Naše obec, naše radost

 

Mošty z Hostětína, farmářské sýry, bylinky, piva z místního pivovaru, kváskový chléb, ale také cimbálové muziky, taneční soubory nebo pravý gajdoš. Kulturní a gastronomické perly destinace Zlínsko a Luhačovicko se představí v neděli13. září v Luhačovicích.

„K nám na Zlínsko a Luhačovicko lidé jezdí za panenskou přírodou, lázněmi i architekturou,“ říká manažerka destinace Jana Pastyříková. „Chtěli jsme jim při jejich cestách představit hudbu a gastronomii regionu. Tradiční a poctivou.“

V neděli13. září od 10 do 17 hodin v Luhačovicích najdete stánky s ochutnávkou lokálních dobrot – mošty z Hostětína, marmelády z Otrokovic, brambůrky ze Slavičína, kozí sýry a farmářské produkty, piva z lokálního pivovaru, bělokarpatské bylinky nebo kváskové pečivo.

Přijedou bylinkáři z Vlachovic, kteří vlastnoručně zrekonstruovali staletou sušírnu. Jejich bylinky se prodávají do hotelových kuchyní i koupelí po celé republice. Přidají se také tradiční výrobci brambůrek ze Slavičína, kteří u nás brambůrky smaží více než 25 let. S řezbářem Pavlem Hutěčkou si děti budou moci zkusit práci se dřevem.

Hudba pro dospělé i program pro nejmenší děti

„Pro děti tu budou tvořivé dílničky z Ateliéru Radost nebo Muzea Bojkovska, bude tu stánek Filmového uzlu nebo fotokoutek s klobouky,“ zve rodiny s dětmi Jana Pastyříková za destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko, která se ve spolupráci se svými členy podílí na organizaci akce. „Děti si můžou vyrobit šperky nebo spolu se zkušeným svíčkařem odlít svou vlastní svíčku.“

Každý z regionů, který pod Zlínsko a Luhačovicko patří, přiveze do Luhačovic také vlastní muziku. Představí se Provodovská šestka, valašský soubor Portáš s cimbálovou muzikou Juráš, Trnkovjanka, nefalšovaný gajdoš Petr Sovják nebo národopisný soubor Klobučan z Valašských Klobouk i countrybeatová kapela Fénix z Uherského Brodu.

“Jsme rádi, že první ročník Naše obec, naše radost se odehraje v srdci Luhačovic. Společná snaha obcí a mikroregionů obohatit kulturní dění ve Zlínské kraji bude také slavnostním zakončení tradiční luhačovické akce Festival písní a tance. Vnímáme, že během akce budou určitá hygienická omezení, ale zároveň se snažíme podržet kulturu v našem kraji” optimisticky dodává starosta Luhačovic Marian Ležák.

Akci pořádá destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko ve spolupráci se svými členy, partnery akce je Zlínský kraj, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Lázně Luhačovice, a. s. a město Luhačovice.

 

Program - hlavní pódium 10:00 – 17:00

10:30 Trnkovjanka – koncert dechové hudby
13:00 Slavnostní zahájení
13:15 Kulturní program – přehlídka souborů
• Malé Zálesí Luhačovice
• Kohoutek Chrudim
• Leluja Provodov
14:15 Mikroregion Valašské Klobucko – představení
14:20 Národopisný soubor Klobučánek
14:40 Mikroregion Slušovicko – představení
14:45 Gajdoš Petr Sovják a krojová skupina
15:05 Mikroregion Vizovicko – představení
15:10 Valašský soubor Portáš s cimbálovou muzikou Vizovický Juráš
15:30 Zlín – představení
15:35 Koncert dechová kapela Provodovská šestka
15:55 Komentovaná ochutnávka marmelád Marmelady z Otrokovic
16:00 Mikroregion Luhacovské Zálesí – představení
16:05 Pěvecký sbor Cantare ze Slavičína
16:25 Uherský Brod a Bojkovice – představení
16:30 Zahájení turnaje v pétanque
16:30 FÉNIX – koncert ve stylu countrybeatu
17:00 Vyhlášení vítěze, předání pohárku, ukončení akce

 

Doprovodný program stánky 10:00 – 17:00

Ochutnávky a prodej lokálních produktů: sušené ovoce, marmelády, bio bylinné výrobky, uzeniny, dortové studio, kváskové pecivo, farmářské produkty, mošty, brambůrky, pivo z lokálního minipivovaru
Interaktivní program pro děti: vyřezávání s řezbářem, tvořivé dílničky, výroba svíček ze včelího vosku, výroba šperků nebo tematických odznáčku, filmové workshopy
Ukázky řemesel a Foto stěna

 

ke stažení – pro partnery akce a média

Tisková zpráva Naše obec, naše radost 2020 – kratší verze

Tisková zpráva Naše obec, naše radost 2020 – delší verze 

Plakát Naše obec, naše radost 2020 – obecné informace

Plakát Naše obec, naše radost 2020 – detailní harmonogram akce

Vizuál Naše obec, naše radost 2020