Pro média

Nový trend v cestování? Místa, která nikdo nezná

Hrad, zámek, muzeum a nejbližší rozhledna už zdaleka nejsou turistické cíle, se kterými by si vystačila moderní destinace. Zatímco dříve turisté vyhledávali hojně navštěvovaná místa a vystačili si s procházkou po okolí, dnes jsou cestovatelé náročnější, a chtějí poznat opravdovou tvář místa, kam se vydali. Na Zlínsku a Luhačovicku jim k objevování ukrytých zajímavostí pomáhá nový turistický blog.

Když na dovolené narazíte na zapadlou hospodu, kde vaří z domácích surovin, určitě na ni budete doma vzpomínat. Objevit skvělou kavárnu v malém městečku, projít se s místním průvodcem po lidové architektuře nebo vyrazit s dětmi na interaktivní výstavu, patří k novodobým cestovatelským trendům. Autentičtější a rozmanitější zážitky teď hledají cestovatelé všech generací. Na Zlínsku a Luhačovicku proto existuje průvodce, který jim pomůže skrytá místa regionu snadno objevit.

„Když jsme přemýšleli o tom, jak Češi cestují, shodli jsme se, že kromě klasických turistických cílů, jako jsou zámky, muzea, rozhledny, výletiště nebo zoologické zahrady, hledají také taková místa, kam chodí domácí, a která se nejspíš neobjeví v turistických brožurách. Rozhodli jsme se proto tato místa na Zlínsku a Luhačovicku zmapovat nejen pro turisty, ale také pro místní a pro sebe,“ vysvětluje Dana Müller, manažerka destinace. „Zvolili jsme formu cestovatelského blogu, který je díky našim vlastním zážitkům autentický, a kam vybíráme místa, která nás něčím nadchla. Díky těmto „mikropříběhům“ postupně odkrýváme kreativitu a magickou atmosféru našeho kraje.“

O tom, že je Zlínsko a Luhačovicko takových míst plné, svědčí rozmanitost jednotlivých příspěvků. Najdete tu drobné kavárny, ševcovské dílny, zámeckou čokoládovnu, starodávné sušírny ovoce na karpatských stráních, designové obchůdky, firmy, které se ze Zlínska rozlétly do světa, farmáře, kteří pasou ovečky na pasínkách kolem zapadlých vesnic, čtyřhvězdičkové restaurace i malá bistra se skvělými nápady. Všechny je spojují silné příběhy lidí, kteří za nimi stojí. Ať už to jsou majitelé, zaměstnanci nebo třeba starousedlíci.

„Zlínsko a Luhačovicko by mělo být právem pyšné na tvořivost lidí, kteří tu žijí. Právě oni tvoří tu jedinečnou esenci kraje na pomezí Hané, Valašska a Slovácka, která se nikde jinde zopakovat nedá,“ říká Dana Müller. „K tomu, aby byl blog autentický musíte tento kraj milovat, a my se s každým novým místem, které navštívíme, utvrzujeme v tom, že nás nikdy nepřestane překvapovat a fascinovat.“

Příspěvky na blogu přibývají každý čtvrtek, k lepší orientaci pomáhá i mapa míst, která přehledně shrnuje dosud publikované příspěvky. „Při hledání nových míst pro blog se snažíme spolupracovat s městy a obcemi na našem území, ale vřele vítáme také tipy od našich čtenářů a od lidí, kteří tu žijí,“ uzavírá Dana Müller s tím, že své tipy mohou lidé posílat mailem, prostřednictvím Facebooku nebo Instagramu. Rozcestníkem, kde všechno potřebné najdou místní i turisté, jsou nové webové stránky Zlinsko-luhacovicko.cz.

 

 

dsc_0086.jpg
dsc_0231.jpg
dsc_0718.jpg
tz_trendy_v_cestovani.jpg