O destinaci

Zlínsko a Luhačovicko je rozmanitým krajem nebývalých kontrastů. Vedle sebe na jedné straně stojí ojedinělý funkcionalismus města Zlína a Jurkovičovy Luhačovice, na straně druhé valašské dřevěnice, hory a kopce a jižního Valašska.

Města

Na našem území najdete jedinečný Zlín se svou funkcionalistickou architekturou, industriální minulostí, která prorůstá současným městem, s úžasnými místy jako je ZOO Lešná, 14/15 Baťův institut, Muzeum Jihovýchodní Moravy nebo FILMOVÝ UZEL ZLÍN. Město, které se pyšní věhlasnými akcemi jako je Barum Czech Rally Zlín nebo Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež.

Kousek od Zlína pak leží baťovy Otrokovice, slavné Vizovice, malebné Valašské Klobouky a největší moravské lázně Luhačovice.

Lázně Luhačovice

Přírodní léčivé prameny, pitné kúry, inhalační procedury, uhličité koupele, komplexy lázeňských budov, wellness hotely, reprezentativní prvorepublikové vily se svými příběhy, Jurkovičovy stavby, útulné kavárny, vůně lázeňských oplatků, bohatý kulturní a společenský život.

Už jste navštívili Otevírání pramenů nebo Janáčkův festival?

Památky a příroda

Krajina nabitá památkami, honosnými zámky ve Vizovicích, ve Zlíně-Lešné, ostře kontrastuje s romantickými hrady v Brumově-Bylnici, Lukově či Malenovicích. Vodní cesta Baťova kanálu začíná již v přístavu v Otrokovicích a nelze opomenout místo připomínající tragické události II. světové války Ploštinu. A vedle toho u nás máme orchidejové a jalovcové louky, pastviny s ovečkami, hluboké lesy a obliny kopců, které skrývají valašské dědiny a kde se můžete dlouze a nekonečně toulat. Bílé Karpaty jsou u nás jako na dlani. 

Dobré jídlo

Malebné dřevěnice v malých dědinách pod horami skrývají valašské bohatství. Zde ochutnáte dobrů slivovicu, frgále, kyselé zelí nebo valašsků kyselicu. A máme tu i skvělé kavárny, dobré restaurace, bistra netradičního stylu nebo vyhlášené výrobce místních specialit.

Přijeďte se přesvědčit. Je toho mnohem víc a je to nádherné.