pokrytá taškami bobrovkami. Krásný příklad secese s lidovými prvky najdete v sokolovně ve Vizovicích.

Zámek Vizovice: Zářící valašská perla

Vizovický zámek je jedním slovem impozantní. Z rušné ulice vcházíte do tmavého průjezdu, který zámek dělí od okolního světa. Nádherné místo pro výlet s dětmi, romantickou procházku nebo nedělní odpole

Pavilon Expo ve Vizovicích: Koma Modular

Celý svět zas znovu složit a rozložit. Designovka, která baví celý svět. Koma, modulární prefabrikáty, Expo 2015. Tak do Vizovic!

Kozí farma Vizovice

Kozí farma ve Vizovicích už je legendární. Místo, kde se dělají super sýry, ale taky černá zmrzlina. Můžete sem přijít a přes plot si koupit sýr, mléko, kefír nebo právě zmrzku z kozího sýra.

AK Cider Vizovice

Lahodné a svěží cidery jsou tím nejlepším pitím na léto. Pojďte se podívat, jak je ve staré pálenici po pradědečkovi vyrábí v Luahčovicích.

Čokoládovna Vizovice: čokoládové království mezi trnkami

Čokoládovna ve Vizovicích už od roku 1997. Je to království plné slaďoučkých pralinek, kvalitní čokolády a místo, kde si můžete udělat krásné odpoledne. Čokoládovna Vizovice na vizovickém zámku.

Valašský šenk Vizovice

Valaši jsou odedávna známí jako velmi pohostinní a přátelští lidé s velkým srdcem. Přijďte se o tom přesvědčit k nám do Valašského Šenku Vizovice.

KOMA City

Ve Vizovicích vzniká něco jedinečného. Fo areálu firmy Koma Modular (tedy tam, kde se narodil) se přesouvá český pavilon z EXPO 2015 Miláno. Už brzy se na něj budete moci jít podívat.

Květomluva: bylinková farma Vlachovice

Droboučká dřevěná chaloupka přitulená ke stráni, kolem spousta bylinek a ze střechy pomalu a klidně stoupá tenoučký proužek bílého kouře. Přesně takhle to vypadá ve Vlachovicích u Fryzelků

Návštěvnické centrum R. JELÍNEK Vizovice

Samozřejmě jsou i místa, která na Zlínsku a Luhačovicku prostě nesmíte minout. A mezi ně patří i Vizovice se svým zámkem, nádhernou přírodou a také slavnou firmou Rudolfa Jelínka.